Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Czas na turniej w Elblągu

30.08.19 11:46   rys   0

Warmia Energa Olsztyn po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu dwóch spotkań, w turnieju rozegranym w hali Urania, jedzie teraz na podobną imprezę do Elbląga. W pierwszym spotkaniu ponownie zagrają z SPR USAR Kwidzyn.

W Olsztynie na parkiecie hali Urania Warmia Energa wygrał z zespołem z Kwidzyna 29:22. Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana i goście zeszli do szatni prowadząc jedną bramką. W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy m.in. Marcina Malewskiego i gra olsztynian się poprawiła. Warmiacy zagrali na tyle dobrze, że ostatecznie pokonali rywali różnicą siedmiu bramek.

W finale Warmia Energa zagra z innym pierwszoligowcem - KPR Legionowo (grają w innej grupie niż Warmia), którzy w półfinale pokonali Meble Wójcik Elbląg. To spotkanie było wyrównane już przez całe pięćdziesiąt minut (grano 2 x 25 minut). Zwycięzców turnieju wyłoniła seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali zawodnicy z Olsztyna.

- Cieszymy się, że nareszcie możemy grać - mówił po turnieju Jarosław Knopik, opiekun Warmii Energa. - W końcu mogliśmy wszystko to co trenowaliśmy doskonalić w warunkach meczowych. Każdy z zawodników mógł się wdrożyć indywidualnie do wszystkich rzeczy, które zmieniliśmy po ostatnim sezonie. Najbardziej istotna sprawa, to że obyło się bez większych urazów.

Okres sparingów to czas na wkomponowanie nowych zawodników do zespołu.

I dodaje: - Tworzymy jedną grupę i wszyscy robimy dużo, żeby każdy się tutaj dobrze czuł - mówi Knopik. - Nowi zawodnicy nie odstawali ani mentalnie, ani taktycznie. To jest początek naszego grania, więc potrzebujemy czasu żeby się to wszystko zazębiło. Ja jestem pozytywnie nastawiony, bo wyglądało to dość solidnie.