Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Stomil wygrał z GKS-em 1962 Jastrzębie

09.08.19 21:49   rys   5

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali przed własną publicznością z GKS-em 1962 Jastrzębie. Bramki dla olsztyńskiego zespołu strzelali: Grzegorz Lech i Maciej Pałaszewski.

• Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (1:0)

1:0 - Lech (26 k), 2:0 - Pałaszewski (66), 2:1 - Wolniewicz (72 k)

Stomil: Skiba - Bucholc, Tarasenko, Remisz, Mosakowski (81 Hajda) - M. Gancarczyk, Biedrzycki, Pałaszewski (77 Głowacki), Lech, Siemaszko (46 W. Gancarczyk) - Sobczak

Pierwszą bramkę w tym meczu mogli zdobyć goście, od utraty gola w 9. minucie Stomil uratowała poprzeczka. To był sygnał dla gospodarzy do zdecydowanie lepszej gry w ofensywie. Na prowadzenie Stomil wyszedł po golu Grzegorza Lecha, który pewnie wykonał rzut karny. Chwilę wcześniej w bardzo dobrej sytuacji został zahaczony w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno".

W 66. minucie udało się jednak podwyższyć wynik, w polu karnym Szymon Sobczak wyłożył piłkę na 10 metr i bramkę zdobył Pałaszewski, który odmienił grę olsztyńskiej drużyny. W 72. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Kolejny gol padł z rzutu karnego. W polu karnym piłkę ręką dotknął interweniujący Oleh Tarasenko, a "jedenastkę" na gola zamienił pewnym strzałem Adam Wolniewicz.

- Gratuluję moim piłkarzom, że po dwóch porażkach potrafili się podnieć i wygrać z bardzo trudnym rywalem, to jest nasz sukces - mówił na konferencji prasowej Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Przy prowadzeniu 2:0 rzut karny trochę skomplikował sytuację. Naważniejsze, że dowieźliśmy trzy punkty i mamy chwilę oddechu.

- Bardzo dobrze nam się gra przed własną publicznością - dodaje napastnik Stomilu, Szymon Sobczak. - Pierwsze spotkania nie ułożyły się po naszej myśli. W meczu z Jastrzębiem stworzyliśmy sobie przede wszystkim dożo sytuacji, choć nie ustrzegliśmy się też błędów, które znów musimy przeanalizować. bardzo cieszą te trzy punkty i wierzę, że pójdziemy za ciosem.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Odrą Opole.