Remigiusz Lembowicz. Fot. stomilolsztyn.com

Remigiusz Lembowicz. Fot. stomilolsztyn.com

Były menadżer będzie pomagał Stomilowi w sprawach sportowych

22.07.19 11:42   rys   8  

Stomil Olsztyn powiększył kadrę zarządzającą klubem. Od poniedziałku prezes Robert Jurga może liczyć na wsparcie pełnomocnika ds. sportowych Remigiusza Lembowicza. Oficjalnie pracuje w klubie od teraz, ale już wcześniej miał bardzo spory wpływ na ruchy transferowe w olsztyńskim pierwszoligowcu.

Lembowicz w olsztyńskim klubie pojawił się już w lutym jako doradca Michała Brańskiego (nowego właściciela Stomilu Olsztyn). Pełnomocnik był wsparciem dla zarządu i sztabu szkoleniowego w zakontraktowaniu zawodników w rekordowe 48 godzin, co miało kluczowe znaczenie w procesie pilnego stworzenia podwalin utrzymania zespołu wiosną tego roku. 41-latek stworzył także podstawy długofalowej polityki kadrowej oraz uczestniczył w procesie selekcji, negocjacji i pozyskiwania zawodników do kadry na bieżący sezon.

Lembowicz to od kilkunastu lat aktywny menadżer piłkarski. Współwłaściciel agencji I-N-I Music & Sport Agency. Do Polski ściągnął takich zawodników jak Dani Ramirez (były piłkarz Stomilu, obecnie ŁKS Łódź) czy króla strzelców Ekstraklasy Igora Angulo. Swoją działalność menadżerską musiał zawiesić.

- Mój wspólnik to zrozumiał - mówi Lembowicz. - Szansa pracy na stałe dla takiego klubu i uczestnictwa w ekscytującym oraz długofalowym projekcie Michała Brańskiego sprawiła, że nie wahałem się ani sekundy. Cieszę się naturalnie, że nowy właściciel to właśnie mnie obdarzył zaufaniem. Znam rynek transferowy od drugiej strony i będę tę wiedzę wykorzystywał dla naszego klubu.

- Cieszę się, że już oficjalnie nasz klub wzmacnia osoba, która nie tylko współtworzyła i podziela naszą długofalową wizję rozwoju, ale także rozumie cele krótkoterminowe - komentuje właściciel klubu, Michał Brański. - Te fakty były kluczowe, że spośród kilku kandydatur zdecydowałem wraz z prezesem Jurgą na powierzenie tej funkcji sprawdzonej osobie, która zna nowy Stomil od podszewki.

- To twardy negocjator, który będzie trzymał w ryzach nasz budżet transferowy i we współpracy z zarządem i sztabem szkoleniowym, oraz ze mną, pomoże w rozwoju Stomilu - dodaje Brański. - Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała bez zarzutu i wraz z zarządem jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w bliższej i dalszej przyszłości.

- Cieszę się, że udało nam się zbudować ramy budżetowe tak, by trener Piotr Zajączkowski dostał w letnim oknie transferowym zawodników, o których zabiegał - mówi pełnomocnik ds. sportowych, Remigiusz Lembowicz. - Pozyskaliśmy również kilku perspektywicznych i utalentowanych piłkarzy, których chcemy rozwinąć i przygotować do wysokich celów sportowych, jakie przyjdą naturalnie wraz z rozwojem nowego Stomilu.

Tagi: Stomil Olsztyn Remigiusz Lembowicz

Komentarze

 1. 25.07.19 22:35 kos

  trenerod trenowania od ustalania składu menadzer

 2. 24.07.19 09:14 Jelen

  Cygański koncert czas zacząć....

 3. 23.07.19 11:05 Były kibic

  Prezes który nie lubiał piłki nożnej,facet od spraw sportowych menadżer piłkarski,sztab szkoleniowy który ma mało do powiedzenia i to ma byč nowy Stomil coś mi tu nie gra.

 4. 22.07.19 19:18 Olsztyniak

  Menadżer dyrektorem sportowym???? Czyli prawdopodobnie nie będzie ściągął najlepszych, a swoich. Funkcje menadżera zawiesił oczywiście formalnie, a w rzeczywistości nim będzie. Dziwna i b. Dyskusyjna sytuacja. Zobaczymy

 5. 22.07.19 15:05 Kiero

  To on sprowadził do Stomilu Ramireza, któremu Stomil zapomniał nawet opłacić mieszkania? Tak się interesował swoim piłkarzem?

 6. 22.07.19 13:55 Bedzie

  Będzie dobrze w następnym sezonie 2 liga.

 7. 22.07.19 13:12 Kibic

  To zapowiada się naprawdę super atmosfera,to teraz manager będzie wybierał kto ma grać.Szkoda tego klubu,bo miało być tak fajnie,a robi się klub kolesi ze stolycy,

 8. 22.07.19 12:08 Arbi

  No naprawdę wzmocnienia zrobił widać po kadrze. Ściąga jakoś piłkarzy co ledwo grają a tu odrazu 1 liga. Nie dziwię że Zającowi to nie podoba się. Co to wzmocnienia. Na tą chwilę to tylko Remisz, Biedrza, Siemaszko i ten z Ruchu Maz. Resztę to menadżerowie wpychaja dla Pana właściciela i tego dyrektora.

           
           
__ ___  _ _ __ ___ 
\ \/ / | | | '__/ _ \
 > <| |_| | | | __/
/_/\_\\__, |_| \___|
    __/ |     
   |___/     
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter