Michał Brański. Fot. sportegit.pl

Michał Brański. Fot. sportegit.pl

Nowy właściciel, nowa rada, nowy prezes. Zmiany w Stomilu Olsztyn

15.07.19 22:52   kyn   11  

15. lipca 2019 r., w 74. urodziny Stomilu Olsztyn, Rada Miasta podjęła decyzję o sprzedaży akcji spółki Michałowi Brańskiemu. Nowy właściciel objął 84 procent akcji spółki, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało nową radę nadzorczą i nowego prezesa. Sternikiem Stomilu został Robert Jurga, biznesmen związany od jakiegoś czasu z regionem. Na stanowisku zastąpił Macieja Radkiewicza.

Rada miasta, po prawie półrocznych negocjacjach z inwestorem, podniosła kapitał zakładowy spółki i podjęła decyzję o sprzedaży Stomilu Michałowi Brańskiemu. Nowy właściciel objął 84 procenty udziałów w spółce. Pozostałymi udziałowcami sa miasto Olsztyn, WOD-KAN i stowarzyszenie Stomil Olsztyn.

- Doceniam profesjonalny proces negocjacji i silny mandat od prezydenta dla zespołu negocjatorów - powiedział po przejęciu Stomilu nowy właściciel Michał Brański. - Pozwoliło to pokonać niejeden zakręt, podejmować decyzje w klubie w atmosferze stabilizacji i wejść w nową rzeczywistość przed startem sezonu, już z czystą głową. Od pierwszych chwil z obu stron jasno komunikowana wola wyprowadzenia klubu na prostą i wyposażenie go w środki - wsparcie finansowe ze strony miasta, przychylność OSiR-u, kapitał i know-how inwestora - które pozwolą Nowemu Stomilowi spokojnie funkcjonować. Towarzyszy mi poczucie odpowiedzialności za Dumę Warmii. Klub, który bije w sercu Olsztyna, ale promień oddziaływania ma większy. Jednym z celów stawianych przez zarządem będzie kontynuowanie budowanie więzi regionu ze Stomilem poprzez sparingi i wydarzenia na obiektach całej Warmii i Mazur. Okołoklubowe społeczności i wspólne przeżywanie sukcesów reprezentantów regionu są kluczową rolą klubów zaplecza Ekstraklasy.

Michał Brański to przedsiębiorca z branży internetowej. Jest wiceprezesem i jeden z głównych akcjonariuszy Wirtualnej Polski. W drugiej połowie lat 90. wspólnie z Jackiem Świderskim i Krzysztofem Sierotą założyli o2.pl, który początkowo obejmował pocztę elektroniczną Tlen.pl i serwis informacyjny, a w kolejnych latach rozszerzył się o wiele serwisów tematycznych (m.in. Pudelek.pl, Kafeteria.pl, Biztok.pl).

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało nową radę nadzorczą w składzie: Michał Brański (przewodniczący), Michał Żukowski (prezes firmy Innteo), Ireneusz Sobieski (były piłkarz Stomilu, prezes firmy DBK) oraz Bogusław Żmijewski (przedstawiciel miasta).

Rada przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa Macieja Radkiewicza i na stanowisko powołała Roberta Jarugę.

- Maciej Radkiewicz był z klubem w najtrudniejszym okresie - komentuje zmianę prezesa Brański. - Pomiędzy marcem a lipcem pomógł zrestrukturyzować Nowy Stomil i wdrożyć pierwszy program naprawczy - mówi Michał Brański. - Prezes Radkiewicz zostawia po sobie porządek, sprawne struktury ludzkie - biznesowe i sportowe. Z wiedzy Maciej Radkiewicza będziemy korzystać w najbliższych miesiącach.

O nowym prezesie mówi:

- Funkcję prezesa obejmuje Robert Jurga, biznesmen związany z regionem od blisko dekady, choć bez doświadczenia w piłce nożnej. Za główny cel na nowy sezon postawiliśmy poszerzenie współpracy ze sponsorami z regionu, uatrakcyjnienie oprawy meczowej oraz postawienie na nogi nowych inicjatyw, w tym działalności eventowej, loży biznesu, programu benefitów i wielu innych.

Kim jest nowy prezes Dumy Warmi? To sprawny biznesmen, związany od około 10 lat z Olsztynem, nie związany wcześniej ze sportem. Dał się poznać jako menadżer do spraw marketingu Galerii Warmińskiej, działa również w fundacji NTM.

Nowemu właścicielowi i nowym władzom klubu życzymy samych sukcesów, szybkiego rozwoju i awansu w niedalekiej przyszłości do Ekstraklasy.

Na wtorek zaplanowano konferencję prasową z udziałem nowego prezesa. Wtedy powinniśmy poznać więcej planów nowego prezesa Stomilu Olsztyn.

Tagi: Stomil Olsztyn Michał Brański Robert Jurga

Komentarze

 1. 20.05.20 19:54 BB

  Odpowiedzcie mi prosze, czy Stomil Sanok jest firma partnerska ze Stomilem w Bydgoszczy, czy jest jednostka nadrzedna, bo jesli tak jest, to pozadanym byloby zainteresowac sie, jak wynagradzani sa tam pracownicy z blisko 40 letnim stazem! - pozdrawiam

 2. 16.07.19 16:59 K.O.

  Najwazniejsze w tym wszystkim ze nie ma juz pozal sie boze pseudo prezesa nieradkiewicza. Pan Michale powodzenia. SPW

 3. 16.07.19 16:37 Zabawne

  Pietrek, ty masz pojęcie, że dopiero od wczoraj jest nowy właściciel. Nie wszystko zmieni się w sekundę? Może wymieniają ekipę i ktoś to robi z doskoku, bo trwa rekrutacja? Scenariuszy jest co najmniej kilka, ale o tym ma pojęcie ktoś, kto, że zacytuję nowego prezesa, dobrze porusza się w biznesie. Daj ludziom pracować. To początek, a ty masz pretensje, jakby budowa #NowyStomil już się zakończyła. Ogarnij się, człowieku. Oni lepiej od Ciebie wiedzą, co jest źle i co trzeba poprawić, nie ciskaj się jak rozkapryszone dziecko.

 4. 16.07.19 12:32 k

  nireradkiewicz go nie zalatwil tylk pan WYpij, a macius niech zostawi ten klub w spokoju ile razy rzucal podanie!! Njawazniejszcze ze w tym wszystkim jest pan Irek Sobieski!!

 5. 16.07.19 11:48 OKS STOMIL OLSZTYN

  Witam. Pan Radkiewicz powinnien pozostac w Klubie moze jako viceprezes ?. Moze jakos vice kierownik ? Za to co zrobil bo nie zostawil Klubu zalatwil pana Branskiego itp Szacunek sie nalezy !!!

 6. 16.07.19 11:28 Pietrek

  Ja kibicuje panu Barańskiemu i widząc to, co dzieje się pod względem social mediów i filmów, to wola to o pomstę do nieba. Jeśli chcesz oglądać senny mecz tenisowy na obozie piłkarskim trwającym 6 minut niż jakikolwiek materiał z konferencji prasowej z nowym właścicielem, to jestem pełen podziwu.

 7. 16.07.19 11:25 Zabawne

  Zabawne, jak widzę lokalne tuzy tutaj pouczające szefa operacyjnego jednej z największych grup medialnych w kraju na temat marketingu, strategii i zarządzania. Zajmijcie się swoimi etatami od 7 do 15 i tam róbcie rewolucje na miarę waszego know-how i pojęcia o czymkolwiek, a tu dajcie ludziom, którzy mają pojęcie, działać.

 8. 16.07.19 10:17 Pietrek

  Najważniejsze wydarzenia w klubie, zmiana właściciela, a oficjalna strona dalej jakiś denny materiał z obou i mecz tenisowy... Co to ma być? Zero szacunku dla kibica! Na prawdę, tutaj są potrzebne zmiany, bo tak dalej być nie może!

 9. 16.07.19 06:05 Eko

  Dobry ruch właściciela Macias powodzenia w Bydgoszczy szukają kierownika drużyny można aplikować do środy.

 10. 15.07.19 23:38 STOMIL

  A piłkarzy z CV teraz będzie. Sami będą składać ofery granka...

 11. 15.07.19 23:28 Maniek

  Czystki totalne powinny być. Zatrudnić trzeba nowe osoby od marketingu, social mediów czy wideo, by to wszystko miało ręce i nogi

            
            
__ ___  ___  _____ 
\ \/ / | | \ \ / / _ \ 
 > <| |_| |\ V / (_) |
/_/\_\\__,_| \_/ \___/ 
            
            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter