Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Grzegorz Trzpil/ZPRP

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Grzegorz Trzpil/ZPRP

Dania najlepsza w Starych Jabłonkach

07.07.19 20:48   rys   0  

W zakończonych dzisiaj Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Plażowej, rozgrywanych na boiskach wokół Hotelu ANDERS w Starych Jabłonkach, reprezentacje Danii były bezkonkurencyjne. W finale kobiet Dunki pokonały Węgierki, a godzinę później z tytułu mistrzów Starego Kontynentu cieszyli się Duńczycy, którzy nie dali szans Norwegom.

Polacy zajęli najwyższe w historii swoich występów na mistrzostwach Europy 7. miejsce, a Polki nie obroniły srebra sprzed dwóch lat i turniej skończyły na 12. pozycji.

Niedzielna wygrana z Francją dała Polakom 7. miejsce na Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Plażowej w Starych Jabłonkach. Polki uległy Turczynkom i turniej skończyły na 12. pozycji.

KOBIETY

 • Polska – Turcja 1:2 (19:18, 17:18, 2:6)

To już koniec zmagań kobiet podczas polskiego EURO. W swoim ostatnim meczu Polki zmierzyły się z Turczynkami. Stawką meczu było 11. miejsce w turnieju. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund. Całą partię obie ekipy zagrały w rytmie gol za gol, na pięć sekund przed końcem pierwszej połowy Polki wyszły na prowadzenie 19:18. Turczynki zdołały odpowiedzieć i trafić do polskiej bramki, jednak po analizie wideo okazało się, że uczyniły to o sekundę po czasie! Piłka nie zdążyła bowiem przekroczyć linii przed końcową syreną. Co się odwlecze, to nie uciecze. Turczynki dopięły swego w drugim secie i teraz to one na koniec partii miały jedno oczko więcej (18:17), choć przez większość partii prowadziły znacznie wyżej. Szczęście dopisało im także w shoot-outach (6:2). Polki udział w mistrzostwach zakończyły porażką, zajmując w nich 12. miejsce.

Trener Marek Karpiński podsumował turniej: – Mistrzostwa pokazały, że poziom europejskiej piłki ręcznej plażowej jest na coraz wyższym poziomie. Jest około 14-16 zespołów, które mogą zająć każde miejsce. Gdyby turniej był rozgrywany od poniedziałku kolejny raz, tabela mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.

POLSKA: Niedźwiedź, Bartkowiak 11, Filończuk, Sowa 6, Jakubowska, Mazurek 10, Ślęzak 9, Nowicka 2, Łakomy, Masłowska.

MĘŻCZYŹNI

 • Polska – Francja 2:1 (16:15, 12:22, 8:6)

Panowie mistrzostwa w Starych Jabłonkach mogli zakończyć na siódmym bądź ósmym miejscu. Wszystko zależało od wyniku spotkania z Francją. Polacy pokonali już Trójkolorowych w czasie trwania imprezy (2:1). Pierwszy set, wzorem wcześniejszego meczu z udziałem pań, trzymał w napięciu. Podobnie, z jednym punktem więcej,zakończyli go reprezentanci Polski (16:15). Wszystko za sprawą bramki w ostatniej sekundzie zdobytej przez Mikołaja Czaplińskiego.

Druga partia była natomiast popisem jednego zespołu. Po pięciu minutach drugiej partii Francuzi prowadzili 14:6. Całego seta wygrali 22:12. Tradycyjnie już (po raz ósmy w jedenastu meczach turnieju w Starych Jabłónkach) wynik meczu Polaków decydował się więc w shoot-outach. Biało-czerwoni pokonali w nich Francuzów 8:6, korzystając ze swojego doświadczenia z poprzednich spotkań. Wygrywając, zapewnili sobie

7. miejsce w turnieju, najwyższe w historii startów w Mistrzostwach Europy. Miłosz Rupp, reprezentant Polski, mówił: – Cieszymy się ztego, co jest. Po drodze nam się trochę nie układało, np. zabrakło nam szczęścia w meczu ćwierćfinałowym. Jesteśmy młodzi, więc z czasem będzie coraz lepiej. Pracujemy razem rok, więc wydaje mi się, że to jest idealny wynik, jeśli chodzi o taki czas pracy.

POLSKA: Zakreta, Fabianowicz 2, Matyjasik 4, Pieńczewski, Orłowski, Szczukocki 8, Niedzielak, Rupp 4, Czapliński 10, Miedziński 8, Kowalski.

Mistrzostwa Europ w piłce ręcznej plażowej

Tagi: Stare Jabłonki Jarosław Knopik Polska

Komentarze

          
          
 _ __ __ _ _______ 
| '__/ _` |_ / _ \ 
| | | (_| |/ / (_) |
|_| \__,_/___\___/ 
          
          
 

Najnowsze artykuły

Twitter