Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Polska zagrała na miarę faworyta

10.06.19 22:36   kyn   0

W czwartym spotkaniu eliminacji Euro 2020, Polacy rozbili Izrael 4:0, po bramkach Krzysztofa Piątka, Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego i Damiana Kądziora. Biało -Czerwoni są liderem grupy G, z kompletem punktów na koncie.

• Polska - Izrael 4:0 (1:0)

1:0 - Piątek (35,) 2:0 - Lewandowski (56 k), 3:0 - Grosicki (58), 4:0 - Kądzior (84)

Polska: Fabiański – Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński – Zieliński, Klich (75 Góralski), Krychowiak, Grosicki (77 Kądzior) - Piątek (73 Milik), Lewandowski

Izrael: Harush – Dasa, Taha, Yeini, Ben Harush – N. Bitton (82 Elhamed ), Natkho (C), Kayal (57 Cohen) – Dor Peretz – Solomon (72 Saba), Zahavi

Pierwszą połowę Polacy zaczęli z animuszem i dość aktywnie, ale z przewagi na boisku nic nie wynikało. Biało-Czerwoni nie mieli pomysłu na grę kombinacyjną, a proste środki piłkarskie nie przynosiły skutku. Goście starali się odgryzać i byli w tym bardzo niebezpieczni, szczególnie w ataku szybkim. W końcu, w 35. minucie Krzysztof Piątek otworzył wynik, po świetnym prostopadłym podaniu Tomasza Kędziory. Jeszcze w ostatniej akcji I połowy Robert Lewandowski został sfaulowany przed polem karnym, ale z rzutu wolnego uderzył pomad bramką Harusha.

Druga część spotkania to bardzo dobra gra Polaków i ich całkowita dominacja. Już w 54. minucie Kamil Grosicki po szybkim ataku dośrodkowywał w pole karne, gdzie piłkę ręką zatrzymał jeden z izraelskich obrońców. Rzut karny na bramkę zamienił Lewandowski. Po dwóch minutach Grosicki podwyższył na 3:0, strzałem bez przyjęcia, po fantastycznym podaniu Piotra Zielińskiego. Rozbici Izraelczycy próbowali odgryzać się strzałami z dystansu, ale na miejscu był Łukasz Fabiański. Wynik spotkania ustalił Damian Kądzior w 84. minucie, po asyście Arkadiusza Milika, który wykorzystał błąd bramkarza Izraela.

Mecz z Izraelem zakończył mecze eliminacyjne w pierwszym półroczu. O ile spotkanie z Macedonią (1:0) było dla Biało-Czerwonych męczarnią, to w kolejnym meczu pokazali swoją wyższość piłkarską i w końcu zagrali na miarę faworyta grupy. Po wygranej z Izraelem Polacy mają komplet zdobytych punktów i żadnej straconej bramki. 5 punktów przewagi nad Izraelem daje spory handicap przed wrześniowymi meczami ze Słowenią (6. września) i Austrią (9. września).