Zdjecie jest ilustracją do tekstu. Fot. materiały promcyjne organizatora

Zdjecie jest ilustracją do tekstu. Fot. materiały promcyjne organizatora

Festyn futbolu amerykańskiego na stadionie Stomilu

28.05.19 07:15   kyn   6  

W niedzielę (2. czerwca) Wenglorz AZS UWM Lakers Olsztyn rozegra ostatni mecz ligowy LFA1, który odbędzie się na stadionie przy al. Piłsudskiego 69A. Przeciwnikiem Jeziorowców będą wielokrotni mistrzowie Polski Seahawks Gdynia. Spotkaniu towarzyszyć będzie pięciogodzinny festyn.

- Chcemy pokazać, że ten obiekt można wykorzystywać na dużo większą skalę, niż tylko mecze piłkarskie - mówi Arkadiusz Kowalewski z Lakers Olsztyn. - Poza tym, że będzie to nasz mecz, to chcemy stworzyć piknik, na który będą mogły przyjść całe rodziny. Każdy będzie mógł pokibicować, poznać nową dyscyplinę sportu, każdy będzie mógł się pobawić. Główna atrakcja to oczywiście mecz z zespołem z Gdyni. Pewnie potrwa około dwóch godzin. Przyjeżdża bardzo silna drużyna i nie oszukujemy się, że go wygramy, ale na pewno będziemy walczyć.

Jakie atrakce czekają na kibiców, którzy w niedzielę wybiorą się na stadion Stomilu? - Za oprawę muzyczną wydarzenia zadba DJ EXO, a swój występ zapowiedziała również znana olsztyńska grupa rockowa Traffic Junky - czytamy na FB Jeziorowców. - Nie zabraknie również występu jednej z olsztyńskich szkół tanecznych. Dla najmłodszych przygotowany zostanie park zabaw i rozrywki. W przerwie meczu odbędą się liczne konkursy z nagrodami. Przy stadionie będzie również funkcjonowała strefa gastronomiczna, gdzie pojawią się m.in. food trucki, stoisko z amerykańskimi hot-dogi, goframi, watą cukrową i innymi pysznościami.

Imprezę udało się zorganizować na stadionie miejskim, na którym na co dzień gra i trenuje Stomil Olsztyn.

- Walczyliśmy o to dosyć długo - wyjaśnia Kowalewski. - Udało się zdobyć stadion na ostatni mecz, ponieważ zarządca zgodził się go udostępnić dopiero po tym, jak Stomil skończy ligę. Tak się złożyło, że został nam jeden mecz po zakończeniu sezonu Stomilu, stąd decyzja, że możemy wejść, na razie można powiedzieć, że eksperymentalnie. OSiR chce zobaczyć co się wydarzy, jak zachowa się murawa. Są obawy, że ją zniszczymy, nie wiem skąd takie stwierdzenia, ale wszyscy się przekonamy. Zakończenie sezonu, weekend Dnia Dziecka i doszliśmy do wniosku, że taki event może się sprawdzić.

Początek meczu Wenglorz AZS UWM Lakers Olsztyn - Seahawks Gdynia w niedzielę o godz. 13. Całość wydarzenia zaplanowano na godz. 12-17. Wstęp na festyn będzie darmowy.

Tagi: Olsztyn Lakers Arkadiusz Kowalewski Seahawks Gdynia

Komentarze

 1. 29.05.19 17:29 Lakers

  Proszę się zbytnio nie martwić o murawę. Kołki w korkach futbolistów nie różnią się niczym od piłkarskich. W przeciwieństwie do rugby w futbolu amerykańskim nie ma formacji młyna, zabronione są wślizgi. Nie będzie źle. W tym sezonie stadion Polonii Warszawa jest miejscem rozgrywania meczów drużyny futbolowej Warsaw Mets i murawa ma się dobrze. Liczę na dużą frekwencję, dobrą zabawę na trybunach i sportowe emocje na boisku.

 2. 28.05.19 11:58 ozos do k44

  Frekwencja szału nie zrobi. Maks 300 osób, o ile pogoda dopisze.

 3. 28.05.19 11:12 Adam

  Krzysiu wiadomo cos na temat trybuny na 2,5 tys miejsc o ktorej wspominał Pan Brański?

 4. 28.05.19 10:56 k44

  Świetny pomysł, jestem ciekawy jaka będzie frekwencja. Co prawda na boisku Lakers są bez szans z Seahawks ale jak napisane w takich okolicznościach tanio skóry nie sprzedadzą. Oby pogoda dopisała. Murawa powinna spokojnie dać radę.

 5. 28.05.19 10:28 mydełko fa

  Bardzo się zdziwisz człowieku i widać, że masz zero pojęcia o tym sporcie i jak po spotkaniach wygląda murawa.

 6. 28.05.19 09:06 OKSik

  Ostro.Teraz będzie masakra z murawą.Korki do futbolu amerykańskiego zoraią ta murawę. :(

  _    _    
 (_)   | |    
  _ ___ | |_ ___ 
 | |/ _ \| __/ _ \ 
 | | (_) | || (_) |
 | |\___/ \__\___/ 
 _/ |        
|__/        
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter