Rugby Team Olsztyn historycznym mistrzem województwa w rugby 7. Fot. Urząd Miasta Bartoszyce

Rugby Team Olsztyn historycznym mistrzem województwa

20.05.19 13:34   rys   0

W minioną sobotę (18 maja 2019 r.) odbyły się pierwsze mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w rugby 7. Niespodzianki na boisku w Bartoszycach nie było, wygrała drużyna Rugby Team Olsztyn.

- Organizacja turnieju stała na wysokim poziomie - ocenia prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby Henryk Pac. - Władze Bartoszyc byli nam bardzo przychylni. Mieszkańcy także byli zaciekawieni sportem jakim jest rugby. O dobrej organizacji świadczy fakt, że wszystkie spotkania rozegraliśmy na głównej płycie, gdzie swoje spotkania rozgrywa miejscowa Victoria.

Rywalizacje sportową wygrała drużyna Rugby Team Olsztyn. - Jakby nie wygrali to byłaby spora niespodzianka - komentuje Pach. - W olsztyńskiej ekipie grają najlepsi zawodnicy, doświadczenie zdobyli w turniejach mistrzostw Polski.

I dodaje: - Drugie miejsce zajęła drużyna z Giżycka, które ewidentnie zrobiła spory progres w ostatnim roku. Zespoły z Elbląga i Szczytna to młode zespoły i wszystko przed nimi.

W turnieju zagrał też zespół +40, w którym zagrali byli zawodnicy Rugby Team Olsztyn i Budowlanych Olsztyn, ale ich wyniki nie liczyły się do ogólnej klasyfikacji. - Było widać w ich grze doświadczenie z wcześniejszych lat. Nie było tak łatwo grać przeciwko nim - ocenia prezes związku.

Henryk Pach chciałby w przyszłości organizować więcej takich turniejów w regionie, żeby wszystkie zespoły mogły zdobywać doświadczenie. Zwieńczeniem takich turniejów miałby być finał. I wszystko wskazuje na to, że ponownie w Bartoszycach, bo współpraca z tym samorządem regionalnemu związkowi układa się bardzo dobrze.

Kolejna okazja do zobaczenia rugbistów w akcji nadarzy się w dniach 20-21 lipca. W ten wakacyjny weekend w Olsztynie na plaży CRS Ukiel odbędzie się kolejna edycja plażowego turnieju rugby.