Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Puchar Europy triathlonie w Olsztynie

09.05.19 15:32   rys   0  

W weekend 18-19 maja do Olsztyna ponownie zawitają najlepsi triathloniści Starego Kontynentu oraz amatorzy tej dyscypliny z całej Polski, a areną triathlonowych zmagań znów będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel.

18 maja dojdzie do rywalizacji Elity i Juniorów w Pucharze Europy w triathlonie na dystansie sprinterskim, 19 maja upłynie pod znakiem zmagań profesjonalistów i age-grouperów podczas inauguracji cyklu Elemental Tri Series 2019!

Po sukcesie organizacyjnym zeszłorocznego Pucharu Europy Europejska Unia Triathlonu ponownie przyznała możliwość organizacji tych międzynarodowych zawodów Olsztynowi ponownie mając solidnego partnera w postaci Ośrodka Sportu i Rekreacji! To wielkie sportowe widowisko gromadzi na starcie najlepszych zawodników, medalistów imprez mistrzowskich i olimpijczyków, przez co kibice mogą się pasjonować sportową rywalizacją na najwyższym poziomie.

W tym sezonie, w kilka dni po otwarciu zapisów, na listach startowych znajdują się nazwiska blisko 230 triathlonistów z 26 krajów! Impreza odbędzie się w sobotę 18 maja i ponownie zostanie rozegrana na krótkich pętlach co gwarantuje zgromadzonym kibicom niezwykle ciekawe widowisko – rywalizację będzie można śledzić ze specjalnie usytuowanych punktów kibicowskich na trasie zawodów.

Dzień po sprincie w Pucharze Europy w Triathlonie (w niedzielę 19 maja), również nad jeziorem Ukiel, odbędzie się inauguracja cyklu Elemental Tri Series 2019 rozgrywanego w ramach Pucharu Polski w Triathlonie.

Podczas odsłony cyklu Elemental Tri Series w Olsztynie triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu (czyli z zachowaniem odpowiedniej odległości przed jadącym wcześniej kolarzem), sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Na dystansie supersprinterskim będzie się toczyć rywalizacja o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie w kategoriach młodzik i junior młodszy.

Imprezami, które tradycyjnie będą towarzyszyły zawodom triathlonowym są zawody biegowe: dla dorosłych na dystansie 10 km – 10K Run Series Olsztyn 2019 na atestowanej przez PZLA trasie w ramach cyklu „Olsztyn Biega” oraz dla dzieci – Elemental Kids na dystansach: 200, 500 i 1000 m. Zapisy na wszystkie dystanse i imprezy towarzyszące wchodzące w skład cyklu Elemental Tri Series 2019 wciąż trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl.

Tagi: Ukiel

Komentarze

          
          
__ _______ ____ _ 
\ \/ / _ \ \/ / _` |
 > < (_) > < (_| |
/_/\_\___/_/\_\__,_|
          
          
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter