Najlpesi pływacy przyjadą do Olsztyna. Fot. OSiR Olsztyn

Najlpesi pływacy przyjadą do Olsztyna. Fot. OSiR Olsztyn

Najlepsi pływacy przyjadą do Olsztyna

08.05.19 13:25   rys   0  

W dniach 15-19 w Olsztynie odbędą się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu.

Olsztyńska Aquasfera od lat cieszy się bardzo dobrą marką w kraju – Polski Związek Pływacki w ostatnich latach regularnie powierzał Olsztynowi i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji organizację mistrzostw Polski juniorów do lat 14, w tym roku przyszedł czas na zawody najwyższej rangi.

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców Olsztyn 2019 to gwarancja wysokiego poziomu sportowego, to zapowiedź wielkich emocji i znakomitej obsady. W zawodach ma wystartować około 600 polskich pływaków, na listach startowych (zapisy kończą się 10 maja) powinny się znaleźć takie gwiazdy jak m.in. Radosław Kawęcki (trzykrotny mistrz świata specjalizujący się w stylu grzbietowym) i Konrad Czerniak (trzykrotny medalista MŚ i olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro). A zawody w Aquasferze to dla polskich pływaków kwalifikacje i przetarcie przed ważnymi imprezami międzynarodowymi – lipcowymi mistrzostwami świata seniorów w Gwangju w Korei Południowej oraz lipcowymi mistrzostwami Europy juniorów w Kazaniu i sierpniowymi mistrzostwami świata juniorów w Budapeszcie.

W 2018 roku mistrzostwa Polski w pływaniu odbyły się w Zatoce Sportu w Łodzi, gdzie po medale sięgał m.in. olsztynianin Krzysztof Pielowski – zawodnik reprezentujący AZS UWM Olsztyn zdobył srebro na 1500 m i brąz na 800 stylem dowolnym. W poprzedniej edycji wielką formę zaprezentowało kilka zawodniczek i zawodników sięgając po kilka złotych krążków.

Tagi: Aquasfera

Komentarze

            
            
__ _______   ____ _ 
\ \/ / _ \ \ /\ / / _` |
 > < __/\ V V / (_| |
/_/\_\___| \_/\_/ \__,_|
            
            
 

Najnowsze artykuły

Twitter