Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

#NowyStomil blisko realizacji

24.04.19 14:42   rys   11  

W środę podczas VII Sesji Rady Miasta podjęto bardzo ważne decyzje na temat przyszłości Stomilu Olsztyn. Radni podjęli decyzję o dokapitalizowaniu spółki miejskiej sumą czterech milionów złotych. Wkrótce ma dojść do sprzedaży 85 procent akcji klubu, które mają trafić w ręce Michała Brańskiego.

Dwa miliony złotych z budżetu miasta mają do klubu trafić także w 2020 oraz 2021 roku. Obecnie trwają prace prawników nad zapisem umowy sprzedaży akcji dla Michała Brańskiego, który chce mieć na ten moment 85 procent akcji klubu. Docelowo inwestor chce zrobić tak żęby miał ponad 50 procent, a resztę udziałów sprzedwać dla innych inwestorów.

Podczas głosowania 17 radnych było za, 6 wstrzymało się (radni Prawa i Sprawiedliwości), a 1 był przeciwko (Mirosław Arczak).

Tagi: Stomil Olsztyn

Komentarze

  1. 26.04.19 10:22 do Remek

    to może czas wyremontować ten stadion by obie trybuny i reklamy były pokazywane. Myślę, że po przejęci klubu przez inwestora i utrzymaniu Stomilu, w przyszłym sezonie jest szansa na walkę o wyższe cele niż utrzymanie, z czasem nawet o powrot do ekstraklasy i każdemu kibicowi z Olsztyna powinno na tym zależeć! Jestem za tym aby wspierać też AZS i wyremontować także Uranię. Nic nie stoi na przeszkodzie by AZS, Stomil i Warmia odnosiły sukcesy w najwyższych klasach rozgrywkowych. Czasami jednak trzeba komuś pomóc i posprzątać ten bałagan.

  2. 26.04.19 08:15 Remek

    Sponsorzy chyba jednak chcą jakieś stabilności i dobrej "prasy". AZS - zamknięta ektraklasa, czyli sponsor jest pewny, że jego produkt będzie reklamowany na najwyższym poziomie. Ekstraklasa, czy każdy mecz w TV (Urania jest też stara jak stadion, więc argument o tym odpada). Brak afer co rok i poukładany klub finansowo-marketingowo-organizacyjny. A Stomil co może zaoferować? Co roku walka o utrzymanie, mała liczba transmisji w tv, brak dobrego lokowania produktu na stadionie (zmiana kamery na drugą stronę spowodowała...brak pokazywania loga sponsorów na bandach reklamowych. ciekawe kto wpadł na ten wspaniały pomysł) i bałagan organizacyjno-marketingowy w klubie. Tu nikt nie patrzy na dysycplinę, a to, z kim twój produkt będzie utożsamiany - z klubem ogarniętym czy z klubem, który nie potrafi zadbać o sponsorów

  3. 25.04.19 21:01 do romka

    Siatkowka jest dyscypliną niszową i nigdy nie bedzie tak popularna jak pilka nożna. Sięgnij trochę dalej a zobaczysz że nawet była całkiem nie tak dawno 2 liga. Weź pod uwagę ze z ekstraklasy siatkarzy przez długi czas nikt nie spadał, bo wtedy dotyczyło też Olsztyna. Piłka nożna nie jest tak zamknięta. 3 spada 3 wchodzi. Jak Stomil dostaje milion to siatkarze góra 100 tys. Taka jest wartość reklamy i nośność piłki nożnej

  4. 25.04.19 09:03 romek

    * Oczywiście chodzi mi o AZS w europejskich pucharach.

  5. 25.04.19 09:03 romek

    Sordyl, spójrzmy na ostatnie 3 sezony. AZS - 5,4,10 w Ekstraklasie. Stomil 13,14 i ? w I lidze. To o czym my mówimy? Do tego Stomil reprezentował Olsztyn w europejskich pucharach, a ze Stomilu od 3 lat jest siara i podśmiechujki, jak to jest klub prowadzony. Pomyśl czasem, jak coś napiszesz

  6. 25.04.19 07:13 K

    Do sordyl nie wiem co to parametr wiec nie walne lubem a co do reklamowania miasta przez Stomil to masz rację wszędzie juz słychać jaka kasę przepuscili i jak są zadłużenia i nie porównuj go do AZS u .Zresztą zaraz spadną iożenił co niektórzy dojdą do wniosku ze nie warto inwestować w studnie bez dna i ze są inne dyscypliny i drużyny w tym mieście

  7. 24.04.19 22:11 zorro

    Brawo panie Michale, prawo Prezydent i radni. Kibice i piłkarze to doceniają. Wyrwaliśmy punkt GKS-wi teraz trzeba koniecznie wygrać z Termaliką

  8. 24.04.19 22:09 sordyl

    Romek i K walnijcie łbem o parametr to może rozum odzyskacie. AZS w tym sezonie dno! 10 miejsce szkoda inwestycji. Stomil to reklama miasta a potencjał reklamowy jest w piłce nożnej. Siatka to niszowa dyscyplina, popatrzcie na całą Europę. pora się obudzić.

  9. 24.04.19 19:02 romek

    Bo co? Wolność słowa jest. Kibole Stomilu mogą sobie pisać jak chcą, na kogo chcą i obrażać kogo chcą, to ja nie mogę domagać się pieniędzy też dla AZS? Jeśli tak, to sami jesteście hipokrytami

  10. 24.04.19 18:01 Terapeuta

    Romciu uspokój się

  11. 24.04.19 17:58 romek

    To teraz kasę dawać na AZS! Ale już! Oni mają jakieś osiągniecia i normalnych kibiców!

 _        _     _ 
| |      | |   (_)
| |_ ___ | |__  _ 
| __/ _ \| '_ \| |
| || (_) | |_) | |
 \__\___/|_.__/|_|
                  
                  
 

Najnowsze artykuły

Twitter