Jarosław Knopik zostaje w Warmii Energa na dłużej. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Jarosław Knopik zostaje w Warmii Energa na dłużej. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Warmia Energa buduje zespół z myślą o Superlidze

16.04.19 07:16   kyn   9  

Warmia Energa Olsztyn w niedzielę rozegrała ostatnie spotkanie w tym sezonie. Olsztyński klub ma szansę zakończyć rywalizację na czwartym miejscu w tabeli. W nowym sezonie Warmiacy mają walczyć o wyższe miejsce i budować zespół z myślą o awansie do Superligi.

W ostatnim spotkaniu ligowym Warmia Energa pokonała przed własną publicznością GKS Żukowo. - Cieszy podejście wszystkich zawodników - mówi po meczu Jarosław Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn. - Dużo o tym rozmawialiśmy, że po sukcesie (zwycięstwo nad liderem - red.) może wprowadzić rozprężenie w zespole i samozadowolenie. Podeszli bardzo skoncentrowani, konsekwentnie wypełnialiśmy nasz plan i od początku kontrowaliśmy to spotkanie. Cieszą trzy punkty i że kończy sezon zwycięstwem. Mamy duży fundament na przyszły sezon. Musimy się cieszyć z tego, że udało się nam wyjść z ciężkiej sytuacji i ta druga runda była dla nas okazała w zwycięstwa.

Czy Warmia Energa zajmie ostatecznie czwarte miejsce w grupie A w I lidze okaże się pod koniec kwietnia. Szansę na wyprzedzenie olsztyńskiego klubu ma SMS Gdańsk, ale musiałby wygrać na wyjeździe w Gorzowie Wielkopolskim. Jest na to mała szansa, ale w sporcie wszystko jest możliwe.

Myślimy jednak o pozytywnym zakończeniu i zakładamy, że Warmia Energa Olsztyn kończy sezon czwartym miejscu. - Takie było założenie - mówi Bogdan Grzybowski, wiceprezes Warmii Energa Olsztyn. - W tym sezonie zajmujemy czwarte miejsce, a w następnym celujemy w pudło i budujemy zespół z myślą o Superlidze. Rozmawiamy z zawodnikami, żeby wzmocnić Warmię Energa Olsztyn i tworzyć taką ekipę, która w przyszłości da awans do Superligi. Jestem zadowolony z drugiej rundy. Zespół pokazał, że gra inaczej w obronie. Gra szybszą piłkę, co widać po wynikach zespołu.

Jarosław Knopik w poprzednim roku podpisał umowę na pół roku, ale już teraz wiadomo, że umowa zostanie przedłużona na dwa lata. - Mam nadzieję, że uda mi się wypełnić ten kontrakt do końca. I będę mógł pomagać w rozwijaniu klubu i realizacji naszych marzeń - mówi Knopik.

- Wniósł do naszego zespołu wiele dobrego i buduje kadrę właściwie - ocenia Grzybowski.

Kto przyjdzie do Warmii Energa? Klub prowadzi rozmowy z wieloma zawodnikami jednak nazwiska są skrzętnie ukrywane. - To nasza słodka tajemnica - śmieje się Grzybowski. - Jesteśmy po pierwszych rozmowa z zawodnikami i zespół powoli się krystalizuje.

- Ta kadra się zmieni - mówi trener Knopik. - Chciałbym żeby było więcej zawodników. W przypadku kontuzji chcę mieć możliwość podmiany zawodnika. Żeby była rotacja w grze, a nie konieczność zmiany systemu gry. Takie było moje życzenie i wydaje się, że na ten moment może zostać spełnione. Kwestia kilku tygodni i wszystko będzie jasne.

Po 22 latach pracy w Warmii Energa Olsztyn zrezygnował dyrektor klubu Leszek Dublaszewski. Pełnić obowiązki dyrektora będzie teraz dotychczasowy kierownik drużyny Karolina Jabłońska.

W środę Warmia Energa Olsztyn zagra w Kwidzynie sparing z MMTS-em. - Cieszy mnie taka gra, bo w okresie przygotowawczym MMTS przyjedzie do nas - mówi Knopik. - Potem czekają nas święta, regeneracja, a od maja zawodniczy będą trenować indywidualnie ze mną. Chcemy pewne elementy poprawić, szczególnie u młodych zawodników.

Tagi: Warmia Energa Olsztyn Jarosław Knopik Bogdan Grzybowski

Komentarze

 1. 21.04.19 16:20 KAMYK

  Warmiak i w tym sęk. Nic dodać nic ująć. Tylko gdyby działacze mieli trochę mózgu i szanowali „swoich” ludzi można było by coś zbudować.

 2. 19.04.19 17:39 elo

  @MOKAT a pamiętasz mecz z Malborkiem?

 3. 19.04.19 11:18 mokat

  sami fachowcy sie wypowiadaja ale wstyd

 4. 19.04.19 01:57 Coś tam widziałem

  Bajki. Przywrócić i przeprosić Żółtaka i nie robić bohatetów z działaczy złodziei. Walka o awans a co rok znaczące osłabienie składu. Nie pajacujcie bo już teraz nie jesteśmy nawet w top 3 tej ligi potencjałem i umiejętnościami. Gratulacje i dzięki chłopakom że cały czas dają radę ale ile to jeszcze pociągną?

 5. 17.04.19 19:26 Warmiak

  Witam wszystkich ekspertów co nigdy nie mieli piłki w ręce. Jak Zoltan był grającym trenerem to drużyna zakończyła sezon na drugim miejscu z najlepszą obrona w lidze. Nie było trzeba trenera trzymającego tabliczkę w ręku. Zawodnicy dali radę bez niego. Zoltak nie miał zawodników do gry i stąd też wyniki z pierwszej rundy. W drugiej rundzie wrocili zawodnicy o zespół zaczął grać swoje.

 6. 17.04.19 15:43 KAMYK

  Myśle ze Trener Zoltak już dawno zapomniał o styczności z Warmia, na swoje zreszta szczęście. Jakbyś pokusił się chociaż do przeanalizowania składu jaki był do dyspozycji za Żółtaka a jaki miał Knopik i jakie wyniki padały w tych meczach to miałbyś może trochę inne wnioski. Tylko zeby dochodzić do jakiś wniosków trzeba bazować na jakiejś wiedzy, a jeśli nie na wiedzy to na faktach. Wynik niewątpliwie dobry i gratulacje drużynie za to, jednak co do pewnych działań klubu można mieć pewne obawy.

 7. 17.04.19 15:23 rączka rączkę myje

  panie drugi trenerze, pani p.o dyrektora to dopięliście swegp. Nie ma Żółtaka, nie ma Dublaszewskiego, jesteście świetnie działającym duetem.

 8. 17.04.19 12:01 Piotr

  Widzę że Pan były trener, nazywający się trenerem , nie może przeżyć że jednak można było z tą drużyna wygrywać mecze. Gratulacje dla całej drużyny za wynik , który osiągnęli w drugiej rundzie!!! Szkoda że już koniec sezonu.

 9. 17.04.19 09:50 KAMYK

  Cieszą plany deklarowane przez władze klubu, jednak zastanawiam się jak to jest że powstają plany budowania zespołu na superligę i do tego możliwość posiadania większej ilości zawodników na życzenie p. Knopika, tak nagle, tak bezproblemowo... A wcześniej jak Żółtak miał problem ze skompletowaniem zespołu, żeby w ogóle grać to władze nie poczyniły żadnych, ale to żadnych ruchów by choć uzupełnić zespół! Czy to przypadek?! Nie są pojęte dla mnie takie działania, które wspierają i dopingują zewnętrznych trenerów, a nie swojego którym był zdecydowanie Żółtak. Ale z różnych źródeł dochodzą informacje jak to sobie jeden z drugim/drugą rączkę myje. Patrząc do tego na przejęcie stanowiska Dyrektorskiego przez...kierowniczkę to pewne domysły jakie od pewnego czasu pojawiały się w środowisku zaczynają się urzeczywistniać. Ha!

         _    
        | |   
 __ _ __ _ __| | __ _ 
 / _` |/ _` |/ _` |/ _` |
| (_| | (_| | (_| | (_| |
 \__, |\__,_|\__,_|\__,_|
 __/ |         
 |___/          
 

Najnowsze artykuły

Twitter