Krzysztof Hołowczyc. Fot. holek.pl

Krzysztof Hołowczyc. Fot. holek.pl

Hołowczyc wystartuje w Baja Poland z nowym pilotem

28.08.14 21:43   rys   0  

Trzykrotny zwycięzca Baja Poland Krzysztof Hołowczyc (Lotto Team) już w piątek wystartuje w polskiej rundzie Pucharu Świata w Rajdach Cross-Country. Pilotem Hołowczyca po raz pierwszy będzie doskonale znany polskim kibicom Francuz Xavier Panseri.

Baja Poland, która przyciąga na start najlepszych zawodników rajdów Cross-Country z całego świata, już tradycyjnie zostanie rozegrana w ostatni weekend sierpnia. Rajd z bazą w Szczecinie odbędzie się już po raz szósty, a po raz trzeci jest rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

W tym roku na wymagających trasach w okolicach Szczecina, Dobrej i Drawska Pomorskiego zobaczymy światową czołówkę w której nie może zabraknąć ambasadora rajdu Krzysztofa Hołowczyca, pilotowanego przez Xavier’a Panseri. Mieszkający w Polsce od kilku lat Panseri, etatowy pilot Bryan’a Buffier’a, ma za sobą zaledwie kilka startów w rajdach terenowych, ale za to na swoim koncie posiada całą masę sukcesów w rajdach płaskich, w tym zwycięstwo w legendarnym Monte Carlo, trzy tytuły Mistrza Polski oraz tytuł Mistrza Francji i Wicemistrza Europy.

- Jestem bardzo podekscytowany zbliżającym się rajdem. Z ogromną satysfakcją wystartuję po raz kolejny przed polską publicznością i będę się starał dostarczyć wielu pozytywnych emocji.  Baja Poland to wielkie wydarzenie sportowe, dzięki któremu rajdy Cross-Country zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju, a ja od wielu lat staram się robić wszystko, aby pokazać, że w Polsce motorsport znajduje się na najwyższym poziomie. Bardzo pokochałem tę imprezę, za jej wspaniałą atmosferę i przepiękne trasy wokół Szczecina i na poligonie w Drawsku Pomorskim. I chociaż wygrałem tutaj już trzy razy, to nie zawsze była to miłość odwzajemniona. W pierwszym starcie, już po 2,5 km jazdy eksplodował silnik w moim aucie - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

I dodaje: - Z kolei w zeszłym roku niemal pewne zwycięstwo zniweczyła awaria wału napędowego. Mam nadzieję, że w tym roku obędzie się już bez przygód technicznych i rozegramy czystą, emocjonującą walkę. Dla mnie liczy się w Szczecinie wyłącznie zwycięstwo i choć  konkurencja w tym roku jest bardzo silna, to uważam, że stać mnie na pokonanie rywali. Przede wszystkim mam na myśli bardzo szybkiego i utytułowanego Nassera Al-attiyah, który ostatnio podczas Hungarian Baja pokazał wielką klasę i walkę do końca, wygrywając rajd ostrą szarżą na ostatnim odcinku. Uważam go za najgroźniejszego rywala do zwycięstwa. Zobaczymy też zawsze groźnego Vasilyev’a, który będzie walczył o kolejne, bardzo cenne dla siebie punkty w Pucharze Świata. Nie zapominajmy o Polakach: Adamie Małyszu i Marku Dąbrowskim. To są świetnie znane im tereny i mogą sprawić tu sporą niespodziankę. Mam też nadzieję, że mojemu uczniowi, Martinowi Kaczmarskiemu, jadącemu w barwach LOTTO Team, dopisze szczęście i podobnie jak ostatnio w Hiszpanii stanie na podium. Dla Martina to świetna okazja, aby przed polską publicznością móc w pełni zaprezentować swój kunszt kierowcy rajdowego i zająć w klasyfikacji generalnej rajdu miejsce w ścisłej czołówce. Myślę, że sobie na to w pełni zapracował. Oczywiście, jak co roku, serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na trasę tego niezwykle widowiskowego rajdu!”

Organizatorzy rajdu przygotowali dla zawodników trasę o długości blisko 800 kilometrów w tym pięć prób sportowych liczących 522 kilometry. Start rajdu nastąpi w piątek, 29 sierpnia o godzinie 17:30  sprzed nowej hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin przy ulicy Szafera. Tego samego dnia zostanie rozegrany pierwszy odcinek specjalny o długości 8 kilometrów. Jego start i meta znajdą się w kompleksie miasteczka rajdowego zlokalizowanego tuż obok hali.

Drugiego dnia rajdu, w sobotę, 30 sierpnia na zawodników czekają dwie bardzo trudne próby sportowe, dwukrotnie przejeżdżany odcinek na Poligonie Drawskim o długości aż 192. kilometrów. Pomiędzy oesami samochody, motocykle i quady zjawią się w parku serwisowym zlokalizowanym w Drawsku Pomorskim.

Trzeci etap, w niedzielę, 31 sierpnia to także dwukrotnie przejeżdżana próba w gminie Dobra licząca 65 kilometrów. Meta Baja Poland oraz uroczyste zakończenie i uhonorowanie triumfatorów o godzinie 15:30 przed halą Arena Szczecin.

Tagi: Rajd Baja Krzysztof Hołowczyc

Komentarze

    _        
   (_)       
__  _____   ____ _ 
\ \ / / \ \ /\ / / _` |
 \ V /| |\ V V / (_| |
 \_/ |_| \_/\_/ \__,_|
            
            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Zobacz także

Najnowsze artykuły

Twitter