Siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrali półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski. Fot. sport.egit.pl

Akademicy z Olsztyna najlepsi na własnych obiektach

15.04.19 08:41   rys   1

Siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrali półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w miniony weekend na obiektach w Olsztynie.

W sumie rozegrano 28 spotkań, a podczas wielu z nich kibice byli świadkami niezwykłej dramaturgii oraz wielu zwrotów akcji. Tak jak przed rokiem, tak i teraz, turniej wygrała drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pokonując 2:0 w finale Politechnikę Łódzką. Trzecie miejsce zajęła drużyna Społecznej Akademicy Nauk w Łodzi, która po tie-breaku pokonała Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Stolicę Warmii i Mazur reprezentowała również Olsztyńska Szkoła Wyższa, które zajęło 12. miejsce.

Pierwsze cztery ekip awansowały do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 9-12 maja odbędą się w Rzeszowie. W zawodach weźmie udział 16 zespołów, wyłonione w 4 turniejach półfinałowych.