Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z Odrą Opole. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil nadal niepokonany. Kolejne zwycięstwo uciekło w ostatniej akcji

13.04.19 20:08   rys   7

Stomil Olsztyn cały czas jest niepokonaną ekipą I ligi licząc spotkania rozegrane wiosną 2019 roku. Tym razem olsztyński zespół zremisował 2:2 w Opolu z miejscową Odrą. Niestety kolejny raz zwycięstwo ekipie Piotra Zajączkowskiego uciekło w ostatniej akcji meczu.

• Odra Opole – Stomil Olsztyn 2:2 (0:0)

1:0 – Żemło (60), 1:1 – Sobczak (73), 1:2 – Kraczunow (90), 2:2 – Kraczunow (90 s)

Stomil: Leszczyński – Bucholc, Mosakowski, Kraczunow, Kubáň – Gancarczyk, Gancarczyk, Lech, Jegliński (65 Pałaszewski), Niedziela (64 Mazek) – Sobczak (89 Suchanek)

- W doliczonym czasie prowadziliśmy 2:1 - mówił na konferencji prasowej trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Straciliśmy bramkę w kuriozalnych okolicznościach. Ubolewamy, że kolejne punkty nam uciekły, ale dalej się nie poddajemy. Chcieliśmy to spotkanie wygrać. Nie wygraliśmy - remis też szanujemy, bo graliśmy z wymagającym przeciwnikiem.

W pierwszej połowie kibice oglądający to spotkanie nie zobaczyli żadnego gola, chociaż obydwie drużyny stworzyły sobie takie sytuacje. Blisko trafienia po stronie Stomilu Płamen Kraczunow oraz Szymon Sobczak. Ta dwójka zawodników trafiła jednak po przerwie. Najpierw jednak na prowadzenie wyszła Odra Opole. Kwadrans potrzebował Stomil żeby doprowadzić do wyrównania za sprawą Szymona Sobczaka, który dwie minuty później mógł podwyższyć wynik meczu, ale nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. W 90. minucie Stomil objął prowadzenie po golu Płamena Kraczunowa, który chwilę później zaliczył samobójcze trafienie!

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra w Wielki Czwartek (18 kwietnia) z Chrobrym Głogów. Początek spotkania o godz. 19:45. Z meczu przeprowadzimy relację na żywo!

1. 16.04.19 10:32 rocky

6 meczów do końca, żeby się utrzymać trzeba 3 wygrać i 2 zremisować zadanie piekielnie trudne, biorąc pod uwagę z kim gramy! Takich meczów jak Jastrzębiem i Odrą nie wolno było nie wygrać, mielibyśmy 4 punkty wiecej i względny spokój.

2. 16.04.19 10:28 zoltar

Lepiej wygrać i przegrać niż dwa razy remisować. Remisy nie dadzą utrzymania. Z Chrobrym tylko 3 punkty, bo spadniemy, za tydzień ciężki mecz na wyjeździe z GKS-em Kstowice. Wigry i GKS już doścignął maruderów! Mecz z Chrobrym za 6 punktów!

3. 14.04.19 14:54 Dociekliwy

Która to bramka w tej rundzie, w którą jest zamieszany kapitan? Która decydująca o wyniku? Ile straciliśmy bramek, gdy kapitan nie grał? Trzeba się zastanowić, chociaż faktycznie może nie ma alternatywy. Ale czy faktycznie. Jeszcze jedno: ktoś pisze zastąpić Igłę Pałaszewskim. Źle patrzycie: problemem jest Gancarczyk nr 90 - gra tak słabo, że drugi defensywny musi dawać za dwóch i wypada słabo. Może więc Igła z Pałaszewskim w środku? Mazek wnosi bardzo dużo.

4. 14.04.19 09:32 k

Pałaszewski i Mazek powinni grac w pierwszym skladzie zdecydowanie zamiast Niedzieli i W. Gancarczyka szkoda straconych kolejnych pkt -4 bedzie ciezko do samego konca trzeba walczyc i przedewszystkim wygrywac u siebie AVE STOMIL

5. 14.04.19 00:12 ....

Na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych tylko Stomil bez porażki w 2019 roku w meczach o punkty. Inna sprawa, że do utrzymania potrzebujemy jeszcze ok. 11 pkt. Zwykle ok 41 pkt. dawało utrzymanie. Tymczasem mecze jak z GKS Jastrzębie czy Chojnicznką trzeba było wygrać. Łatwiej wygrywać z zespołami które mają bezpieczne miejsce niż z walczącymi o utrzymanie czy o awans. No nic jeszcze sporo do wywalczenia, gramy dalej. Trzeba głośno wspierać na najbliższym meczu.

6. 13.04.19 22:33 Szpieg

Kinia od dawna nie jest "dziennikarzem", tylko kibicem. Nie powie złego słowa na piłkarzy, aby ci mu udzielili wywiadu po meczu. Na meczu AZS szpiegował i podsłuchiwał ochroniarzy, aby przekazać na bieżąco informacje swoim kolegom po szalu. Opini własnych nie potrafi wyrażać, tylko kieruje się "gównym nurtem" którzy nadają inni dziennikarze, którzy sprzyjają Stomilowi. I niestety, jak Kinia usunie ten wpis, to znaczy, że boi się prawdy u sobie.

7. 13.04.19 21:08 Krzysztof podaj skład

Krzysztof podał skład i ....się zaczęło. "Człowiek sylaba" w szale: "Będziemy się męczyć ze sobą" (dobrze,że o tym wie),""Poproszę o komentarze" ( będzie miał co kasować :) ). Używa mądrych słów; awizuje, bez kozery, sędzia orzeka (orzeka to ten w sądzie, ten na boisku nie orzeka). Trochę wazeliny dla kolegi 'dziennikarza". Rafałku? WTF? Narzeka na brak skuteczności, widziałem po nierozegranym meczu z Wigrami, że w Kinii jest potencjał na napadziora. Po przerwie powitał a w zasadzie powitał przed rozpoczęciem II połowy :))))))). 60 i 92 min hmmmm siata pełna! Ale ca to jest jest, tak , tak , jest. Drze się bo jest sam w tej kanciapie bez liściowego. Barw nie ubrał, bo wiadomo, że każdy fanatyk na wyjazdy jeździ bez barw! Ale nie zapomniał ubrać na tęgą szyję smyczy Odry Opole. Za to już temu "dziennikarzowi" dziękujemy. Dzięki, że byliście ze mną. Do usłyszenia w Wielki Czwartek!