20 zawodników Hajduczka rywalizowało we Wrocławiu. Fot. Materiał prasowy klubu

20 zawodników Hajduczka rywalizowało we Wrocławiu. Fot. Materiał prasowy klubu

20 zawodników Hajduczka rywalizowało we Wrocławiu

27.03.19 11:51   rys   0  

Zakończył się 42. Challenge Wratislavia, największy na świecie szermierczy turniej dzieci do lat 15. W sumie na turnieju startowało ponad 3 tys. zawodników z 41 krajów. W trzech kategoriach wiekowych w broni szabla wystartowało 675 zawodników, w tym 20 zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: 2004-2005; 2006-2007; 2008 i młodsi. - Co roku jest to wielka sportowa przygoda dla naszych szermierzy, zarówno dla tych, którzy po raz pierwszy uczestniczą w tak dużym turnieju, jak i dla tych, którzy już po raz kolejny stają na planszach we Wrocławiu - mówi trener Adam Sobczyk z olsztyńskiego klubu.

Najlepiej z naszych szablistów walczyła Aniela Kozłowska w kategorii wiekowej U15, przegrywając tylko jedną walkę. - Szkoda, że była to już druga walka pucharowa. Po fazie grupowej, kiedy wygrałam wszystkie sześć walk, wydawało się, że wypadnę lepiej. Ale, jak to w sporcie bywa, przeciwniczka z Ukrainy rozwiała moje nadzieje - uśmiecha się szablistka.

Aniela Kozłowska wygrała wszystkie walki grupowe, pokonując dwie Węgierki, Rosjankę, Czeszkę, Ukrainkę i Niemkę, co dało jej 8. lokatę przed play-off, a w konsekwencji bezpośredni awans do drugiej fazy pucharowej, gdzie pewnie pokonała Katalinę Kovats z Węgier 15:7. W kolejnej walce przegrała z Ukrainką Olhą Hladun 6:15, co dało Anieli finalnie 20. miejsce w turnieju na 112 zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

- We wcześniejszych pojedynkach prezentowała się znakomicie, ale przyszedł kryzys, który zaważył o przegranej - mówi Adam Sobczyk. - Mimo wszystko uważam turniej za udany. Oczywiście niedosyt jest, nawet złość na siebie samą. Ale przede mną kilka ważnych startów i już dziś skupiam się na przygotowaniach do nich - mówi szablistka. W młodszej kategorii wiekowej U13 startowała Elżbieta Mejłun. W grupie wygrała 3 walki, przegrywając pierwszą walkę pucharową z Valeriią Shchepkiną z Ukrainy 5:12, zajmując ostatecznie 52. miejsce. Druga zawodniczka, Marta Rozmus, uplasowała się na 99. pozycji.

Najmłodsze zawodniczki U11 - Antonina Dobies, Karolina Mejłun, Olimpia Szewioła, Hanna Rozmus. Do fazy play-off zakwalifikowała się Antonina Dobies i Olimpia Szewioła. Olimpia przegrała pierwszą walkę pucharową z Dariią Davydchuk z Ukrainy 0:8 (zajęła 33. miejsce). Antonina przegrała walkę z Marią Trushiną z Łotwy 6:8, kończąc rywalizację na 21. miejscu.

W turnieju wystartowali szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn, w kat U15: Oskar Kusak, Krzysztof Czerwiński (150. miejsce), Krzysztof Lach (153. miejsce), Kacper Miszczak (142. miejsce), Jakub Daszewski (159. miejsce). Do fazy play-off po trzech wygranych pojedynkach w grupie awansował Oskar Kusak. W pierwszej walce pokonał Oskara Związka z Polski 15:7, by w kolejnej ulec Radu Nitu z Rumunii 6:15. Oskar zajął ostatecznie 56. miejsce.

W kategorii U13 walczyli: Krzysztof Dowgierd (42. miejsce), Łukasz Kowalczyk (46. miejsce), Krzysztof Woźniak (57. miejsce), Szymon Grosz (133. miejsce), Filip Szutowicz (141. miejsce), Wojciech Radzki (133. miejsce) i Krzysztof Sawko (138. miejsce).

Do play-off awansowali: Dowgierd, Kowalczyk, Woźniak. Wygrali pierwsze walki fazy 128, by przegrać kolejne - Krzysztof Dowgierd z Benedyktem Denkiewiczem 10:12, Łukasz Kowalczyk z Filipem Radochem 6:12, zaś Krzysztof Woźniak z Matyasem Farkasem z Węgier 1:12.

W najmłodszej kategorii walczył Mikołaj Grzeszczyk, który zajął 68. miejsce. - Kolejny Challenge Wratislavia za nami. Gratuluję każdemu zawodnikowi wyniku - podsumowuje Adam Sobczyk.

Hajduczek Olsztyn rywalizował we Wrocławiu

Tagi: Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk

Komentarze

 _     _    
| |    | |    
| |__  ___| | _____ 
| '_ \ / _ \ |/ / _ \
| |_) | __/  < __/
|_.__/ \___|_|\_\___|
           
           
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter