Marcin Malewski zdobył 6 bramek. Fot. sport.egit.pl

Przegrana Warmii Energa po karnych. FOTORELACJA!

24.03.19 17:50   kyn   0

Po bardzo emocjonującym meczu Warmia Energa Olsztyn przegrała z Gwardia Koszalin. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 24:24 a zwycięzce ustaliły karne. Wojnę nerwów wygrali jednak goście.

• Warmia Energa Olsztyn - Gwardia Koszalin 24:24 (15:14) k. 6:7

Warmia Energa: Gawryś, Kłodziński - Dzido 4, Starzec, Idzikowski 1, Kopyciński 2, Kosmala 1, Golks 6, Deptuła 2, Dzieniszewski 2, Malewski 6.

Warmiacy zaczęli odważnie, ale i goście nie pozostawali dłużni, więc wynik cały czas był na styku. W 3. minucie przykrej kontuzji kolana doznał bramkarz Gwardii Jakub Michalczuk i musiał opuścić boisko. Po 10. minutach gry było 7:6. Warmiacy grali dwie minuty w przewadze, ale nie potrafili udokumentować tego powiększeniem przewagi bramkowej.

Olsztynianie przez ponad 5 minut nie potrafili rzucić bramki, ale za to bardzo uważnie grali w obronie. Dzięki temu po 17. minutach był tylko remis po 8. W 22. minucie na ławkę kar powędrowali Wojciech Golks i Marcin Malewski i Warmia musiała grac w podwójnym osłabieniu. Wykorzystali to goście i wyszli na dwubramkowe prowadzanie 13:11. W bramce olsztynian świetnie spisywał się Kacper Kłodziński. Na dwie minuty przed końcem I połowy Radosław Dzieniszewski wbiegał ze skrzydła w strefę i został brzydko i niebezpiecznie sfaulowany przez jednego z zawodników gości. Doszło do przepychanek, na ławce kar wylądowało dwóch graczy Gwardii i Dzieniszewski. Warmia doprowadziła do remisu, goście ściągnęli bramkarza i w ostatniej akcji, po przejęciu piłki, rzutem spod własnej bramki popisał się Mateusz Kosmala. Pierwsza część gry skończyła się wynikiem 15:14.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Obie drużyny toczyły bardzo wyrównane starcie. Po kwadransie gry było 20:19, ale na ławkę kar, po decyzji stolika powędrował Malewski. świetnie w bramce spisywał się Kłodziński, a cały zespół był bardzo skupiony na defensywie. Warmiacy zaczęli zdobywać przewagę, ale za szybko chcieli kończyć akcje i po kolejnych 5 minutach było tylko 22:21. Na boisku było pełno emocji, olsztynianie ściągali także bramkarza by wzmocnić atak, ale goście to wykorzystali. Na 3 minuty przed końcem meczu prowadzili 24:23.Warmia do końca starała się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W dziwnej sytuacji w ostatnich sekundach czerwona kartkę ujrzał Malewski. Ostatecznie mecz skończył się remisem 24:24 i o wyniku zdecydowały karne.