Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Stomil wywalczył remis z Rakowem Częstochowa

23.03.19 17:01   rys   2

Stomil Olsztyn sprawił kolejny raz miłą niespodziankę swoim kibicom. Olsztyński zespół zremisował przed własną publicznością 1:1 z Rakowem Częstochowa.

• Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

0:1 - Szczepański (3), 1:1 - Lech (80)

Stomil: Skiba - Bucholc, Kraczunow, Kowalski, Kubań - M. Gancarczyk, Głowacki (76 Suchanek), Jegliński (24' W. Gancarczyk), Lech, Niedziela (54 Pałaszewski) - Sobczak

Lider I ligi bardzo szybko zdobył prowadzenie, bo już w trzeciej minucie Piotra Skibę pokonał Miłosz Szczepański. Stomil pierwszy raz na wiosnę znalazł się w sytuacji, że musi gonić wynik. W pierwszej połowie olsztyński zespół nie odnalazł się na boisku i nie miał praktycznie żadnej sytuacji, po której mógł zagrozić bramce rywala.

Stomil odważniej ruszył po przerwie. W nagrodę olsztyński zespół zdobył wyrównującą bramkę po stałym fragmencie gry. Do rzutu wolnego z około 20 metrów podszedł Grzegorz Lech i pięknym uderzeniem zdobył bramkę na wagę cennego punktu.

- Cieszymy się ze zdobytego punktu. Ugraliśmy go z bardzo silnym zespołem - powiedział po meczu trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - My mamy swój cel do zrealizowania i konsekwentnie pracujemy w mikrocyklu tygodniowym. Zawodnicy w trakcie meczu wykonują mrówczą robotę i ta praca się w dniu dzisiejszym opłaciła. Walczyliśmy do końca o punkcik. Na pewno bardzo budujące jest zachowanie naszej publiczności. To dodaje nam skrzydeł, ale dalej pracujemy z pokorą i czekamy na kolejnego przeciwnika.

W kolejną sobotę (30 marca) Stomil zagra u siebie z GKS-em 1962 Jastrzębie. Początek kolejnego spotkania u siebie o godz. 18.