Zdjęcie jest ilustracją do tesktu. Fot. uefa.com

Piątek na początek

21.03.19 22:36   kyn   0

W pierwszym meczu eliminacji do Euro 2020 Polska wygrała z Austrią 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Krzysztof Piątek. To było pierwsze zwycięstwo Biało-Czerwonych pod wodzą Jerzego Brzęczka.

• Austria - Polska 0:1 (0:0)

0:1 - Piątek (68)

Austria: Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Wöber – Grillitsch (84 Onisiwo), Baumgartlinger – Lazaro (81 Janko), Sabitzer, Alaba – Arnautović.

Polska: Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński – Grosicki (90 Pazdan), Krychowiak, Klich, Zieliński (60 Piątek)– Lewandowski, Milik (46 Frankowski).

Aktywniej rozpoczęli Austriacy. W 3. minucie tylko świetna interwencja Jana Bednarka pozbawiła Arnautovicia okazji do pokonania Szczęsnego. Cztery minuty później Szczęsny wykazał się kunsztem i obronił strzały Sabitzera i Alaby. Kolejne minuty przyniosły coraz większą dominacje gospodarzy. Na szczęście Austriacy nie wykorzystali swoich szans i do głosu zaczęli dochodzić Polacy. W 27. minucie Kamil Grosicki przechwycił piłkę w środku pola, podciągnął z piłką kilkanaście metrów i huknął sprzed pola karnego. Lindner z trudem zbił piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej połowy znów do głosu doszli gospodarze, a Polacy próbowali konstruować nieliczne ataki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Trener Jerzy Brzęczek zmienił taktykę od poczatku II połowy. Niewidocznego Milika zmienił Przemysław Frankowski, a Piotr Zieliński ze skrzydła zszedł do środka. Nie przyniosło to obrazu gry Polaków. W 59 minucie kontuzjowanego Zielińskiego zmienił Krzysztof Piątek. Zmiana wniosła sporo ożywienia w poczynania Biało-Czerwonych, niestety bez zdobyczy bramkowej. Polacy musieli też uważać na szybkie ataki gospodarzy.

W końcu Polacy przeprowadzili akcję w 68 minucie, po której wywalczyli rzut rożny. Grosicki dośrodkował, z 13 metrów uderzał Kędziora a odbitą przez Lindnera piłkę do bramki głową skierował Piątek. W 76. minucie snajper Mediolanu powinien wpisać się na listę strzelców po raz drugi, po świetnym, prostopadłym podaniu Lewandowskiego.

Pięć ostatnich minut meczu powinno dać remis Austriakom, którzy na szczęście nie potrafili skierować piłki do bramki Szczęsnego, albo ten ostatni świetnie bronił.

Kolejny mecz w ramach eliminacji Euro 2020 Polacy rozegrają już 24. marca, kiedy to w Warszawie o godz. 20:45 podejmą reprezentację Łotwy.