Stadion w Kortowie. Fot. uwm.edu.pl

Stadion w Kortowie. Fot. uwm.edu.pl

Wiosną rusza modernizacja stadionu w Kortowie

19.03.19 20:11   rys   0  

To już pewne. Stadion w Kortowie zmieni się na lepsze. Wiosna rusza modernizacja lekkoatletycznego obiektu. Po zakończonych pracach w Olsztynie będzie można organizować imprezy rangi mistrzostw Polski.

Stadion ma zostać dostosowany do wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dotyczących obiektów kategorii III. Na takich obiektach można organizować zawody o randze mistrzostw Polski.

- Otrzyma zatem 8-torową bieżnię o długości 400 m pokrytą syntetyczną nawierzchnią sportową najwyższej klasy wraz z zestawem urządzeń lekkoatletycznych - czytamy na stronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. - Na płycie głównej zostaną urządzone skocznie do skoków w dal i 2 dwustronne do trójskoku, 2 dwukierunkowe do skoku o tyczce, skocznia wzwyż i rów z wodą. Powstaną rzutnie do pchnięcia kulą, 2 rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem. Urządzona zostanie strefa do rozgrzewki, niezbędna, aby stadion mógł gościć zawody o randze ogólnopolskiej zgodne z wymogami PZLA. Przebudowane i unowocześnione zostaną trybuny. Zamontowane zostaną na nich także nowe siedziska. Trybuna od strony budynków klubowych otrzyma częściowe zadaszenie. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Cały kompleks będzie nie tylko miejscem treningu dla studentów i miejscowych lekkoatletów, ale również bazą szkoleniową dla zgrupowań lekkoatletycznych z całej Polski - mówi kanclerz UWM dr Aleksander Socha. - Będzie miejscem, w którym realizowane będą zadania związane z edukacją prozdrowotną, wychowaniem fizycznym i sportem poprzez upowszechnianie różnorodnych form aktywności fizycznej wśród młodzieży uniwersyteckiej i pracowników - zapewnia kanclerz UWM.

Cały koszt remontu stadionu wynosi ok. 12 mln zł. 3,5 mln zł dotacji przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, 1,5 mln zł - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, po 500 tys. zł - Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta w Olsztynie. Resztę dołożył UWM z własnych funduszy.

Prace mają zostać ukończone we wrześniu 2019 roku.

Tagi: stadion w Kortowie AZS UWM Olsztyn

Komentarze

           
           
 __ _ ___ ______ _ 
 / _` |/ _ \_ / _` |
| (_| | (_) / / (_| |
 \__, |\___/___\__,_|
 __/ |       
 |___/        
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter