Stomil Olsztyn wygrał z Wigrami Suwałki. Fot. sport.egit.pl

Stomil wydostał się ze strefy spadkowej. FOTORELACJA!

16.03.19 17:57   rys   8

Stomil Olsztyn pokonał na własnym stadionie 2:1 Wigry Suwałki. Tym samym podopieczni Piotra Zajączkowskiego wydostali się ze strefy spadkowej I ligi.

• Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:1 (2:0)

1:0 - Lech (30), 2:0 - Sobczak (41), 2:1 - Bida (82)

Stomil: Skiba - Bucholc, Kraczunow, Mosakowski, Kubań - M. Gancarczyk, Głowacki, Jegliński, Lech (72 Pałaszewski), Niedziela (56 W. Gancarczyk) - Sobczak (87 Dziemidowicz)

Stomil Olsztyn na boisku wybiegł w identycznym składzie jak w pierwszym, zwycięskim spotkaniu z GKS-em Tychy. Swoją karę za żółte kartki odcierpiał Lukas Kubań i mógł wrócić do wyjściowego składu. Za nim rozpoczęło się spotkanie Stomil Olsztyn uhonorował byłego pomocnika Jacka Chańkę i legendę wśród kibiców Andrzeja "Grzywę" Bobrowicza.

Przez pierwsze trzydzieści minut wiało generalnie nudą na boisku. Lekką przewagę miały Wigry Suwałki, ale żadna z drużyn nie miała żadnej sytuacji bramkowej. I wtedy ruszył Stomil. Na prowadzenie olsztyński zespół wyszedł za sprawą Grzegorza Lecha, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i celnym strzałem pokonał Damiana Węglarza. Jedenaście minut później było 2:0 dla Stomilu. Wspomniany wcześniej Lech rozpoczął akcję. Piłkę otrzymał Mateusza Gancarczyk, ale jego strzał obronił bramkarz Wigier. Przy strzale Szymona Sobczaka był już bezradny i olsztyński zespół do szatni schodził prowadząc 2:0.

Po przerwie Wigry mogły szybko zdobyć bramkę, ale zmarnowały rzut karny. W polu karnym przy wślizgu spóźnił się Mateusz Gancarczyk i arbiter wskazał na 11. metr. Fenomenalną interwencją popisał się jednak Piotr Skiba i obronił strzał Roberta Bartczaka. Goście w 82 minucie zdobyli za sprawą Bartosza Bidy kontaktową bramkę. Tym samym emocje przy Piłsudskiego 69a trwały do ostatnich sekund meczu. Na szczęście do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie i tym samym Stomil wydostał się ze strefy spadkowej wyprzedzając Wigry Suwałki.

- Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty z silnym rywalem. Punkty zdobyliśmy sercem i żelazną konsekwencją - powiedział po meczu trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Ważnym elementem był obroniony rzut karny. Piotr Skiba pokazał, że jest fachowcem w bramce. Wybronił jeszcze parę groźnych strzałów. Cieszymy się, ale nie popadamy w euforię. Wiemy, że długa i daleka droga przed nami. Konsekwentnie będziemy pracowali nad kolejnym przeciwnikiem. Teraz gramy z Rakowem, który w tygodniu pokonał mistrza kraju Legię Warszawa. Czeka nas trudne zadanie, ale mamy chwilę oddechu i pocieszymy się punktami. Następnie nadal będziemy ciężko pracować.

W kolejnym spotkaniu za tydzień (23 marca, godz. 15) Stomil Olsztyn zagra z liderem Rakowem Częstochowa.