Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

KKS stracił szansę na bezpośrednie utrzymanie. FOTORELACJA!

26.02.19 19:42   kyn   0

KKS Olsztyn przegrał we własnej hali z SMS-em PZKosz Łomianki 72:77. Olsztynianki straciły szansę na ósmą pozycję w tabeli i będą musiały zgrać w play-outach, bez względu na wynik ostatniej kolejki.

• KKS Olsztyn - SMS PZKosz Łomianki 72:77 (19:21, 13:23, 15:18, 25:15)

KKS: Markiewicz 20, Mońko 8, Woźniak 24, N. Żukowska 9, Sztąberska 9 oraz Bałdyga, Kalinowska 2, K. Żukowska, Kitkowska.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Lepszym warunkom fizycznym rywalek olsztynianki przeciwstawiły wielkie zaangażowanie i przez ponad połowę tej części gry prowadziły. Potem jednak SMS doszedł do głosu i wyszedł na prowadzenie, kończąc kwartę wynikiem 19:21.

W drugiej odsłonie dominowały zawodniczki z Łomianek, nie tylko nie oddając prowadzenia, ale cały czas powiększając przewagę. Na długa przerwę drużyny schodziły przy stanie 32:44.

W III kwarcie olsztynianki próbowały dogonić rywalki, momentami udawało im się doskoczyć do SMS-u na 6 punktów, jednak zbyt długie okresy słabej skuteczności spowodowały, że kwarta zakończyła się wynikiem 47:62.

Ostatnia część gry to pogoń KKS-u za wynikiem. Niestety dobra skuteczność podopieczne Tomasza Sztąberskiego znalazły dopiero w końcówce, gdy było za późno na odwrócenie wyniku.

Kolejne spotkanie, ostatnie w sezonie zasadniczym, KKS rozegra 3. marca o godz. 18 z AZS-em Uniwersytetu Warszawskiego.