Ferie z Muzeum Sportu w Olsztynie. Fot. Materiał prasowy Muzeum Sportu w Olsztynie

Ferie z Muzeum Sportu w Olsztynie. Fot. Materiał prasowy Muzeum Sportu w Olsztynie

Ferie z Muzeum Sportu w Olsztynie

02.02.19 18:33   rys   0  

Z myślą o młodych mieszkańcach naszego regionu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego zorganizował w ramach zimowych ferii (21.01-01.02.) grupowe spotkania dla młodzieży – „Ferie w Muzeum Sportu”.

Do placówki mieszczącej się w Hali URania przybyło 10 zorganizowanych grup ze szkół podstawowych nr: 33, 34, 10, 9, 1, 3, 23 oraz z klubu Budowlani Olsztyn i stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Arka" – ogółem 262 osoby. W tym samym czasie Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego odwiedziły również osoby indywidualne - 63 (rodzice i dziadkowie z dziećmi i wnukami). Łącznie podczas ferii w muzeum było 325 zwiedzających.

Celem akcji "Ferie w Muzeum Sportu" było zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

I kwartał 2019 roku to przede wszystkim mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Seefeld/Insbruck (22.02.-03.03.br.) oraz halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, które odbędą się w Glasgow w dniach 1-3 marca br. W zawodach tych nie zabraknie reprezentantów Polski z Kamilem Stochem na czele, jak również miejmy nadzieję lekkoatletów z Warmii i Mazur.

Podczas spotkań w muzeum młodzież miała okazję bliżej poznać historię, regulaminy i zasady rozgrywek w/w mistrzostw. Pozytywną niespodzianką była wiedza młodych osób. Większość z nich wymieniała bez wahania nazwiska polskich skoczków – medalistów olimpijskich i medalistów mistrzostw świata. Widać sukcesy polskich sportowców interesują również najmłodszych kibiców, co bardzo nas cieszy.

Uczestnikom spotkań zostały zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, prace pochodzące z czterech edycji konkursu multimedialnego "Sportowcy Warmii i Mazur" oraz najnowsze eksponaty z XI konkursu "Moje pamiątki sportowe".

W roku ubiegłym hala Urania obchodziła jubileusz 40-lecia swojego istnienia. Była to doskonała okazja, by przybliżyć młodzieży historię największego tego typu obiektu w naszym województwie. Uczniowie poznali kulisy hali, największe wydarzenia sportowo-kulturalne jakie się w niej odbyły oraz zapoznali się z przepisami bezpieczeństwa podczas imprez.

Dodatkową atrakcją zajęć były konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace, dużą aktywność i wiedzę o sporcie uczniowie otrzymali nagrody w postaci darmowych wejściówek do WCR-S - 2 - Aquasfera, nagrody rzeczowe oraz słodycze, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Miłym podziękowaniem dla organizatorów akcji były wpisy do księgi pamiątkowej znajdującej się w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego.

Tagi: Muzeum Sportu w Olsztynie

Komentarze

           
           
__ ___  _ _ __ ___ 
\ \/ / | | | '__/ _ \ 
 > <| |_| | | | (_) |
/_/\_\\__,_|_| \___/ 
           
           
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter