Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Stomil zostanie sprzedany? Trwają negocjacje w tej sprawie

11.01.19 22:12   rys   24  

W czwartek doszło do spotkania na szczycie w olsztyńskim ratuszu. Zagraniczny inwestor zainteresowany kupnem Stomilu spotkał się z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem.

- Klimat spotkania oceniamy jako bardzo pozytywny i z tego miejsca pragniemy podziękować panu Prezydentowi Grzymowiczowi za zrozumienie bardzo trudnej sytuacji klubu oraz życzliwość okazaną podczas rozmów - czytamy w oficjalnym komunikacie Stomil Olsztyn SA. - Ze strony klubu wyrażamy wielką nadzieję związaną z dalszym procedowaniem transakcji na drodze formalno-prawnej. Z uwagi na dobro negocjacji oraz na wyraźne życzenie zainteresowanych nie możemy na tym etapie ujawnić danych inwestora.

- Sytuacja, w jakiej znalazł się klub po ostatniej decyzji Komisji Licencyjnej PZPN jest bardzo trudna, bowiem kara odjęcia trzech punktów jest dotkliwa i utrudnia zadanie utrzymania statusu pierwszoligowca. Jednak niezależnie od toczonych rozmów o zakupie przez inwestora klubu Stomil Olsztyn zarząd stara się wypracować rozwiązanie, które pozwoliłoby uniknąć kary, tj. do 15 stycznia dokonać wymaganych spłat.

- Pragniemy poinformować ponadto, że klub spełnił wszelkie wymogi inwestora w zakresie transparentności i przygotowania transakcyjnego. Aktualnie jedyną rolą Stomilu Olsztyn SA jest kibicowanie, by negocjacje przebiegły możliwie szybko i sprawnie. Z tego powodu powstrzymamy się od dalszych komentarzy. Kibiców i media prosimy o wyrozumiałość, poinformujemy o postępach, gdy tylko będzie to możliwe.

W sobotę Stomil Olsztyn rozegra pierwszy sparing w 2019 roku. Olsztyński klub zagra w Mrągowie (godz. 12) z III-ligowym Zniczem Biała Piska.

Tagi: Stomil Olsztyn

Komentarze

  1. 14.01.19 06:55 Eldorado po Olsztynsku

    Panie Prezesie daje Pan tego inwestora bo mało czasu czy na następny sezon go szykujecie?Moze byśmy film nagrali o Pana pracy obietnicach itd.Tyle co Pan naopowiadał to my w Lidze Mistrzów powinnismy grać ekosystem transparentność co jeszcze było nic się nie ziściło i drużynę rozwaliło...teraz wymyślił pan Turka po Turku co będzie?Rosjanin?Krol Karol?a kiedy prawda i konkrety????

  2. 13.01.19 15:13 olsztynianin

    Tabletki ci się pomyliły? zjarałeś się za nadto? To szkodzi tobie i twoim bliskim i co prawda widać, że masz jakiś problem synku.... to niech Bóg ma ciebie w opiece :). Skrobnąc to sobie możesz dziarę na czubie.... jak wiesz co to znaczy koleżko :)

  3. 13.01.19 12:53 Ave

    Tak dla wiedzy innych. Na stronie stomil.olsztyn.pl pod m.in. nickiem Piotruś Pan to nasz Robuś kiłdanowicz- pierwszy napinacz internetowy Olsztyna. Robert brawo Ty.

  4. 13.01.19 12:50 Ave

    Brawo Robert! W Internecie jesteś numer jeden. Nawet na forum Stomilu Cię przejrzęli gdzie parę kont posiadasz. Powiedz nam robert dlaczego tak ujadasz na internecie? Ktoś Ci za to płaci? Jak dziecko 15 letnie się zachowujesz hahahaha

  5. 13.01.19 12:42 Stomil

    Robert kildanowicz odejdz od komputera. Niby poważny gość, a udaje głupka przed klawiaturą. Mąciciel to Ty jesteś niezły. Facet zmienia nicki i wypisuje głupoty. Kabaret.

  6. 12.01.19 21:01 Gacek

    A widzieliście, że niejaka Bagińska zwana w mieście "Waginą" ciekawe z jakiego powodu jest szefem WOŚP :)? Będąc szefem Komisji Rewizyjnej w Stomilu sama na siebie czyli na klub składała zawiadomienie do prokuratury, na rozkaz Piotrka z wieży. W kampanii wyborczej trzymała Piotrkowi kwiaty ciekawe czy będzie go wspierała w referendum jak Czesiu będzie chciał go odwołać. Wielka społecznica ciągnąca za sobą trupy, wykończyła Czałpińskiego, chciała Kiłdana ten jednak cwaniak nie dał jej się jej podejść i kilka firm, w których pracowała jako "biegła księgowa"- hahaha, wielka społecznica, po jej prezesowaniu orkiestrze trzeba będzie zrobić audyt finansowy, żeby wszystko posprawdzać. Sam złożę zawiadomieni do prokuratury, żeby ją sprawdzić. A jej partner w orkiestrze niejaki Jarosław Zbutowicz jeszcze lepszy goguś. Dla Waszej wiadomości prowadzi sieć sklepów monopolowych- Grosik. Nie płaci kontrahentom, pracowników traktuje jak niewolników oszukuje jak popadnie. Jest wszędzie zablokowany w hurtowniach to z Waginą się odkują w WOŚPie?, 1 zł dla WOŚ 1 zł dla teamu? Prezydenta zakłamany, WOSP prowadzą ludzie skrajnie niewiarygodni- nie dam ani złotówki, będzie najmniejszy przychód w historii. Ze Stomilem jest tak jak z prezydencikiem w Olsztynie, szefami WOŚP. Olsztyn jest chyba przeklęty.

  7. 12.01.19 19:28 ol

    Jarek to jest jedyne wyjście z Kiłdanem

  8. 12.01.19 18:57 Olek

    Widzę, ze ulubieniec publiczności, człowiek wyzywający innnych piłkarzy i życzący innym klubom w Olsztynie wszytskiego najgorszego - Jaruś Magiera wraca do łask. W takim razie zatopienie klubu jest coraz blozej

  9. 12.01.19 18:20 Leon

    Dokładnie to prawda.

  10. 12.01.19 17:36 Jarek

    Rober Kildanowicz i partner biznesowy z Olsztyna tylko to jest szansa,ze oni to ogarną jeżeli będzie im się chciało i Robertowi uda się go namówić,bo jest bardzo zniechęcony do tego co się dzieje .Im się uda bo tylko Robert może mieć na to receptę.koniec kropka.

  11. 12.01.19 17:31 King

    Tu wszystko pasuje trener nad którym wisi fatum prezio który do zawodnika wypale ze takich to ma na penczki „Tercet”który przepraszam ale nie ma pojęcia o prowadzeniu Klubu piłkarskiego .To chyba nie ma szans przystąpić do rozgrywek,i co wtedy powie Pan Maciej ze każdy winny tylko nie on. A leśne dziadki z Restouracji Stadion będą dalej snuć historie z zielonego lasu.

  12. 12.01.19 17:05 ol

    Panowie zastanawia mnie " dziękujemy Panu Prezydentowi "- przecież to prezydent jest właścicielem spółki miejskiej i w jego interesie leży aby nie upadła , a wychwalanie Iwana i Nieradka to przecież mija się z celem to oni chcą ubić na tym interes . Jeżeli chodzi o inwestora to już był ten Turek w Szczecinie i co - poczytajcie jak się skończyło . Mimo to życzę Stomilowi stabilności .

  13. 12.01.19 12:42 wierny Fan

    Obserwujac cala sytuacje chcialbym aby wrocily czasy czy Pana Kildanowicza czy Borkowskiego wtedy przy Stomilu byl spokoj trenerzy poziomem pasujacy do osiaganych celow.Moj syn trenuje teraz ze sztabem na silowni sztab trenerki naklada na sztange 70 kg i kaze podnosic to dzieciom .na jakiej podstawie?gdzie analiza obciazen dobranych do wieku masy ciala itd, dlaczego nikt nie ma nad tym kontroli,wlodarze miasta nie maja kontroli nad poczynaniami wspomnianego Kwartetu to szok!!!!

  14. 12.01.19 11:59 Kibic

    Popieram Olsztynianina. Tak zbiór wymienionych "osobistości" nie wróży pozytywnego zakończenia sprawy. Jak zobaczę podpisaną umowę to dopiero uwierzę. Dotychczas nie zauważyłem nic profesjonalnego w działaniach wymienionych osób i podmiotów.

  15. 12.01.19 11:51 Specjalist

    Jaka dobra robota wszystko kamuflowane bez transparentnosci nikt tu nie chce przyjść wszyscy odchodzą. Ale plus nowa firmę przewozowa mamy, co z Radexem?

  16. 12.01.19 11:46 Olsztynianin

    Jak powstał taki potężny kwartet: Grzymowicz, Iwański, Radkiewicz, Tyszkiewicz to efekty będą na poziomie Stali Rzeszów czyli 3 ligii. I wcale źle nie życzę Stomilowi tylko realnie oceniam dokonania tych panów.

  17. 12.01.19 10:48 wiki

    koniec stomila

  18. 12.01.19 10:19 KIBIC dużymi literami

    Krytykować można dopiero jak się zna efekty.A tu kilka bubków tylko krytykuje.Pajace

  19. 12.01.19 09:41 Stomil

    To jest nasza szansa. Inaczej drugi pogrzeb w historii.

  20. 12.01.19 08:30 Do Witka

    Pan Iwański jest kibicem Stomilu.Jesli widzi dobrą pracę Prezesa Radkiewicza czy prawdę która pisze Pan Tyszkiewicz to ma powody do chwalenua

  21. 12.01.19 06:56 Witek

    Co Pan Iwanski tak się klubem zaczął martwić o co chodzi?Iwanski chwali Prezydenta, Radkiewicz wynosi pod niebiosa Tyszkiewicza, Tyszkiewicz Radkiewicza .Rozumiecie to????

  22. 12.01.19 06:38 KIBIC dużymi literami

    Znaleźli się znawcy i zawsze żle.Napisz lepiej ,ale niie potrafisz.bubku