KKS Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Słaba postawa KKS-u Olsztyn w starciu z ekipą z Płocka. FOTORELACJA!

05.01.19 14:37   rys   6

KKS Olsztyn bardzo słabo zagrał w pierwszym spotkaniu 2019 roku. Olsztyński zespół przegrał z Mon-Polem Płock 47:81!

• KKS Olsztyn - Mon-Pol Płock 47:81 (16:24, 12:9, 7:22, 11:26)

KKS: Markiewicz 5, Mońko 8, Wichłacz 10, Woźniak 13, N. Żukowska 8 oraz Bałdyga, Kalinowska, Staruch, Zdrada, K. Żukowska, Sztąberska 3

Pierwsza kwarta to widoczna przewaga płocczanek, szczególnie po upływie połowy czasu gry. Olsztynianki raziły nieskutecznością co odzwierciedliło się w wyniku. W drugiej odsłonie KKS zaczął gonić wynik, udało się nawet dojść rywalki na 6 punktów (22:28). W tej kwarcie Joanna Markiewicz zdobyła dopiero swoje dwa pierwsze punkty w meczu. Słabo tez wyglądała współpraca zawodniczek KKS-u pod koszem rywalek. Dopiero celne trójki Jolanty Wichłacz na minute przed przerwą wlały wolę walki w serca olsztynianek i pozwoliły wygrać tę kwartę 12:9.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron. Cały czas utrzymywała się 5-8-punktowa przewaga płocczanek. Po 6 minutach gry goście trafili za trzy, KKS złapał piaty faul i rywalki zaczęły iść pewna drogą ku zwycięstwu.

Czwarta kwarta nie zmieniła obrazu gry, przewaga Mon-Polu wzrosła do 30 pkt. Zwycięstwo gości okazało się bezdyskusyjne.

Kolejny mecz KKS rozegra za tydzień (12 stycznia, godz. 13), również we własnej hali, kiedy to podejmie zespół AZS-u Uniwersytetu Gdańskiego.