Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

PZPN ukarał Stomil ujemnymi punktami

04.01.19 21:41   rys   20  

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie miała litości wobec Stomilu Olsztyn. Olsztyński klub został ukarany trzema punktami ujemnymi. To efekt braku spłaty 152 tysięcy złotych wobec byłych zawodników i trenerów Stomilu.

W stosunku do Stomilu Olsztyn Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła na podstawie pkt. 10.11.1 ust. 2 w zw. z pkt.5.3.2 ust.4 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2018/2019 nałożyć sankcję regulaminową w postaci 3 (trzech) ujemnych punktów w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2018/2019.

Kara została nałożona w związku z niespełnieniem kryterium F.09 z zastrzeżeniem, że w przypadku spłaty wszystkich zobowiązań wynikających z kryterium F.09 w terminie do 15 stycznia 2019 roku, powyższa sankcja zostanie ograniczona do 1 (jednego) ujemnego punktu w sezonie rozgrywkowym 2018/2019.

- Na tę chwilę, zawarliśmy porozumienia z byłymi zawodnikami i trenerami w sumie na kwotę 61 tyś. złotych. Tym samym przeterminowane zobowiązania objęte procedurą kontroli wynoszą około 91 tyś. złotych - czytamy na oficjalnej stronie klubu. - Dalszym ciągu prowadzimy rozmowy mające na celu podpisanie odpowiednich porozumień z wierzycielami. Przedmiotowe zobowiązania wynikają przede wszystkim z wynagrodzeń należnym dwóm byłym zawodnikom klubu które stanowią ponad 60 procent pozostałej kwoty.

Zebrać 152 tysiące złotych i spłacić zadłużenie będzie trudne do wykonania, bo jak powszechnie wiadomo Stomil cierpi na notoryczny brak funduszy. Sytuacja może się zmienić w następnym tygodniu, bo właśnie wtedy ma dojść do spotkania potencjalnego inwestora (nieoficjalnie mówi się, że to Sabri Bekdas z Turcji) z władzami miasta (czytaj klubu).

W poniedziałek do zajęć maja wrócić podopieczni Piotra Zajączkowskiego. Na pierwszych zajęciach nie zobaczymy na pewno Piotra Głowackiego, Łukasza Sołowieja, Szymona Jarosza, Remigiusza Szywacza, Adriana Serowca oraz Ernesta Dzięcioła. Cała szóstka pożegnała się ze Stomilem. Niewykluczone, że na pierwszych zajęciach zabraknie jeszcze innych piłkarzy, którzy mają dość notorycznego zamieszania w olsztyńskim pierwszoligowcu.

Stomil Olsztyn utrzyma się w I lidze?

  • Tak 30.43%
  • Nie 69.57%

Głosowanie zakończyło się 07.01.19 21:42

Tagi: Stomil Olsztyn

Komentarze

  1. 07.01.19 14:35 cenzura

    Brawo Emil! Robicie sobie sport.stomil.olsztyn.egit.pl! Każdy kto ma nieprzychylne zdanie o klubie, jest usuwany. No, ale co się dziwić...

  2. 07.01.19 12:04 kibic stomilu

    w tym klubie trzeba zmienic nazwe na inna bo stomil nie daje zadnych pieniedzy tylko same afery wychodza pod ta nazwa

  3. 06.01.19 19:07 Do Jurek

    Widać razem z Tymonem w jednej ławce siedzisz. Gdyby nie przerwy na oddech to bym nie dotrwał do ostatniego słowa. Najdłuższe zdanie w histori serwisu sport.egit.pl:)

  4. 06.01.19 11:47 taa

    i TAK CO ROKU TA PADLINA BEZ KASY , DAWNO PZPN POWINNIEN TO DZIADOSTWO WYRZUCUC Z LIGI BO TO WSTYD CO SEZON BRA KASY MASAKRA IEJCIE HOBOR I ZACZNIJCIE OD NOWA

  5. 06.01.19 08:05 Do Tymon

    Czytam Twój wpis. Zdanie nr 1 "Nic nie ma Prezes coś działa jeszcze jest kierownikiem tej amatorki?". Wniosek nr 1: Miasto Olsztyn powinno dofinansować lekcje pisowni dla kibiców aby wstudu sobie i klubowi nie przynosili. Czy ty cokolwiek rozumiesz z tego co napisałeś? Pozostała część wpisu na podobnym poziomie. Wniosek: poproś panią aby zostawiła Cię w podstawówce o rok dłużej. Wyjdzie Ci to na dobre.

  6. 05.01.19 20:59 Tymon

    Nic nie ma Prezes coś działa jeszcze jest kierownikiem tej amatorki?a co będą wzmocnienia? Kto przyjdzie?Dac normalnego Prezesa w sumie po co ?

  7. 05.01.19 20:21 Liry

    Maciej kiedy będzie twój tajny inwestor z Bangladeszu coś wiesz?czy to prawda ze Kun i Tanczyk rozwiązali kontrakty?Robert Kildanowicz na Prezesa!!!!!!!Najlepszy prezes w historii

  8. 05.01.19 19:59 Do roboty włodarze miasta

    Stomil ratować Prezydencie Grzymowicz! Miasto jest właścicielem klubu! Składać odwołanie. Spłacić dług, zrobić porządek w klubie. Miasto wojewódzkie a sport zawodowy nie istnieje! Siatkarze w ogonie plusligi, Stomil w ogonie I ligi, Warmia w ogonie 2 ligi. Co to jest się pytam! Czy mieszkańcy nie mogą oglądać drużyn na poziomie centralnym? Zaścianek czy miasto wojewodzkie. A jak coś to zrobić stolicą Ostródę, jest stadion, są inne obiekty.

  9. 05.01.19 19:19 DO MISIO

    A co sokol juz w II lidze ze ma byc wyzej notowany ,jak narazie srednio radzi sobie w III lidze.

  10. 05.01.19 18:53 Camel

    ja tez mam tego dosc jak i pilkarze stomilu to powinny byc ujemne trzy ligi a nie punkty i powrot do nazwy oks,

  11. 05.01.19 14:12 Wojdyga

    Czas najwyższy zeby stomil spadl. A nie wieczny burdel bo 1 ligi się zachciewa. Nie ma kasy to patataj do nizszej ligi. I odbudowac to na spokojnie i moze wtedy wyzej. Bo narazie to cyrk abraszki jak mawia jeden z kibicow stomilu.

  12. 05.01.19 12:08 Do misio

    Spuścisz się wtedy?

  13. 05.01.19 08:48 Misio

    Ciekawostka. Jeśli Stomil spadnie do IV ligi (wiele na to wskazuje), jeśli Olimpia Elbląg spadnie do III ligi (wiele na to wskazuje), to co najmniej przez moment najwyżej notowaną drużyną w regionie będzie Sokół Ostróda...

  14. 05.01.19 03:28 inwestor z Litwy

    bedąc biznespenem XXL nie pakowal bym sie w takie bagno, ale jesli juz by ktos przylozylm mi noż do gardla,to poczekal bym az miasto jako wlasciciel splaci czesc zadlozenia (bo z takim stanem jak jest teraz nawet najsmielszy kamikadze tego nie lyknie)

  15. 04.01.19 23:30 Michał

    Eduardo jest wolnym zawodnikiem brać bo zamiast Górala

  16. 04.01.19 22:59 Redakcjo?

    Ktorego to spotkanie z inwestorem? To prawda ze miasto musi splacic 4 ?mln dlugu i dopiero inwestor przejmuje?

  17. 04.01.19 22:54 X

    Piotr Klepczarek odchodzi ze Znicza fajnie jakby wrocil jak wszystko wyjdzie na prosta

  18. 04.01.19 22:35 zorro

    Czy klub się odwoła? Miasto, czyli właściciel powinno dać 5 tys na odwołanie!. Dlaczego inne kluby mają kary finansowe a Stomil minus 3pkt. Komisja Licencyjna to jakaś kpina, widać decyduje kto spadnie a kto nie, tylko po co grać mecze....? Czy ten Boniek kontroluje ten bałagan?

  19. 04.01.19 22:31 Do Irka

    Wstyd to ty przynosisz!!! To jest strona dla kibiców Stomilu, ale jeżeli nim jestesteś to uchowaj Boże od takich kibiców!

  20. 04.01.19 21:46 Irek

    Zwijajcie się jak najszybciej, bo tylko wstyd przynosicie!

       _     _ 
      (_)   (_)
 _   _ _ ___ _ 
| | | | / __| |
| |_| | \__ \ |
 \__,_|_|___/_|
               
               
 

Najnowsze artykuły

Twitter