Piotr Głowacki odszedł ze Stomilu. Fot. Emil Marecki

Piotr Głowacki odszedł ze Stomilu. Fot. Emil Marecki

Stomil zostanie sprzedany? Póki co odchodzą piłkarze

21.12.18 20:38   rys   28  

W piątek rano na oficjalnej stronie Stomilu Olsztyn pojawiła się informacja, że jest oferta kupna akcji spółki miejskiej, która prowadzi pierwszoligowy klub. W czwartek natomiast dwóch piłkarzy rozwiązało kontrakt z olsztyńską drużyną. Na wiosnę nie zobaczymy w barwach Stomilu Łukasza Sołowieja oraz Piotr Głowackiego.

Przy okazji życzeń świątecznych i noworocznych prezes klubu Maciej Radkiewicz napisał na oficjalnej stronie klubu:

"Od kilku dni na biurku władz miasta leży oferta od zagranicznej grupy kapitałowej, będącej od lat na polskim rynku. Prowadziłem rozmowy z tym Partnerem od kilku tygodni. To szanowany i wiarygodny Partner, który zna dokładnie naszą sytuację. Według mojej wiedzy przedstawi warunki zmieniające sytuację Stomilu oraz czarny scenariusz, jaki dziś niestety jest bardzo prawdopodobny. Mam ogromną nadzieję, że tuż po Nowym Roku dojdzie do spotkania Pana Prezydenta z przedstawicielami potencjalnego inwestora. Przy życzliwości ze strony głównego właściciela spółki, czyli Miasta Olsztyn, nasz Klub może liczyć na to, że rok 2019 będzie nieporównywalnie lepszy od poprzedniego. Głęboko w to wierzę!".

Czas ucieka, a zobowiązania Stomilu cały czas rosną. Dwóch piłkarzy, którzy często występowali na boisku w rundzie jesiennej rozwiązało kontrakty z zespołem.

Z klubu odeszli Łukasz Sołowiej oraz Piotr Głowacki. - Dość długo myślałem nad tym krokiem - powiedział dla stomil.olsztyn.pl ten drugi piłkarz. - Rodziło się to we mnie od dłuższego czasu, bo to jest dla mnie trudna decyzja opuszczać kolejny raz Stomil. To jest mój klub, w którym się wychowałem. Co prawda jestem wychowankiem Naki, ale wiadomo, że wychowywałem się tu i od zawsze byłem kibicem Stomilu i zawsze będę, bo klubu się nie zmienia i on zawsze zostaje w sercu. Niestety to nie wystarcza, bo piłka nożna to mój zawód. Gdy byłem młodszym chłopakiem, to mogłem sobie pozwolić na jakieś poślizgi w wypłatach. Teraz mam rodzinę i nastał moment, że nie mogę sobie pozwolić, żebym co chwilę nie dostawał wypłaty, co chwilę się o to martwił. Te ostatnie dwa miesiące były dla mnie bardzo ciężkie i w tym właśnie okresie postanowiłem, że czas stąd odejść. Na razie odpoczywam, odcięliśmy się od tego z żoną i z dzieckiem. Zastanawiamy się nad tym co dalej, bo nie da się tego uniknąć, aczkolwiek nie było to tak, że miałem jakąś propozycję i dlatego zrezygnowałem z gry w Stomilu. Nawet w czerwcu miałem dwie bardzo dobre propozycje, jedną z I ligi, jedną z czołowego zespołu II ligi, fajne finansowo, ale były zapewnienia, że wszystko się poprawi w Stomilu, że sytuacja klubu będzie lepsza . Dodatkowo był też trener Kiereś, z którym bardzo dobrze mi się współpracowało i postanowiłem zostać, mimo, że tamte oferty były lepsze finansowo. Wierzyłem, że coś się tutaj zmieni i z tym zespołem, którym byliśmy, przy normalnej płynności finansowej w klubie, jesteśmy grać o wyższe cele, może nie o awans, ale o czołowe lokaty. Każdemu mówiłem, że jesteśmy w stanie o to grać. Początek sezony był w porządku, wszystko było w miarę poukładane, cieszyłem się z bardzo dobrej formy piłkarskiej. Kolejny raz zaczęły się pojawiać problemy, zaczęły się piętrzyć, narastać i ta frustracja też zaczęła narastać i doszła do takiego poziomu, że powiedziałem dość.

Stomil do zajęć powróci 7 stycznia.

Tagi: Stomil Olsztyn Maciej Radkiewicz Piotr Głowacki Łukasz Sołowiej

Komentarze

  1. 29.12.18 10:10 jaro

    Pietrek vel Maniek byl szybszy od Mikolaja. On szybciej robi niz mysli. Z wibrem w uchu mysli zakrecone

  2. 28.12.18 18:09 Olsztynianin

    Wiecie kto jest menadżerem Piotra Głowackiego? a nijaki Piotr Tyszkiewicz- też który wypisuje same mądre rzeczy na olsztyn.com. Jak tak kocha Stomil to powinien odpuścić pieniądze dla klubu, nie? Ale on kocha Stomil (Tyszkiewicz i Głowacki) jak mu dobrze zapłacą... Jak zapłacą mu jeszcze lepiej to będzie kochał jeszcze bardziej :)

  3. 28.12.18 12:10 Pietrek

    Ciśnienie z Mańka, że dostał coś złego pod choinkę, a on napisał wpis o godz. 11 rano...Nawet czytać nie potraficie, a co dopiero myśleć ;)

  4. 28.12.18 06:50 Kambodza

    To ta ekipa z Kambodży co z Wisły zrezygnowała w drodze powrotnej maja o Olsztyn zachaczyc,znają się ze szkoły z Maciasem gdy on był Iluzjonista w Hyde Parku.

  5. 27.12.18 21:05 gryf

    Do kibica. On jednak dostal te wibro tylko do ucha je wpakowal zbyt gleboko.

  6. 27.12.18 21:02 zorro

    Jak sie taki wybryk natury (Maniek) uchowal?

  7. 27.12.18 10:00 Ojciec mańka

    Maniek ma uraz z dzieciństwa także mu wybaczcie.

  8. 26.12.18 23:17 Kibic

    Koledzy MANIEK jest wkurzony bo miał dostać od Mikołaja pod choinkę nowy wibrator.Jest zły bo dostał gromnice.Won stąd pedale

  9. 26.12.18 22:52 gryf

    Brawooo Jaro. Tylko Stomil. Nigdy nir zginie. Psy szczekaja karawana jedzie dalej

  10. 26.12.18 22:49 jarek

    Maniek zamknij ryja! To jest portal dla kibicow a nie antykibicow Stomilu. Mozgojad w twojej glowie poczynil juz spustoszenie, nie pomoze tu neurochirurg.

  11. 24.12.18 11:36 Maniek

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę szybkiego upadku Stomilu, płaczu kibiców, śmiechu z kibiców na Twitterze, zwinięcia się portalu sport.egit.pl i wszystkiego co najlepsze dla wszystkich innych drużyn sportowych w Olsztynie, które nie płaczą z powodu braku kasy od miasta. Wesołych Świąt i do siego roku...ups, do nigdy!

  12. 23.12.18 18:52 kibic

    zwspomnicie moje slowa!!! Nieradkiewicz rozpierdoli ten klub po raz 2 !!! sponsorzy odchodza nikt nie chce z nim rozmawiac nowych niema pilkarze uciekaja a ta oferta co lezy w ratuszu Grzymowicz nigdy tego nie zaakceptuje heheh kabaret ten gosc jest oderwany od rzeczywistosci 1,5 mln dlugu w pare miesiecy pieknie co !!

  13. 23.12.18 17:55 Znany

    Ten nieradkiewicz jest śmieszny. Od lipca tylko każdy sponsor odchodzi nawet Budimex nie da kasy w 2019 A miaĺ być 3 lata teraz dlug już 5 mil bo prezes przyznał sobie wynagrodzenie czemu o tym nie mówi

  14. 23.12.18 13:46 Kibic

    Prawdziwy Stomilowiec nie podkreśla 100 razy ze płynie w nim niebieska krew nie wdaje się w promowanie polityki i tworzenie otoczki wokół swojej osoby . Oby Nowy Rok przyniósł nam nowego Prezesa i lepsze jutro dla Stomilu.

  15. 23.12.18 11:13 Ja wiem!

    Został bo gdyby nie został nie dostałby kasy z junior pro. 60 tys premii. Kogo on chce okłamać? Wielki mi stomilowiec.

  16. 22.12.18 14:16 Olsztynianin

    To oferta leży na stole czy jest na mailu? Tzn, że oferentem jest developer czy jakaś firma, która ma zbudować wesołe miasteczko w Olsztynie? Tylko kto będzie ich odwiedzał? Pracownicy Michelina czy olsztyńska Budżetówka? Maciek kończ wstydu oszczędź :)

  17. 22.12.18 12:09 Hmmmm

    Inwestor zobowiazal sie do wybudowania stadionu i przejecia klubu tylko miasto musi splacic dlug

  18. 22.12.18 09:52 123

    9 stycznia spotkanie w ratuszu Prezydenta z inwestorem. Dobrego Dnia kibice

  19. 22.12.18 09:52 kolo

    Piotruś zabierz ze sobą jeszcze Jasia i wełnę. Szukajcie szczęścia w innej piaskownicy.

  20. 22.12.18 07:38 India

    Inwestor ha ha ha, sprzedaż kupno jaj, oferta będzie z kosmosu a prezesik powie ze chciol dobrze pryma aprylis ale za wcześniej,inwestorzy z Antarktydy

  21. 22.12.18 05:43 kolo

    Piotruś namów do tej decyzji Jasia oraz Wełnę... Weźcie swoje zabawki i idźcie chłopcy do innej piaskownicy. Zróbcie ostatni raz coś dla kibiców Stomilu.

  22. 22.12.18 02:10 As

    Gonić cieniaków!

  23. 22.12.18 01:08 olsztyniak

    Głowacki dobry piłkarz - szkoda że odchodzi

  24. 22.12.18 00:00 Marcin

    Drewniaka Wełnickiego zabierzcie !!!!!

  25. 21.12.18 23:08 Mirek

    Co ten Prezes tak ciśnie żeby wszedł jakiś inwestor ? Nie można funkcjonować z długami ? Podobno Valencia, Chelsea i Man utd maja większe długi i jakoś im idzie .

  26. 21.12.18 22:57 greg

    Odchodzi trzeci sort, zostaną walczaki. Szczury niech uciekają, bo nie wiedzą, żw wkrótce łąjbę przejmie nowy właściciel i będzie śmigać dalej.

  27. 21.12.18 22:14 Ok

    Piotrek słaby jesteś. Uważam, że za takie umiejętności piłkarskie powinni wam płacić najniższą krajową.

  28. 21.12.18 21:35 .

    Piotrus o bracie zapomniales!!!!!!

              _       
             (_)      
 _   _ _   _  _  ___  
| | | | | | || |/ _ \ 
| |_| | |_| || | (_) |
 \__,_|\__, || |\___/ 
        __/ |/ |      
       |___/__/       
 

Najnowsze artykuły

Twitter