Mariusz Borkowski. Fot. sport.egit.pl

Mariusz Borkowski. Fot. sport.egit.pl

Były prezes Stomilu wydał oświadczenie

04.12.18 20:23   rys   10  

W piątek odbyło się Walne Zgromadzenie Wspólników Stomilu Olsztyn SA. W piątek zabrakło byłego prezesa Stomilu Olsztyn Mariusza Borkowskiego, który we wtorek rano wysłał oświadczenie, w którym zapewnia, że 14 grudnia będzie obecny.

„W dniu 30.11.2018 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Stomil Olsztyn SA. Zostałem na nie zaproszony, ponieważ jednym z punktów Zgromadzenia miało być omówienie Audytu dotyczącego działalności klubu podczas mojej prezesury. Radzie Nadzorczej potwierdziłem swoją obecność na ten dzień. W dniu 30.11.2018 roku około godziny 14 powiadomiono mnie, że na Zgromadzeniu nie będzie omawiany Audyt z powodu nieobecności Audytora, a w związku z powyższym moja obecność nie jest konieczna. Ze zdumieniem przyjąłem treść komunikatu, iż Walne zostało przerwane m.in. z powodu mojej nieobecności.

Jednocześnie potwierdzam swoją obecność na kolejnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zwołanym na dzień 14.12.2018 roku.

Chciałbym podkreślić mocno fakt, że mimo moich wielu próśb skierowanych do Prezesa Stomil Olsztyn SA, Pana Macieja Radkiewicza, nie otrzymałem audytu do dnia dzisiejszego, abym mógł się z nim zapoznać i czynnie uczestniczyć w jego omawianiu”.

Z poważaniem, Mariusz Borkowski

Jakie jest zadłużenie klubu? - Dokładnie o tym powiedziałby przewodniczący Rady Nadzorczej, bo trzeba dokładnie sięgnąć do dokumentu - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Jest to kwota powyżej 3 miliona złotych. Jest to kwota na koniec lipca, czyli na dzień kiedy ten audyt został robiony. Teraz mamy listopad, a cały czas jest generowane zadłużenie. Koszty osobowe w spółce około 240 tysięcy miesięcznie.

Stomil Olsztyn zakończył w sobotę zmagania w rundzie jesiennej I ligi. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego zremisowali 2:2 z ŁKS-em Łódź. Olsztyński zespół niestety zimę spędzi w strefie spadkowej. Do treningów piłkarze powrócą 7 stycznia. W trakcie okresu przegotowawczego odbędą się dwa zgrupowania (w Mławie oraz Nieborowie.

Tagi: Stomil Olsztyn Mariusz Borkowski

Komentarze

  1. 07.12.18 01:17 zorro

    ten ex -zawodnik to nieRadkiewicz, panu już dziekujemy, wypad z tego grodu

  2. 07.12.18 01:15 zorro

    A ja uważam, że głupotą jest doprowadizć do upadku. Trzeba ratować I ligę i miasto wojewódzkie powinno stać na 3 mln. Upadek i budowanie od zera to brak Stomilu przez 10 lat na tym szczeblu , a koszt wyjdzie dużo wyższy powrotu do I ligi

  3. 06.12.18 20:02 Fff

    Mariusz wracaj tylko ty możesz to naprawic

  4. 05.12.18 18:50 misio

    Nieradkiewicz odwraca uwagę jest najgorszym prezesem w historii klubu nic nie zrobil dla pilki w olsztynie sklocil sponsorow stracil ich i placze to po co się chlopie za to brales.Borkowski wroc!!!!

  5. 05.12.18 16:15 Kibic

    Dla mnie pan B to lepszy cwaniak i krętacz. Poza tym jego sposób komunikowania się z mediami czy kibicami jest KOMPROMITUJĄCY!!!

  6. 05.12.18 07:35 znany

    ty ex już lepiej spierd......

  7. 05.12.18 00:48 ex-zawodnik

    HIPOKRYZJA!!! Kiedy M.B. był prezesem widmo, jakoś nikt go w klubie nie widywał... Przyjeżdżał raz w tygodniu na 2-3 godziny, czasem rzadziej... Jaki tupet trzeba mieć żeby teraz zabierać głos? Biznesman... Wypierał się niby pracą w "swoich firmach", a prawda jest taka, że wyszedł spod ziemi dopiero po prezesurze swojej... Teraz, z boku, najłatwiej komentować, mieć żal, czy oczerniać... A miliony, powiedzmy sobie szczerze - miliony (w kilku ratach) do dziś nie wiadomo gdzie są... Tu pół bańki z miasta, tam pół bańki z miasta... I co? Dług na ponad 3mln... ŻENADA!!! Podpisywało się 30 zawodników po kilka tyś miesięcznie każdy zamiast stawiać na swoich młodych to i długi rosną... Z roku na rok coraz gorzej, ledwo licencja, ledwo utrzymanie... Prawda jest tylko jedna... Klub musi upaść. Na glebę. I wtedy można, mądrymi ludźmi oczywiście, zaczynać wszystko od zera. Innej opcji dla piłki w tym mieście nie ma. Zobaczcie co p.Borkowski z sekcją koszykówki zrobił... Mieli chłopaki ambicje na długie lata, a wyszło, ze zniknęli z mapy sportu i to z długami za ponad pół sezonu niepospłacanymi... Im chociaż ktoś pieniądze oddał? Założę się, że nie... Ale najlepiej - uciec i się wymądrzać teraz przez FB. Ogłosić upadłość! Budować piłkę od zera! Zrobić coś mądrego dla tego sportu i jego ogromu kibiców w Olsztynie! I przede wszystkim ktoś musi tym zarządzać! Nie jakieś prezesiki widmo, jeden lepszy od drugiego... Mądrych ludzi trzeba. I piłka będzie żyła...

  8. 04.12.18 23:47 Sparta Team

    Zorro chyba Ci opaska przysłowia oczy :) jesteś prowokatorem bo każdy Twój wpis do tego zmierza żeby z szumu narobić

  9. 04.12.18 22:13 zorro

    Brawo panie Mariuszu, ostatni prezes za którego klub jakoś funkcjonował i dostawałlicencję. Może zby mało informował prasę o tym co się dzieje, a wózek się toczył, a nie jak ten pożal się Boże NieRadkiewicz który stoczył klub w bagno... i się ukrywa kret jeden

  10. 04.12.18 22:08 kowal

    Albo Grzymek uratuje klub albo trzeba zebrać głosy i odwołać go w referendum!!!

                        
                        
 _ __  _   _ _ __   ___ 
| '_ \| | | | '_ \ / _ \
| | | | |_| | |_) |  __/
|_| |_|\__,_| .__/ \___|
            | |         
            |_|         
 

Najnowsze artykuły

Twitter