Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Przegrana Warmii Energa na zakończenie roku po kontrowersjach

01.12.18 21:42   kyn   5

Warmia Energa Olsztyn w ostatnim w tym roku spotkaniu przegrała na wyjeździe z GKS-em Żukowo 19:20. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w kontrowersyjnych okolicznościach, wg olsztynian już po upływie czasu gry.

• GKS Żukowo - Warmia Energa Olsztyn 20:19 (10:10)

Warmia Energa: Gawryś, Kłodziński - Dzido, Hegier 3, Idzikowski, Pasymowski, Kopyciński 8, Sikorski 1, Golks, Kosmala 1, Olewniczak 1, Deptuła, Dzieniszewski 4, Malewski 1.

Mecz w Żukowie był drugim i zarazem ostatnim spotkaniem Warmii pod wodzą Marcina Malewskiego. Od 1. grudnia nowym, pierwszym szkoleniowcem olsztynian został Jarosław Knopik, który jednak w tym meczu ograniczył się jeszcze do roli obserwatora.

Początek należał do Warmiaków, jednak po ich piętnastominutowej indolencji strzeleckiej, gospodarze doprowadzili do remisu. Na domiar złego . Minucie doznał Marcin Malewski i na parkiecie już w tym meczu się nie pojawił.

Druga połowa to bardzo wyrównana gra, wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gdy wydawało się, że nastąpi podział punktów, a o wyniku zadecydują karne, gospodarze oddali rzut z dystansu, który zaskoczył Mateusza Gawrysia. Piłka ugrzęzła w siatce, ale Warmiacy twierdzili, że już po upływie regulaminowego czasu gry. Sędziowie podjęli inną decyzję i na zakończenie hanballowego roku olsztynianie nie zdobyli punktów.

W I lidze odbędzie się za tydzień jeszcze jedna kolejka, w której Warmia Energa pauzuje.