Jedną z bramek strzelił Lukas Kubań. Fot. sport.egit.pl

Stomil zremisował 2:2 z ŁKS-em

01.12.18 17:54   rys   21

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 2:2 z ŁKS-em Łódź. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego dwukrotnie przegrywali, ale za każdym razem potrafili doprowadzić do remisu.

• Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 2:2 (1:1)

0:1 - Łuczak (17), 1:1 - Kubań (25) 1:2 - Wolski (49), 2:2 - Zając (86)

Stomil: Skład Stomilu: Skiba - Bucholc, Sołowiej, Wełnicki, Szywacz (64 Zając) - Kubań, Trojak, Paweł Głowacki (73 Stromecki), Kun, Tanczyk - Góral (57 Śledź)

Po pierwszej połowie był remis 1:1. Gości na prowadzenie wyprowadził Wojciech Łuczak, który kompletnie nie pilnowany w polu karnym oddał mocny strzał pod poprzeczkę. Wcześniej obydwie drużyny stworzyły sobie sytuacje podbramkowe. Najpierw Kujawa dryblingiem wpadł w pole karne i oddał za lekki strzał. Po drugiej stronie boiska strzelał mocno aktywny Tanczyk, ale kompletnie niecelnie żeby zdobyć gola.

W 25. minucie Stomil doprowadził do wyrównania. Bramkę dla Stomilu strzelił Lukas Kubań (ustawiony w tym meczu wyjątkowo na skrzydle), który na raty pokonał bramkarza ŁKS-u Łódź. Chwilę później Stomil mógł objąć prowadzenie, ale Michał Kołba wygarnął piłkę spod nóg Górala. Ten sam zawodnik Stomilu strzelał jeszcze raz z głowy po dośrodkowaniu Bucholca, ale za lekko żeby w tym meczu móc wpisać się na listę strzelców.

Po przerwie ŁKS wyszedł szybko na prowadzenie, bo już w 49. minucie Wojciech Łuczak znalazł się niepilnowany w polu karnym i pokonał Skibę. Do końca meczu Stomil starał się stworzyć akcję dającą gola numer dwa. Udało się to Tomkowi Zającowi w 86 minucie, który nie zastawiając się uderzył po ziemi z 16 metrów i dał tym samym remis dla Stomilu. Walka do końca to w ostatnich czasach wizytówka tego zespołu. Pod dowództwem Zajączkowskiego Stomil ratował remis w ostatnich minutach w meczach z Bruk-Betem Termalica Niciecza oraz Puszczą Niepołomice. W ostatnich minutach Stomil zdobył także zwycięską bramkę w meczu z Garbarnią Kraków.

- Zespół ŁKS-u pokazał, że nie przypadkowo jest w ścisłej czołówce i walczy o awans - powiedział po meczu na konferencji prasowej trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Mecz powinien być już wcześniej rozstrzygnięty na korzyść ŁKS-u. My z kolei walczyliśmy do końca. Przy wyniku 2:2 mieliśmy nawet jedną sytuację do wygrania tego spotkania. Dziękuję zawodnikom za ten czas, który dane mi było pracować z tym zespołem. Był to dobry czas. W ośmiu meczach zdobyliśmy 12 punktów. Zawodnicy pokazali, że w tej biedzie, w tych trudnych warunkach można dobrze grać w piłkę, walczyć i mam nadzieję, że dane nam będzie dalej pracować w tym klubie; że sytuacja finansowa zdecydowanie się poprawi.

- Zespół ŁKS-u pokazał, że nie przypadkowo jest w ścisłej czołówce i walczy o awans - powiedział po meczu trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Jak już trener zaznaczył, mecz powinien być już wcześniej rozstrzygnięty na korzyść ŁKS-u. My z kolei walczyliśmy do końca. Przy wyniku 2:2 mieliśmy nawet jedną sytuację do wygrania tego spotkania. Ja też dziękuję zawodnikom za ten czas, który dane mi było pracować z tym zespołem. Był to dobry czas. W ośmiu meczach zdobyliśmy 12 punktów. Zawodnicy pokazali, że w tej biedzie, w tych trudnych warunkach można dobrze grać w piłkę, walczyć i mam nadzieję, że dane nam będzie dalej pracować w tym klubie; że sytuacja finansowa zdecydowanie się poprawi.