Daniel Żółtak. Fot. Emil Marecki

Daniel Żółtak. Fot. Emil Marecki

Oświadczenia Daniela Żółtaka

28.11.18 16:59   kyn   12  

Poniżej przedstawiamy oświadczenie byłego trenera Warmii Energa Olsztyn Daniela Żółtaka.

Zachowaliśmy oryginalną pisownię:

Oświadczenie

Po sezonie 2017/2018 zespół został znacznie osłabiony licznymi kontuzjami i odejściem kilku z podstawowych zawodników. Zarząd Klubu bez analizy możliwości nowego składu i konsultacji ze mną postawił sztywne cele na obecny sezon. Kilkukrotnie informowałem Klub, że są one bardzo trudne do osiągnięcia przy kontuzjach, które pojawiły się w międzyczasie, a których Zarząd Klubu nie wziął pod uwagę stawiając cele.

W dniu 20 października 2018 roku oddałem się dyspozycji Zarządu Klubu licząc na wsparcie i dalszą współpracę mającą na celu budowanie zespołu. Wsparcie jakie otrzymałem to degradacja do pozycji asystenta trenera – drugiego trenera. Niestety stanowisko to było dla mnie nie do przyjęcia, ze względu na zaangażowanie jakie włożyłem w budowanie zespołu w poprzednim jak i obecnym sezonie. Z dnia na dzień zostałem odsunięty od drużyny. W rozmowie z moją drużyną dostałem ogromny ładunek wsparcia i deklaracji chęci walki. Zawodnicy wystosowali pismo do Zarządu Klubu, które niestety nie odbiło się żadnym echem. W tym miejscu bardzo dziękuję Zawodnikom za ich postawę. Dziękuję za wsparcie, wiarę i wkład w nowoczesne budowanie drużyny. Niestety wobec jednostronnych decyzji Zarządu Klubu rozpoczynam nowy etap, chociaż zawodnicy i kibice Warmii Energa Olsztyn zawsze pozostaną mi bliscy.

Dla dobra Zespołu i atmosfery wokół kolejnych meczy odsunąłem się w cień, ale nigdy nie odsunąłem się od drużyny. Chciałem bardzo podziękować za ogromne wsparcie jakie na co dzień otrzymuje od zawodników i kibiców. To znaczy, że mnóstwo osób zaangażowanych w piłkę ręczną w Olsztynie rozumie co oznacza budowanie drużyny.

Z poważaniem Daniel Żółtak

Tagi: Warmia Energa Olsztyn Daniel Żółtak

Komentarze

 1. 12.12.18 10:06 M.

  Najwidoczniej komus zalezało na tym by Zółtak nie osiągnał sukcesu jak to miało miejsce sezon wczesniej, a w konsekwencji dac powod do zakonczenia wspolpracy z nim w błyskawicznym tempie. Zarzad zrobił wszystko co w ich mocy by tak wlasnie się stało. Nie dokonał zadnych wzmocnien na jakiejkolwiek pozycji, mało tego nawet nie wykazali się checia uzupełnienia luki jaka powstała po odejsciu trzech podstawowych obroncow w tym dwóch graczy pierwszej siódemki w ataku(!) Skazując tym samym Zoltaka na kombinowanie i ustawianie zawodnikow na pozycjach na ktorych nigdy nie grali. A co za tym idzie nie było mowy o osiągnieciu jakiegokolwiek sukcesu przy tych mozliwosciach. Do tego doszly kontuzje bierzace Koledzinskiego czy Malewskiego, czy dlugie powroty po kontuzjach innych zawodnikow. I jak mozna z reka na sercu stawiac zespolowi najwyzsze cele??? Od lat w Warmii mowi się o budowaniu zespołu, a co roku są podejmowane decyzje które tylko cofają w rozwoju zespoł a nie probuja go stabilizować. Mieli młodego perspektywicznego trenera, do tego Olsztyniaka i zamiast z nim budować ciekawy zespół przez najblizsze lata to odstrzelili go jak kaczke. Na jego miejsce zatrudnili gościa który nie moze się pochwalić jakimkolwiek pozytywnym doswiadczeniem trenerskim, goscia ktory nie będzie w zaden sposob autorytetem dla jakiegokolwiek zawodnika. Mam nadzieje ze Daniel szybko sie ogarnie i szybko wroci na trenerskie stanowisko.

 2. 01.12.18 16:38 Warmia

  Drużynie nie jest potrzebny trener tytko wzmocnienia

 3. 01.12.18 16:36 do ja - kibic

  Tylko zobacz kto grał wcześniej na rozegraniu a kto grał na meczu z Nielbą. Kto z młodych zawodników grał w tym meczu? Widziałeś jak funkcjonowało rozegranie jak Malewski odpoczywał?

 4. 29.11.18 18:20 greg

  Warmia idzie szlakiem Stomilu, kolejny punkt programu Grzymka w likwidowaniu sportu w Olsztynie. Nie będzie Stomilu, Warmii, jeszcze trochę i pora na siatkarzy... Będzie tylko beton i jego wierni sprzymierzency. Nie potrzebny będzie stadion i hala sprotowa, likwidacja sportu w mieściu, a ciemny lud znowu się pod tym podpisał w wyborach...

 5. 29.11.18 07:30 Ja

  Czego płaczesz? Medalista nie wie , że jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz? Proszę nie zwalac siedmiu porażek na dziewięć meczy na kontuzje i młodych chłopaków, bo jaka przeszkoda są kontuzje i młodość zawodników można było zobaczyć w Uranii w sobotę. Ja widzialem-żadna! Powodzenia dla nowego trenera!

 6. 28.11.18 21:14 rut

  @tragedia: myślę, że ta ksywka to faktycznie odnosi się do poziomu wpisu, a nie trenera, który przychodzi...

 7. 28.11.18 19:18 tragedia

  Podziękowania dla trenera za porażki - w punkt! Przecież Daniel już nie mógł wejść na boisko, aby pomóc. Zwycięstwa jak i porażki odnosi drużyna, a nie... trener. Ale wystarczy przejrzeć statystyki z meczów, bo widać, kto dopiero w meczu z Nielba przypomniał sobie jak zawsze grał dla tej drużyny. To początek końca Warmii. Przychodzi trener, który jest zadowolony ze swojej drużyny, gdy traci pięćdziesiąt bramek lub przegrywa różnica 20(!). Nie robił roboty w Grudziądzu, spuścił ich z ligi. Angaż w Chorzowie przyniosły inne czynniki, nie umiejętności czy wizja handballu. W Olsztynie będzie piach, szkoda że nie piszę teraz o posezonowej przerwie... Nie mamy hali, nie mamy działaczy, którzy nie pracują należycie od... wielu, wielu lat. A pojawiła się opcja, aby zjednoczyć ośrodek, wprowadzać młodych i zdolnych juniorów, a Ci, którzy wybrali edukację w szkołach mistrzostwa sportowego może za kilka lat mieliby gdzie wrócić. Olsztyn zasługuje na Superligę, nową halę i... grupy młodzieżowe. Może prowadzone przez medalistę mistrzostw świata, a nie nauczycieli WF, którym brakuje handballowego doswiadczenia i wiedzy o aktualnych trendach... Daniel - powodzenia. Mam nadzieję, że nadal zostaniesz przy handballu.

 8. 28.11.18 19:09 warmiak

  to teraz Vive czeka na takiego cennego trenera

 9. 28.11.18 18:58 Mnb

  No wzruszyłem sie :-D

 10. 28.11.18 18:41 kibic

  bardzo dziękuję panu Zoltakowi za siedem przegranych meczów

 11. 28.11.18 17:53 B

  Cała prawda o Warmii. Beton w zarządzie i tyle. Masakra. Trzymam kciuki za Chłopaków!

 12. 28.11.18 17:30 Stomil

  ten beton trzeba skruszyc i rozwalic potrzeba ludzi z pasja i nowych młodych ludzi którzy maja pomysły a nie układy i układziki dziadostwo niestety w Olsztyńskim sporcie jest dopóki praezesami będa dorobkiewicze a nie ludzie kochający sport!!!

 _   _      
| |  (_)     
| |__ ___ ____ _ 
| '_ \| \ \/ / _` |
| | | | |> < (_| |
|_| |_|_/_/\_\__,_|
          
          
 

Najnowsze artykuły

Twitter