Zdjęcie jest ilustracją do tesktu. Fot. Materiał prasowy UKS Hajduczek

Hajduczek po Pucharze Polski juniorów

26.11.18 20:20   kyn   0

W dniu 17.11.2018r w Sosnowcu odbył się turniej Pucharu Polski juniorów w szabli. Wystartowało w nim 98 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech i Wenezueli. Wśród nich znalazły się trzy zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn - Weronika Borkowska, Nina Kondrusik i Klaudia Malgrem.

Do rundy pucharowej awansowała Klaudia Malgrem wygrywając trzy walki grupowe. W pojedynku o awans, mimo ogromnego zaangażowania musiała uznać wyższość starszej koleżanki z KKSz Konin Małgorzaty Zawodniak i z wynikiem 6:15 zakończyła turniej na bardzo dobrym 17 miejscu. Nina Kondrusik zajęła 33 a Weronika Borkowska 35 miejsce.

W zawodach wystartował również wychowanek UKS Hajduczek - obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa Krzysztof Rychta. Wygrywając 4 walki grupowe do fazy pucharowej został rozpisany z 18- tego miejsca. W walkach pucharowych kolejno pokonał zawodników Jędrzeja Troć z AZS Poznań 15:12 i Jędrzeja Dłużniewskiego z AZS AWF Warszawa 15:14. Turniej zakończył na bardzo wysokim 14 miejscu.

Zawodnicy i wychowankowie UKS Hajduczek są czołowymi zawodnikami szermierki polskiej, na większości turniejów zajmują miejsca punktowane.Stopniowo awansują w klasyfikacjach PZSzerm, dzięki czemu są powoływani do reprezentacji Polski na turnieje międzynarodowe.