Zdjęcie jest ilustracją do tesktu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tesktu. Fot. sport.egit.pl

Stomil wywalczył trzy punkty w Poznaniu

10.11.18 15:22   rys   14  

Stomil Olsztyn udanie rozpoczął rundę rewanżową w rozgrywkach I ligi. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego wygrali 1:0 w Poznaniu z miejscową Wartą. Bramkę na wagę trzech punktów w drugiej połowie strzelił Wołodymyr Tanczyk.

  • Warta Poznań - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Tanczyk (54)

Stomil: Skiba - Bucholc, Sołowiej, Wełnicki, Kubáň - Kun, Trojak (73 Jegliński), Paweł Głowacki, Lech (84 Stromecki), Tanczyk - Góral (83 Śledź)

Olsztyński zespół w pierwszej rundzie tego sezonu z Wartą przegrał na własnym stadionie 0:1. W Poznaniu na koniec meczu widniał taki sam wynik, ale na szczęście to piłkarze Stomilu mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

W pierwszej połowie podopieczni Piotra Zajączkowskiego przetrwali napór gospodarzy i nie popełnili żadnego głupiego błędu w obronie. Kibice cały czas mieli w pamięci ostatnie dwa słabe występy Stomilu w formacji defensywnej.

Gra na zeru z tyłu była kluczem do odniesienia zwycięstwa tym spotkaniu. W drugiej połowie na rajd zdecydował się Wołodymyr Tanczyk i skrzydłowy zdobył zwycięską bramkę. Do końca meczu olsztyński zespół dobrze się bronił i czekał na dobice rywala. Ostatecznie w meczu padła tylko jedna bramka.

- Było to bardzo ważne spotkanie dla nas - powiedział po meczu trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Wiedzieliśmy po analizie jak przeciwnik gra. W pełni zasłużyliśmy na trzy punkty. Oprócz zwycięskiej bramki mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Jak na wyjazd zagraliśmy bardzo dobrze i solidnie. Ubolewam, że wygraliśmy tylko 1:0, bo tych sytuacji było zdecydowanie więcej.

Teraz Stomil zaczyna serię trzech spotkań na własnym obiekcie. W sobotę (17 listopada) olsztyński zespół zagra u siebie z Bytovią Bytów.

WYNIKI 18. KOLEJKI:

  • 11.11.18 18:00 Puszcza Niepołomice 1:3 Raków Częstochowa
  • 10.11.18 19:00 Wigry Suwałki 1:3 GKS 1962 Jastrzębie
  • 10.11.18 17:00 Sandecja Nowy Sącz 2:0 Chojniczanka Chojnice
  • 09.11.18 20:45 GKS Tychy 4:2 Odra Opole
  • 10.11.18 13:00 ŁKS Łódź 2:0 Chrobry Głogów
  • 10.11.18 17:45 Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 GKS Katowice
  • 10.11.18 16:00 Bytovia Bytów 2:2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 10.11.18 13:00 Warta Poznań 0:1 Stomil Olsztyn
  • 10.11.18 16:00 Stal Mielec 6:1 Garbarnia Kraków
  Drużyna M Pkt Z-R-P Br
1. Raków Częstochowa 18 39 11-6-1 28-9
2. ŁKS Łódź 18 34 10-4-4 28-14
3. Sandecja Nowy Sącz 18 31 8-7-3 20-12
4. Stal Mielec 18 28 7-7-4 25-13
5. GKS 1962 Jastrzębie 18 28 7-7-4 22-19
6. Puszcza Niepołomice 18 27 7-6-5 22-24
7. Podbeskidzie Bielsko-Biała 18 26 7-5-6 26-21
8. Bytovia Bytów 18 25 5-10-3 29-22
9. Chojniczanka Chojnice 18 25 6-7-5 25-24
10. Odra Opole 18 23 6-5-7 28-29
11. Chrobry Głogów 18 23 6-5-7 14-17
12. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 20 5-5-8 27-32
13. GKS Tychy 18 20 4-8-6 22-23
14. Warta Poznań 18 20 5-5-8 16-23
15. Wigry Suwałki 18 19 4-7-7 19-30
16. Stomil Olsztyn 18 18 5-3-10 15-23
17. GKS Katowice 18 16 4-4-10 15-23
18. Garbarnia Kraków 18 12 3-3-12 13-36

Warta Poznań - Stomil Olsztyn 0:1

Tagi: Stomil Olsztyn Warta Poznań

Komentarze

  1. 16.11.18 01:26 jaro

    Kto daje kasę na jupitery i murawę i za chwilę przyczynia się do upadku klubu? Dla kogo podgrzewana murawa i lampy na dożynki centralne? Sprawa dla prokuratury! A gdzie 0,5 mln? w kilka dni je wydano? A gdzie 1,2 mln z pro-junior? Gdzie kasa z Budimexu? Kto odpowie na te pytania? Ktoś ewidentnie wyciąga pieniądze z klubu! Co robi prezes Radkiewicz, czy dostawał kasę za nic nie robienie? Ilu sponsorów ściągnął do klubu? Czy prezes kontroluje finanse, czy mają księgowego?

  2. 14.11.18 18:09 Dobry wieczor

    Emilu dlaczego piłkarze nie wyszli dzisiaj na trening można rozjaśnić kibicom sprawę czy to coś groźnego czy są śniadania piłkarskie?fajna sprawa była.

  3. 13.11.18 20:57 karol

    Pilkarze rozwiazuja kontrakty z winy klubu w PZPN

  4. 12.11.18 19:48 klient

    A to nowość z ujemnymi punktami. Za poprzedniego prezesa odbierali nam dwa razy punkty i chyba ze dwa razy dawali nam kary finansowe. Teraz nie dostaliśmy punktów ujemnych tylko dlatego, że premie za utrzymanie dla naszych kopaczy nie trzeba było zapłacić do końca czerwca.

  5. 12.11.18 19:34 Nic nie wyjdzie

    30.11 pan Nieradkuewicz dostanie ujemne punkty zobaczycie jeszcze chwila...

  6. 12.11.18 19:16 Prawda

    Sponsorzy byli ale przy nowym prezesie się zmyli bo kto w to bagno będzie kładł kasę????nie dla takiego zarządu i dorradzow co raz już klub sposcili

  7. 12.11.18 19:13 Mitoman

    Ludzie tutaj najlepiej żeby Pan Nieradkiewicz miał receptę na awans do ekstraklasy ful kasy na koncie limuzynę z kierowca i w ataku Lewego,ma problem ze sobą nie zna się na piłce i spierdoli klub do 2 ligi.Jest prezesem niech dopina budżet to jest tragedia ze taki Jarosław pisze takie bzdury, byłem na spotkaniu Akademi Nieradkiewicz dostał bury od Pana Jakuba z urzędu miasta traktowany nasz Prezes jest jak popychadło bez prawa głosu.Siedzial kołowrotek rękami robił i buraka palił.

  8. 12.11.18 17:23 Do grega

    Zapytaj się Borkowskiego gdzie ma sponsorów i czemu podpisał kontrakty bez zabezpieczenia budżetu.Nie krytykuj bo trzeba najpierw z spłacić zadłużenia A potem myśleć o sponsorach

  9. 12.11.18 17:18 Do zorro

    A kto miał zabezpieczyć budżet?Chyba ta osoba która podpisała kontrakty z piłkarzami,trenerami.Budzet na sezon ustala się przed sezonem A nie w trakcie.Po za tym Pan Radkiewicz musi spłacić długi które zrobił Borkowski.

  10. 12.11.18 10:56 zorro

    A gdzie transparentnosc i info o tym co sie dzieje w klubie. Czy ten prezes zyje, czy cokolwiek robi i czy zabezpieczyl budzet na runde rewanzowa, co ze sponsorem strateg. Moze dziennikarze w tym miescie sie obudza

  11. 11.11.18 20:36 greg

    Panowie można wygrywać na wyjeździe?, można. Może uwierzycie we własne możliwości i częsciej będziecie wygrywać. A prezes nic nie robi, kilka miesiecy zero sponsorów.

  12. 11.11.18 16:53 Prawda

    Prawda obietnic było dużo nawet takie ze kasy nie chce od Miasta.To bajkopisarz żadnych sponsorów nie bedzie

  13. 11.11.18 15:47 Do macieja

    Minął październik mija listopad gdzie te twoje wielkie firmy sponsorzy?Radex nie chce jeździć bo nie płacisz, komornicy maja multum wyroków na Stomil,to co jest Nieradkiewicz kiedy awans do Ekstraklasy?kiedy zaczniesz płacić firmom???? Nikt nie chce z oszustami pracować trenerzy nikt?Tanczyk do zimy Kun pewnie tez i co zrobisz???posilki z Kozłowa załatwi Zajac???kiedy dasz sobie na spokój Macieju???

  14. 10.11.18 18:29 ACAB

    Nie było ględzenia i jest wynik! Klątwa flipów działa.

   _                  
  (_)                 
   _ _   ___  ___   _ 
  | | | | \ \/ / | | |
  | | |_| |>  <| |_| |
  | |\__,_/_/\_\\__,_|
 _/ |                 
|__/                  
 

Najnowsze artykuły

Twitter