Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Stomil wygrał 1:0 z Garbarnią Kraków. SKRÓT MECZU!

27.10.18 19:54   rys   6

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 1:0 przed własną publicznością z Garbarnią Kraków. Bramkę na wagę cennych trzech punktów strzelił zmiennik Mateusz Mętlicki.

• Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

1:0 - Mętlicki (82)

Stomil: Skiba - Bucholc, Sołowiej, Wełnicki, Kubań - Tanczyk, Paweł Głowacki (79 Piotr Głowacki), Trojak, Stromecki (58 Lech) Kun - Śledź (77 Mętlicki)

W pierwszej połowie Stomil powinien strzelić minimum cztery gole, ale niestety za każdym razem zabrakło konkretnego wykończenia akcji. Olsztyński zespół zdominował rywala, ale nie miało to przełożenia za gole. Już na początku meczu Kun powinien wykończyć dośrodkowanie Tanczyka, później to samo powinien zrobić Śledź. Zawsze jednak brakowało kilku centymetrów żeby wykończyć dośrodkowanie. W ostatniej akcji pierwszej części meczu do rzutu wolnego podszedł Stromecki. Oddał precyzyjny strzał z okolicy 25 metra, ale Marcin Cabaj uratował swój zespół od utraty gola.

W drugiej połowie Stomil cały czas miał przewagę. Od 67. minuty grał w przewadze jednego zawodnika po tym jak Arkadiusz Garzeł zatrzymał przed polem karnym Śledzia i arbiter słusznie pokazał mu czerwoną kartkę. W 82. minucie padła upragniona bramka dla Stomilu. Tanczyk precyzyjnie dośrodkował w pole karne, do piłki dopadł Mateusz Mętlicki (kilka minut wcześniej wszedł za Śledzia) i strzelił swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach I ligi.

Kolejnych puntów Stomil będzie szukał za tydzień w Mielcu w meczu ze miejscową Stalą. Mecz zaplanowano na 3 listopada o godz. 16.