Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Materiał prasowy klubu

Hajduczek po turnieju w Koninie

23.10.18 07:48   rys   0

W minioną sobotę 13.10.2018r w Koninie odbył się II turniej szermierki szablą z cyklu Pucharu Polski Juniorów. Olsztyński UKS Hajduczek reprezentowały dwie zawodniczki: Klaudia Malgrem oraz Weronika Borkowska.

Weronika Borkowska wygrywając jedną walkę w fazie grupowej niestety nie awansowała do etapu walk pucharowych. Klaudia Malgrem w fazie grupowej wygrała wszystkie walki i do walk pucharowych została rozpisana z numerem 1, jednocześnie z wolnym losem awansując do 32 zawodów. Na drodze do najlepszej szesnastki turnieju spotkała zawodniczkę TMS Sosnowiec Małgorzatę Nowicką, z którą wygrała 15:10. W walce o awans do szerokiego finału napotkała utytułowaną zawodniczkę KS Karabela Warszawa - Martę Okine. Podczas walki uległa kontuzji stawu skokowego - ale walkę dokończyła i z wynikiem 11:15 zajęła 9 miejsce - zostając najwyżej sklasyfikowaną olsztyniankąw Turnieju. Weronika Borkowska ukończyła turniej na 37 miejscu.

W walkach turniejowych można też było zobaczyć wychowanka UKS Hajduczek - obecnie zawodnika MUKS Victor Warszawa - Krzysztofa Rychtę, który wygrał 5/6 walk grupowych i do fazy pucharowej zakwalifikował się na 13 miejscu - dzięki czemu awansował bezpośrednio do 32 Turnieju. Pewnie pokonał zawodnika ZKS Piotra Sosulskiego 15:9 i znalazł się w najlepszej 16 Turnieju. W kolejnym pojedynku spotkał się z zawodnikiem również ZKS Marcinem Lipińskim, którego wyższość musiał uznać 5:15 i zakończył zawody na miejscu 13.

- Uważam, że mój występ na tym turnieju był bardzo dobry i nawet mimo kontuzji zajęłam super miejsce - powiedział po turnieju Malgrem. - Walczyło mi się bardzo dobrze - w większości ze starszymi koleżankami. Nadal jednak bardzo ważne są dla mnie zawody mojej kategorii wiekowej - Juniora Młodszego, najbliższe już 27.10.2018 w Łodzi, do których teraz będę się intensywnie przygotowywać na zgrupowaniu w Spale (możliwym dzięki wsparciu WMFS), pod kierunkiem Trenera Roberta Mrówczyńskiego. Ważne są również treningi w klubie z trenerami Adamem Sobczykiem i Adamem Sęczkiem oraz niezwykle cenne przygotowanie motoryczne pod kierunkiem Kseni Zajączkowskiej.