Zdjęcie jest ilustracją do tesktu. Fot. sport.egit.pl

Warmia Energa Olsztyn przegrała po karnych z Sokołem

21.10.18 17:39   kyn   6

Warmia Energa Olsztyn doznała kolejne porażki w I lidze piłki ręcznej. Tym razem jednak podopieczni Daniela Żółtaka dopiszą w tabeli jeden punkt. Olsztyński zespół mecz z Sokołem Kościerzyna przegrał dopiero po rzutach karnych.

• Warmia Energa Olsztyn - Sokół Kościerzyna 23:23 (12:14) p.k. 3:4

Warmia Energa: Gawryś, Kłodziński - Jurewicz, Dzido, Hegier 3, Starzec, Idzikowski 3, Kopyciński 6, Sikorski 4, Kosmala 3, Golks 1, Olewniczak 3.

W składzie na ten mecz pojawił się już Marcin Malewski, a na ławkę wrócił też trener Daniel Zółtak. Mecz rozpoczął się popisem Mateusza Kopycińskiego, który szybko trzykrotnie trafił do bramki gości. Dobrze bronił Mateusz Gawryś i po 5 minutach było 4:1. Potem Sokół wziął się do roboty i po 9 minutach wynik brzmiał 6:5. Goście chcieli wykorzystać grę w przewadze, po pierwszym w tym meczu wykluczeniu na dwie minuty, które zaliczył Wojciech Golks. Olsztynianie nic sobie jednak nie robili z osłabienia i powoli budowali przewagę. Gdy stan zawodników na boisku się wyrównał, Warmiacy prowadzili 8:6.

Warmiacy nie wykorzystali swojej przewagi przy remisie 8:8, popełnili dwa błędy w ataku z rzędu i goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 17. minucie.

Olsztynianie przeszli do obrony 4:2 i udało im się przerwać dwie akcje gości, byli natomiast bardzo nieskuteczni. W 25. minucie wynik na tablicy był niekorzystny (10:11). Do końca I połowy oba zespoły często myliły się w ataku, dobrze też grali obaj bramkarze. Na przerwę ona zespoły schodziły przy stanie 12:14.

Przez pierwsze trzy minuty II połowy nikt nie rzucił. Potem Szymon Hegier trafił po ładnej akcji środkiem, ale trafiali też goście. Po 40 minutach cały czas utrzymywała się dwubramkowa przewaga gości. W 43. minucie Warmia musiała radzić sobie z podwójnym osłabieniem. Dobrze bronił Kacper Kłodziński, ale znów nie udało się wykorzystać szansy na doprowadzenie do remisu. Ta sztuka udała się olsztynianom w 50. minucie. Na tablicy widniał wynik 21:21.

Przez kolejne 6 minut obie drużyny nie potrafiły trafić do bramki. Ta sztuka udała się wreszcie Mateuszowi Kosmali i Warmia wyszła na prowadzenie. Końcówka była bardzo emocjonująca świetnie bronił Kłodziński a przewagę olsztynian podwyższył Szymon Hegier. Kosmala usiadł na ławce kar i Warmia kończyła mecz w osłabieniu. Na niecałą minutę do końca spotkania Sokół wyrównał (23:23). Połowę kończył rzut wolny z miejsca, jednak Golks minimalnie przestrzelił. O końcowym wyniku zadecydowały karne, w których lepsi byli goście.