Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Sytuacja Stomilu? "Trudna, ale nie beznadziejna"

15.10.18 13:29   em   23  

W poniedziałek rano prezes Stomilu Olsztyn Maciej Radkiewicz zorganizował konferencję prasową podczas której odniósł się do obecnej sytuacji finansowej klubu.

Ostatnie spotkanie z dziennikarzami miało miejsce we wrześniu i wtedy prezes Stomilu mówił o sporych zobowiązaniach jakie ma olsztyński klub. - Dużo się ostatnio o naszym klubie mówiło. Nie zawsze dobrze, bo rzeczywiście sytuacja klubu jest trudna, ale nie beznadziejna - powiedział na początku prezes Radkiewicz. - Staramy się zrobić wszystko, żeby Stomil wjechał w końcu na tory stabilizacji.

- Po niedzielnym spotkaniu z prezydentem Olsztyna i urzędnikami odpowiedzialnymi za promocję jestem dobre myśli - dodaje Radkiewicz. - Dostałem deklarację, że miasto wesprze naszą działalność z tytułu promocji Olsztyna poprzez rozgrywki pierwszoligowe.

Prezes zaznaczył, że trudna sytuacja Stomilu nie oznacza bowiem, że klub traci na wartości. - Liczba zarejestrowanych profili kibica to 23,5 tysiąca - to powoduje, że Stomil dziś jest wartościowym klubem, który potrafi przyciągną kibiców i dużo dać swoim partnerom - wyjaśniał prezes. - Jak wynika z danych, które otrzymaliśmy - ilość publikacji na temat Stomilu, od września do sierpnia tego roku, to średnio ponad 300 miesięcznie, to pokazuje, że Stomil to klub, który stara się godnie reprezentować miasto, ale również przyciąga zainteresowanie mediów.

Póki co pieniądze z tytułu promocji Olsztyna to tylko urzędnicze deklaracje, a piłkarze Stomilu Olsztyn czekają na konkrety w postaci przelewu na klubowe konto. Brak dwóch wypłat to podstawa do rozwiązania umów z winy klubu. Trudno oceniać ilu zawodników zdecydowałoby się na taki ruch w trakcie trwającej rundy jesiennej, ale taka teoretyczna możliwość istnieje. Piłkarze muszą się uzbroić w cierpliwość i czekać na przelew do klubego skarbca.

W najbliższą sobotę Stomil Olsztyn zagra ligowe spotkanie z Puszczą Niepołomice. Mecz został przeniesiony na godz. 15:30, czyli odbędzie się wcześniej niż pierwotnie planowano. - Zdecydowaliśmy się na taki ruch, żeby kibice po meczu Stomilu mogli zdążyć na mecz AZS-u, który odbędzie się w hali Urania - tłumaczy Radkiewicz.

- Liczę, że w tym spotkaniu nasi piłkarze odbiją się od dna i zapunktują - dodaje prezes Stomilu. - Mamy ciekawy zespół i wciąż w niego wierzę. Nasi trenerzy zrobią wszystko, żeby kibice w sobotę mogli obejrzeć fajny futbol i miły dla oka.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje na temat przenosin trenera Kamila Kieresia do Wisły Płock. Trenerem "Nafciarzy" został ostatecznie Kibu Vicuna. Stomil Olsztyn zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli I ligi, ale olsztyński szkoleniowiec może spać spokojnie i nie musi martwić się o swoją posadę.

- Nie wyobrażam sobie, żeby pan trener Kiereś nie mógł liczyć na moje pełne poparcie - ucina wszelkie spekulacje prezes Radkiewicz. - Przypomnę, że całkiem nie dawno uratował dla Stomilu i naszego miasta I ligę. To, że w tym momencie drużyna przechodzi kryzys, ale my z niego wyjdziemy. Wiele drużyn w historii było w takiej sytuacji. Trener ma moje pełne poparcie. Chwała mu, że w takich trudnych momentach daje radę.

Tagi: Stomil Olsztyn Maciej Radkiewicz

Komentarze

  1. 20.10.18 15:57 Joga Bonito

    2 liga OKS!! 2 liga OKS!! Jakie to prawdziwe nie da się ciągle uciekać od początku liga weryfikuje i się powtórzę nie macie piłkarzy na tą ligę ludzie!!!

  2. 20.10.18 10:09 Joga Bonito

    Wy zrozumcie w końcu że tu nie chodzi o sztab szkoleniowy! Nie macie kim grać w Olsztynie!!!

  3. 20.10.18 09:07 KOT

    taki sztab trenerski jest nieporozumieniem oni wszyscy w dotychczasowej pracy trenerskiej udowodnili że nie wiele potrafią a już szczególnie Czereszewski

  4. 19.10.18 11:12 sara

    Szczurze oczka ciagna klub do 2 ligi

  5. 18.10.18 22:14 As..:)

    Wczoraj trener Kiereś ma poparcie prezesa. Dzisiaj rozwiązuje kontrakt..hmm ciekawe..

  6. 18.10.18 19:44 News!!

    Trener i paru zawodnikow odchodzi ze stomilu ..

  7. 17.10.18 21:32 Na azs

    Na azs to może pójdzie z pięć osób z loży vip. Kapana to nie siatkówka.

  8. 17.10.18 10:36 Joga Bonito

    Wcale nie ma co się dziwić ze ludzie którzy są na boisku chcą rozwiązać kontrakty każdy kto pracuje chce otrzymywać pieniądze w terminie również ci panowie nie zmienia to jednak faktu czy im płacą czy nie kadra Stomilu od paru lat jest marna wręcz mizerna! To czy się płaci czy nie nie świadczy o umiejętnościach zawodników w tym klubie zwyczajnie nie mają umiejętności na 1 ligę! Co roku się udawało fartem takie są realia niestety kiedyś musi pęknąć! Zastanawia mnie jedno już o tym pisałem kto podpisuje kontrakt i wogole chce grać w takim klubie który ma długi jest nie wypłacalny i jest słabo z organizacją chyba tylko właśnie Ci którzy nie mają perspektywy na dalsze granie! To nie jest żaden hejt to są realia piłki w Olsztynie!

  9. 17.10.18 07:08 znany

    Stomil już dostał w tym roku 200tyś za promowanie miasta przez rozgrywki 1 ligi piłki nożnej mężczyzn więc o czym on opowiada ten nas prezes takie kwoty to nie w Olsztynie, po wyborach zgasi światło i jeszcze najechał na Małkowskiego co za idio..

  10. 17.10.18 05:05 Wypowiedzieli

    Piłkarze złożyli rozwiązanie kontraktów z winy pracodawcy ,panie prezesie niepłacenie składek ZUS w terminie za pracowników to przestępstwo ścigane z urzędu.Rozpierdalasz ten klub Maciek, po ci to było ?po TVP teraz Stomil a potem robota w biedronce .

  11. 16.10.18 17:16 Dudek

    Najgorsze jest to,że ten klub moze zniknac przynajmniej na 20 lat z mapy piłkarskiej Polski nie tylko centralnej.Ale takze z regionalnej.

  12. 16.10.18 15:02 zjs

    Cóż za optymista! Sytuacja trudna, ale nie beznadziejna? Sytuacja Stomilu jest akurat taka jak karpia przed Wigilią. Zostało 21 spotkań. Stomil ma 10 punktów, że utrzymać się trzeba zdobyć jeszcze przynajmniej 33 punkty. Czy ktoś uwierzy, że piłkarzy na tym poziomie na to stać? Nawet w tak beznadziejnej lidze?

  13. 16.10.18 11:21 Media

    Zaintetesowanie modiow ?? Ale nie dobrymi wynikami ..czeste tytulu ,to "Stomil przegrał" "Stomil w kryzysie" "Ratujmy Stomil "

  14. 16.10.18 10:58 Joga Bonito

    Przeżywacie kryzys??? Ten kryzys to trwa już od dawna! Znam się na piłce i nie widzę w Olsztynie choćby jednego kompletnego piłkarza!! A tym co są to się dziwię że jeszcze chcą grać w Stomilu!! Nie piszcie tylko że mają miłość sentyment wychowankowie itp bo to śmiech!!!

  15. 15.10.18 23:36 Zorro

    Mlask mlask ale kręci chłopina.

  16. 15.10.18 21:10 Ja

    Ale transparenty prezes.

  17. 15.10.18 17:47 słonecznikowiec

    Dokładnie kasa bedzie w zaleznosci kto wygra wybory, czyli jak nie wygra obecny bedzie pozamiatane...troche szantaż!!!

  18. 15.10.18 16:01 Wjesiek

    Co to za Pinokio z Radkiewicza dzisiaj miał puścić 2 pensje gdzie ten inwestor z Torba prezentów ????chlopie nikt nie wierzy w twoje bajdy.Cienki jesteś misiu!!!

  19. 15.10.18 16:00 kibic

    Fajnie, że mecze się nie dublują. To widać, że ktoś z kimś rozmawia. Dużo osób pewnie nie pójdzie ze Stomilu na AZS, ale z 10 osób bankowo plus pewnie pysmaki.

  20. 15.10.18 15:35 kloki do Hemp

    A po co nam Bobo? Lubię gościa, mam do niego sentyment, ale po co? Obecnie jest trener Kiereś i niech pracuje na chwałę Stomilu. Już raz spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli i nas utrzymał. Więcej wiary w zespół!

  21. 15.10.18 15:21 Znany

    Brawo nieradkiewicz po wyborach gdy Grzymek przegra zgasisz światło. Przecież klub miał nic nie brać od miasta tak mówiłeś na sesji rady miasta po tym jak robiłeś stery.

  22. 15.10.18 14:35 Stomil

    A od kiedy to kibice Stomilu spieszą na mecze azs?!

  23. 15.10.18 14:01 Hemp

    Bobo Kaczmarka na trenera

           _          
          | |         
  ___ ___ | | ___   _ 
 / __/ _ \| |/ / | | |
| (_| (_) |   <| |_| |
 \___\___/|_|\_\\__,_|
                      
                      
 

Najnowsze artykuły

Twitter