Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Fatalna w skutkach przegrana z Włochami

14.10.18 22:40   kyn   0

W trzecim spotkaniu Ligi Narodów Polska przegrała z Włochami 0:1. Bramka na wagę zwycięstwa gości padła w doliczonym czasie gry. Reprezentacja Jerzego Brzęczka spadła do dywizji B Ligi Narodów.

• Polska - Włochy 0:1 (0:0)

0:1 - Biraghi (90)

Polska: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca (87 Jędrzejczyk) – Linetty (46 Błaszczykowski), Góralski, Szymański (46 Grosicki) – Zieliński – Milik, Lewandowski.

Włochy: Donnarumma – Florenzi (84 Piccini), Bonucci, Chiellini, Biraghi – Verratti, Jorginho, Barella – Insigne, Bernardeschi (81 Lasagna), Chiesa.

Po przegranej z Portugalią, Jerzy Brzęczek dokonał roszady w składzie reprezentacji, jednak nadal w ustawieniu 4-3-1-2. Obronę uzupełnił Arkadiusz Reca, w miejsce Jędrzejczyka, natomiast najwięcej zmian pojawiło się w linii pomocy. W ataku nie zagrał Krzysztof Piątek, a zastąpił go Arkadiusz Milik.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Już w 1. minucie Jorginho trafił w poprzeczkę, dobrze uderzając zza pola karnego. Polacy grali niezdarnie, często tracąc piłkę po niedokładnych zagraniach.

Włosi grali niemal idealnie w obronie, odcinając od podań polskich napastników. Drugi raz poprzeczka uratowała Biało-Czerwonych w 30. minucie po strzale Insigne. W 33. minucie znów powinno być 1:0 dla Włoch. Po błędzie Karola Linettego goście doszli do idealnej pozycji, ale na miejscu był Szczęsny. W odpowiedzi Polacy przeprowadzili jak na razie najlepszą akcję. Po wymianie podań pomiędzy Piotrem Zielińskim a Robertem Lewandowskim, włoscy obrońcy zablokowali strzał Arkadiusza Milika. W 35. minucie znów swoim kunsztem musiał popisać się polski goalkeeper po strzale głową Chielliniego. Włosi przycisnęli jeszcze bardziej i do końca I połowy Szczęsny musiał stawać na wysokości zadania kilkukrotnie.

Po przerwie trener Brzeczek wrócił do klasycznego ustawienia ze skrzydłowymi. Na boisku pojawili się Kuba Błaszczykowski i Kamil Grosicki, w miejsce Linettego i Szymańskiego. Obraz gry jednak się nie zmienił. To goście byli lepsi, konstruowali akcje ofensywne. Polacy ograniczali się do wybijania na oślep i przeprowadzenia jednej akcji ofensywnej w 54. minucie, zakończonej centrą Recy wprost w ręce Donnarummy. Po minucie Zieliński błysnął swoim geniuszem, zagrał idealnie do Grosickiego. Ten przyjęciem na klatkę piersiową minął obrońcę, jednak na miejscu był bramkarz Włoch. Do 70. minuty Włosi stworzyli sobie trzy świetne okazje do objęcia prowadzenia, ale dwukrotnie byli na spalonym, a raz Bernardeschi nie trafił w bramkę po strzale głową.

W 73. minucie Polacy przeprowadzili bardzo dobrą akcję. Lewandowski idealnie obsłużył Grosickiego, ale jego strzał obronił Donnarumma. Dobitka Milika był oczywiście niecelna. Mecz się otworzył, obie drużyny zaczęły wymieniać się ciosami, jednak bez rezultatu bramkowego.

W doliczonym czasie gry Włosi strzelili zwycięska bramkę. Po rzucie rożnym do dośrodkowania doszedł Cristiano Biraghi i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Po tym meczu Polska zajmuje ostatnie miejsce w grupie 3. Ligi Narodów.

Kolejne spotkanie w Lidze Narodów Polacy rozegrają 20. listopada z Portugalią w Guimarães.