Hala Urania. Fot. sport.egit.pl

Hala Urania. Fot. sport.egit.pl

We wtorek urodzinowa impreza Hali Urania

08.10.18 08:48   rys   3  

Hala Urania na stałe wpisała się w krajobraz Olsztyna. Obiekt w tym roku obchodzi 40-lecie powstania, z tej okazji Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na urodzinową imprezę. Początek o godz. 17.

Impreza rozpocznie się od pokazowego meczu towarzyskiego piłkarzy ręcznych I-ligowej Warmii Energia Olsztyn i występującej w PGNiG Superlidze Energi Wybrzeża Gdańsk, bo to właśnie te zespoły 10 września 1978 roku "otworzyły" sportową działalność Uranii rozgrywając spotkanie podczas turnieju towarzyskiego.

Na parkiecie – a jakże – pokażą się też wielkie siatkarskie Gwiazdy, bo przecież ten obiekt był niemym świadkiem wielkich sukcesów AZS Olsztyn i meczów reprezentacji Polski podczas Memoriałów Huberta Jerzego Wagnera. Idąc dalej tym śladem: publiczności zaprezentuje się aktualna ekipa Indykpolu AZS Olsztyn pod kierunkiem trenera Roberto Santilliego, która kilka dni później zainauguruje nowy sezon w Plus Lidze.

Kibice w Uranii będą mogli zobaczyć na żywo zawodników Warmii Olsztyn z lat 70-tych, którzy grali w pamiętnym meczu: Zbigniewa Czaplę, Waldemara Sebastyańskiego, Kazimierza Kulkowskiego, Krzysztofa Kopczyńskiego, Andrzeja Górznego, Kazimierza Zienkiewicza, Mirosława Jaskółda, Krzysztofa Ciszewskiego, Zbigniewa Żbika, Ludwika Kasprzyka, Arkadiusza Ziółka i Jana Poźniaka.

Grupa siatkarskich tuzów jest absolutnie bogata, lista aż się roi od wielkich nazwisk, a pod siatką w Uranii mogą się pojawić: Ireneusz Nalazek, Stanisław Lubiejewski, Andrzej Grzyb, Leszek Urbanowicz, Paweł Papke, Paweł Zagumny, Łukasz Kadziewicz, Przemysław i Waldemar Karwowscy, Witold Roman, Jarosław Szalpuk, Paweł Siezieniewski, Mariusz Szyszko, Paweł Kuciński, Maciej Dobrowolski czy Tomasz Kowalczyk.

Nie zabraknie także wielkiej bomby muzycznej po olsztyńsku – na scenie pojawi się zespół Czerwony Tulipan we wspaniałym składzie: Stefan Brzozowski, Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Andrzej Czamara i Andrzej Dondalski. Swoje pokazy przygotowuje "wrośnięta" w krajobraz Uranii grupa czirliderek Soltare.

Hala Urania czeka na modernizację już od kilku dobrych lat. Jest już nawet gotowy projekt, ale ze względu na brak funduszy nic konkretnego w tym temacie nie ruszyło.

Tagi: Hala Urania Warmia Energa Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn

Komentarze

 1. 09.10.18 12:19 Obiektywny

  Grzymowicz mówimy ADIJOS!

 2. 08.10.18 10:47 StadionStomilu

  Przecież remont stadionu się zaczął... od murawy! HAH! I projekt budowlany nie przepadnie... To żart przez łzy oczywiście... Urania niestety miała być wyremontowana za unijną kaskę z jakiegoś tam projektu ratowania ciepła czy coś takiego. I co? I nic. No ale mamy projekt i się nim pochwalimy :) JEAH!

 3. 08.10.18 10:16 Urania

  Ciekawe ile milionow wydano na projekty modernizacyjne Uranii i Stadionu.. Za same projekty ktore pojda do kosza mozna bylo wybudowac ciekawy obiekt sportowy.To nie jest planowa gospodarka to jest totalny balagan i brak racjolnego planowania.Zaplaca Olsztyniacy.Brawo nasza wladzo.!

     _      
     (_)     
__   ___ ___ _  _ 
\ \ /\ / / / __| | | |
 \ V V /| \__ \ |_| |
 \_/\_/ |_|___/\__,_|
           
           
 

Najnowsze artykuły

Twitter