Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Liga okręgowa: Porażki olsztyńskich drużyn

06.10.18 23:57   rys   2

Pierwsza sobota października nie była udana dla dwóch olsztyńskich drużyn występujących w lidze okręgowej. Swoje spotkania przegrała Warmia Olsztyn oraz FC Dajtki Olsztyn.

Warmia Olsztyn przegrał 1:3 w Pasłęku z Polonią. FC Dajtki Olsztyn przed własną publicznością przegrali 0:2 z Kormoranem Zwierzewo.

1. 10.10.18 07:26 kibic olsztyńskiej piłki

Brawo dla bramkarza początek trochę nerwowy, ale później to już klasa. Ogólnie mecz mógł się podobać, dużo walki i zaangażowania a ponieważ piłka jest przewrotna to Dajtki nie musiały przegrać tego meczu, ponieważ przez pierwsze 30-35 minut też miały sytuacje, z których mogła paść bramka i w końcówce zabrakło trochę zimnej krwi, a wynik mógł być inny. Jednak sama walka i zaangażowanie czasami nie wystarczy. Rzuca się w oczy brak porządnego pomocnika, który kierował by grą ofensywną drużyny, przenosił ciężar gry z jednej strony boiska na drugą i rozdzielał dokładne podania do skrzydłowych i napastników. Skrzydłowi grają za wąsko przez co są ciągle pod opieką obrońców przeciwnika, którzy praktycznie nie muszą biegać i nie są zmuszani do błędów no i brakuje elementu zaskoczenia. O ile presing i odbiór, który kosztuje dużo sił na dobrym poziomie, to razi szybka strata, albo podanie wprost podnogi przeciwnika i to w strefie przed własnym polem karnym. Podsumowując potrzebny Dajtkom porządny reżyser gry, który pokieruje grą drużyny, a nie będzie podawał do przeciwników. Tak zrobiła Warmia i ze średniaka okręgówki stała się kandydatem do awansu do IV ligi.

2. 08.10.18 08:27 Okiem nie trenera

Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji przez FC Dajtki w pierwszych 35 minutach. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Pancera :-) uratował FC Dajtkom kilka bramek.....co "wymysli" trener???? Kto tym razem zawinił????