Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Dziewiąta porażka Stomilu stała się faktem

06.10.18 20:50   rys   30  

Piłkarze Stomilu Olsztyn zanotowali dziewiątą porażkę w tym sezonie I ligi. Tym razem podopieczni Kamila Kieresia przegrali na własnym obiekcie 0:1 z GKS-em Katowice.

  • Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:1 (0:1)

0:1 - Łyszczarz (32)

Stomil: Skiba - Kubań, Sołowiej, Wełnicki, Mosakowski - Piotr Głowacki, Paweł Głowacki, Jegliński (46 Stromecki), Lech, Tanczyk (73 Zając) - Góral (57 Kun)

Trener Kamil Kiereś wprowadził sporo zmian w składzie w porównaniu z ostatnim bardzo słabym występie przeciwko Warcie Poznań. W wyjściowej jedenastce nie było Janusza Bucholca, a pierwszy raz w tym sezonie od pierwszej minuty szansę dostał Jakub Mosakowski. Od początku zagrali także m.in. Łukasz Jegliński oraz Paweł Głowacki.

Stomil odważnie ruszył do ataku od pierwszej minuty tego spotkania. Podobnie jak w meczu z Wartą Poznań olsztyński zespół miał więcej z gry i tworzył akcje ofensywne. Jedna taka sytuacja powinna zakończyć się strzeleniem gola, ale najpierw Michał Góral nie oddał strzału, a podał do Grzegorza Lecha, który został zablokowany. Stomil próbował, próbował, ale go GKS Katowice wyszedł jako pierwszy na prowadzenie. Dominik Bronisławki po rajdzie prawą stroną odegrał piłkę przed szesnastkę, dopadł do niej Adrian Łyszczarz i oddał mocny strzał. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W przerwie meczu olsztyński trener za Łukasza Jeglińskiego wprowadził Marcina Stromeckiego. Już w pierwszych minutach drugiej Stomil mógł doprowadzić do remisu, ale piłka po strzale Lecha nie trafiła w światło bramki. Olsztyński zespół próbował doprowadzić do remisu, ale z minuty na minutę Stomil bił głową w mur. Żadna z akcji Stomilu nie zakończyła się powodzeniem. Trochę ożywienia na boisku wprowadził Tomasz Zając, ale niestety liczy się to co wpadnie do bramki, a w sobotę kibice na olsztyńskim stadionie widizeli tylko jedno trafienie. 

Za tydzień Stomil miał zagrać z Bruk-Betem Termalica Nieciecza, ale to spotkanie został przełożone ze względu na powołanie Mosakowskiego i Górala do młodzieżowych reprezentacji Polski. Tak więc za dwa tygodnie olsztyński zespół zagra u siebie z Puszczą Niepołomice.

WYNIKI 13. KOLEJKI:

  • 06.10.18 17:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 Puszcza Niepołomice
  • 06.10.18 19:00 Stomil Olsztyn 0:1 GKS Katowice
  • 06.10.18 17:00 Garbarnia Kraków 0:1 Chrobry Głogów
  • 05.10.18 20:45 Stal Mielec 1:1 Odra Opole
  • 06.10.18 15:00 Warta Poznań 1:1 Chojniczanka Chojnice
  • 06.10.18 16:00 Bytovia Bytów 1:2 GKS 1962 Jastrzębie
  • 06.10.18 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 Raków Częstochowa
  • 06.10.18 15:00 ŁKS Łódź 2:1 Wigry Suwałki
  • 06.10.18 18:00 GKS Tychy 0:1 Sandecja Nowy Sącz
  Drużyna M Pkt Z-R-P Br
1. Raków Częstochowa 13 28 8-4-1 19-7
2. Sandecja Nowy Sącz 13 24 6-6-1 15-8
3. ŁKS Łódź 13 21 6-3-4 16-11
4. Chrobry Głogów 13 21 6-3-4 13-10
5. Chojniczanka Chojnice 13 21 5-6-2 21-17
6. GKS 1962 Jastrzębie 13 20 5-5-3 15-13
7. Bytovia Bytów 13 20 5-5-3 23-16
8. Odra Opole 13 19 5-4-4 22-17
9. Puszcza Niepołomice 13 19 5-4-4 16-18
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 13 17 4-5-4 19-16
11. Wigry Suwałki 13 17 4-5-4 15-19
12. Stal Mielec 13 15 3-6-4 11-11
13. GKS Tychy 13 14 3-5-5 15-17
14. Warta Poznań 13 14 3-5-5 10-17
15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 13 12 3-3-7 18-25
16. GKS Katowice 13 12 3-3-7 10-15
17. Stomil Olsztyn 13 10 3-1-9 10-16
18. Garbarnia Kraków 13 9 2-3-8 9-24

Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:1

Tagi: Stomil Olsztyn GKS Katowice

Komentarze

  1. 07.10.18 19:37 lover

    Te piłkarzyki to zwykłe nażelowane miernoty, które powinny zarabiać adekwatnie do umiejętności. Za to co pokazują to 2 tys na rękę to z dużą górką...A Kiereś za te wyniki to najniższa krajowa

  2. 07.10.18 12:25 Mietek

    Bo na tym portalu nie przeczytasz niczego obiektywnego. Tutaj się walka o wypowiedzi pilkarzyków i ich (nie) obrazę majestatu.

  3. 07.10.18 11:58 @sprawozdawca

    Zgadza się zespół jest słaby,ale równie słabo jest prowadzony(ustawiany)przez ..trenera"Jednak Najsłabszy w tym klubie jest obecny prezesina!

  4. 07.10.18 11:24 Sprawozdawca

    Czytajac powyzsza relacje z tego meczu mam wrazenie ze redaktor byl na innym spotkaniu.Mam tez pewnosc ze trener ogladal mecz ptrez rozowe okulary.Katowice w kazdym elemencie pilkarskim byly lepsze conajmniej o klase.Szkoda ale mamy slaby zespol.

  5. 07.10.18 01:35 ojojo

    Spadek, soryyyyyyy

  6. 07.10.18 00:16 romek

    Czy Budimex jest nadal sponsorem ? czy też nie skoro jest na koszulkach to chyba tak, a gdzie kasa od Budimexu i wpływ na to co się dzieje, jak długo ten sponsor będzie tolerował taką kaszanę w wykonaniu tych grajków od 7 boleści

  7. 06.10.18 23:14 Sromentarz srexpress

    A gdzie legendarny cykl sromentarza srexpress? Flip i Flap dalej nie chcą krytykować i mówić prawdy, by im wypowiedzi jeden z drugim pilkarzykiem chcieli Udzielić? Żenada jak nieobiektywne jest „dzennikarstwo” na tym portalu. A jeszcze kiedyś były teksty „gdyby nie wy, to byśmy nie wiedzieli co się w klubie dzieje”. A tak to teraz mamy głaskanie

  8. 06.10.18 23:04 Prawda

    Prawda piłkarze potwierdzają że woleli pewych spraw nie wiedzieć. A tak po drugie 3 miesiące pracy prezesa i podpisał umowę z lotto, którą załatwił borek i zniechęcił przemysłwkę i dbaj brawo prezes

  9. 06.10.18 23:00 Ja

    Pogadajcie z połkarzami jak co mecz prezes sabotuje. Co mecz nowa historia pierw niby 2 mil długu, potem przed Głogowem próba położenia łapy na akademie teraz wczoraj powiedział że w poniedziałek jak Grzym nie da kasy gasi światło

  10. 06.10.18 22:56 Znany

    Nowy prezes zdezył się że ścianą i realizuje plan zgaszenia światła po raz drugi jak 2002r. Tylko tym razem jest mądrzejszy i robi wszystko by go rada nadzorcza wywałiła bo sam zwolnić się nie może, np chęć położenia łapy na akademii, opowiadanie garsce kibiców bujdy i pokaywanie kilku segregatorów z fakturami i mowić że mamy długi tyle że hohohoho.

  11. 06.10.18 22:38 do Krzysztof podaj skład

    Ja bym tych naszych asów tj. Flipa i Flapa do napadu wpuścił, kto wie może więcej goli strzelą dla Stomilu niż ten cały Góral z Lechem razem wzięci. I koszul nie musieliby ubierać :)

  12. 06.10.18 22:35 fabian

    Kibice Kieresiowi powinni taczkę podstawić i won za płot razem z tym pseudoprezesem, który nic nie robi! Od razu tam Jasia, Jeglińskiego wsadzić.

  13. 06.10.18 22:32 Krzysztof podaj skład

    Witam serrrrrdecznie, Podałem skład, nie miałem koszuli, żyję plotkami, chwaliłem za grę co ja mogę jeszcze, co ja mogę. Mogę przestać komentować ale to moja pasja: pomądrzyć się, pousprawiedliwiać, mieć pełne gacie, podukać, pomlaskać, poużywać mądrych słów. Echhhhhh robię to dla was . Dziękuję za uwagę. Dzięki że jesteście z nami. SPW

  14. 06.10.18 22:08 Ziom

    Kiereś ma w stomilu olbrzymie pieniądze jak na ten klub, żaden zawodnik tyle nie ma, Dla tego nie odejdzie, bo szkoda kasy. Klub to nie zwolni bo bedzoe musial zapłacić za pozostałe miesiące do konca sezonu czyli 8x mówi się 25tys daje nam.200 tyś. Trzeba zatrudnić nowego trenera który tu nie będzie chciał przyjść więc jego cena też będzie olbrzymia - nie stać nas na nowego trenera. Kiereś jest słaby i każdy siedzący w 1 lidze to wiedział, utrzymując zespół miał więcej szczęścia niż rozumu, gdyby był dobry ktoś by to zabrał latem a gość zostal ;) ot cała prawda na temat zwolnienia trenera.

  15. 06.10.18 21:56 tevion

    Jest takie przyslowie "za duzo to i swinia nie chce". To ma odniesienie to tego, co widzi kibic i to co prezentuje ta druzyna .Kieres nie ma co prawda kim grac, ale i nie ma zupelnie koncepcji na gre.Pogubil sie gosciu w tym stomilowskim chaosie kompletnie.Powinien juz odejsc, ale kto przyjdzie do tego pilkarskiego grajdolka, by ratowac to co juz od dawna sie rozjezdza?Nowy prezes, nowa plyta boiska - to wszystko o co najmniej rok za pozno.Zadluzenie,brak kasy,brak w tym stanie realnych szans na sponsora co dalby co najmniej 2,5 mln zl rocznie. Linia defensywna poziom 3 ligi, brak zupelnie napastnikow.Kieres sprowadzil Gorala, ale dla niego 1 liga, to o 2 klasy za wysoko. To nie jest liga do ogrywania mlokosow.To co prezentuje Bucholc, starszy Glowacki,Jeglinski, Sledz to juz wola o pomste do nieba.Przykro mi to napisac, ale tak zle to juz dawno nie bylo.Jesli problemy Stomilu ich tak bardzo paralizuja, to niech sie jak mowi Skiby rozejda i wezma za inna dzialalnosc.W takiej sytuacji w jakiej sie znajduja, to powinni przynajmniej przyslowiowa trawe gryzc i jezdzic na dupach. Tu juz nie mozna odwolywac sie do tego, ze prawdziwy kibic jest ze Stomilem na dobre i na zle.Wszystko ma swoje granice!Na to co sie dzieje, to nie mozna juz dluzej patrzec!!!

  16. 06.10.18 21:54 baca

    A jednak za Borkowskiego klub utrzymał się a i prezes był obrotniejszy

  17. 06.10.18 21:50 grzegorz

    Dnia 6.10 nastąpił przewidywany zgon zasłużonego dla polskiej piłki klubu. Osoby, które przyczyniły się do zgonu poprzez zaniechanie działań to prezydent miasta, trener i piłkarzyki. Gdzie jest ojciec tego trupa tj Prezes. Gdzie transparentność, gdzie sponsor strategiczny, gdzie kasa? Za Kiłdanowicza i Jabłońskiego to był klub, a to coć to beczka śmiechu albo smrodu.

  18. 06.10.18 21:38 tomek

    CAŁA POLSKA Z WAS SIĘ ŚMIEJE ... Nie chcemy tych patałachów w Olsztynie! Won!!!

  19. 06.10.18 21:34 jarek

    Czy trener miał honor i podał się do dymisji na konferencji? Jeżeli nie to odwołać patafiana i pożegnać grajków tych którzy nie chcą się pocić na treningach i meczów. Rozwalić te towarzystwo wzajemnej adoracji. Gdzie kapitan tego burdelu?

  20. 06.10.18 21:31 fredo

    Bojkot meczów, niech grają za friko przy pustych trybunach! Wolę mieć mocną 2 ligę niż czarną latarnię w pierwszej. Koniec z tymi miernotami...

  21. 06.10.18 21:28 zły

    Kiedy u nas ktoś się rozmówi z tymi pajacami... https://gol24.pl/gks-tychy-sandecja-nowy-sacz-01-wsciekli-kibice-wyzywali-pilkarzy-relacja-zdjecia/ar/13554172

  22. 06.10.18 21:25 Podaj skład

    A ja wam mówię, że od kiedy Flip i Flap są bez koszul nie ma punktów

  23. 06.10.18 21:23 karczek

    Może ktoś powinien z wkladami do koszulek się rozmówić, wzorem Legii, to się moze obudzą,

  24. 06.10.18 21:22 karczek

    Prezes został wybrany przed Prezydenta aby po cichu (siedzi Prezes w norze), w białych rękawiczkach zgasić światło. Idzie zgodnie z planem, bo piłkarze w tym pomagają.

  25. 06.10.18 21:21 znaffca

    Tradycji musi stać się zadość. Drużyna, która otrzymuje nową murawę dołuje o klasę niżej, a zatem Stomilowi kłania się II liga.

  26. 06.10.18 21:20 zorro

    Katowice wygrały mecz, ostatni raz im się to udało 18 sierpnia, to pokazuje jakie miernoty grają w Stomilu...

  27. 06.10.18 21:19 Polak

    No i co tam Twitterowi napinacze? Karol D, Mariusz Ch, Sebastian U, Krzysztof S magvell2016, Michał K, Filip K, Doktor Pajhivo, Łukasz „Kot”? Dalej będziecie nawalać e Grzymowicza? Czy w końcu się obudzicie z letargu i zobaczycie, że wraz z klubem robicie z siebie pośmiewisko? Dalej żyjcie sobie w swoim swiecie

  28. 06.10.18 21:16 rolmops

    Co raz większe dno!!! 9 porażka, mamy rekord. Najsłabszy zespół I ligi. Mam nadzieję, że po tym meczu trener poda się do dymisji, podobnie jak ten cicho siedzący prezes. a piłkarzyki cóż dno, które kala nazwę klubu. W.. ć ze Stomilu! Lech i Skiba meczu nie wygrają, chociaż Lech też się zaciął. Koniec pudrowania trupa, czas na młodych i zaczynać od 2 ligi. Żadnych dziadków.

  29. 06.10.18 21:09 Mirek

    I co teraz Jarusiu M napiszesz? Ja Ci powiem. BRAWO GKS!!!!

  30. 06.10.18 21:06 M

    Do drugiej ligi coraz bliżej brawo

                        
                        
 _ __   __ _ _   _  ___ 
| '_ \ / _` | | | |/ _ \
| | | | (_| | |_| |  __/
|_| |_|\__,_|\__,_|\___|
                        
                        
 

Najnowsze artykuły

Twitter