KKS Olsztyn. Fot. Materiał prasowy klubu

Bez niespodzianki w Gdańsku. KKS przegrał na inaugurację

30.09.18 19:48   kyn   0

Nie udała się olsztyńskim koszykarkom wyprawa do Gdańska. KKS przegrał w pierwszym meczu nowego sezonu z faworyzowanym zespołem Golden Tulip Politechnika Gdańska II 77:101. O wyniku zadecydowała trzecia kwarta, którą podopieczne Tomasza Sztąberskiego przegrały 14:31.

• Golden Tulip Politechnika Gdańska II - KKS Olsztyn 101:77 (29:14, 15:26, 31:14, 26:23)

KKS: Markiewicz 16, Mońko 21, Wichłacz 4, Woźniak 3, N. Żukowska 1, Bałdyga 2, Kalinowska 16, Zdrada 4, K. Żukowska 2, Sztąberska 8

Pierwsze 1,5 minuty meczu to duża niecelność rzutów z obu stron. Potem jednak do roboty wzięły się zawodniczki z Gdańska i po 5 minutach gry było już 15:2 dla gospodyń. Pierwsze w tym sezonie punkty dla KKS-u zaliczyła Joanna Markiewicz z rzutów osobistych przy stanie 8:0. Rzuty z wolnych to była praktycznie jedyna broń olsztynianek, którą potrafiły przeciwstawić dobrze dysponowanym rywalkom. Jedynie na dwie minuty przed końcem kwarty Marta Sztąberska trafiła za trzy, a Markiewicz w 10. minucie udanie wjechała pod kosz. Ta część gry zakończyła się wysokim prowadzeniem Politechniki 29:14.

Początek II kwarty nie zmienił obrazu meczu. Gospodynie spokojnie kontrolowały grę, a olsztynianki próbowały się odgryzać. Po 5 minutach było 37:24.W końcówce olsztynianki popracowały mocniej, celnie rzucały Aleksandra Mońko i Adrianna Kalinowska a na przerwę zawodniczki schodziły przy stanie 44:40.

Olsztynianki próbowały otworzyć drugą połowę, ale niecelnie rzucały: Jolanta Wichłacz za trzy i Natalia Żukowska za dwa. Znów do głosu doszły gospodynie i udało im się odskoczyć na 15 punktów przewagi w 5. minucie III kwarty. Olsztynianki znów grzeszyły nieskutecznością, nic nie dawały próby odwrócenia meczu rzutami za trzy. Na 4 minuty przed końcem tej części gry przegrywały już 19 punktami (46:65). Ostatecznie tę kwartę zakończył wynik 75:54.

Ostatnia odsłona meczu w Gdańsku to powolny wzrost przewagi punktowej gospodyń. Olsztynianki nie potrafiły przeciwstawić się dobrze grającym gdańszczankom, nic nie dały próby rzutów za trzy i cały mecz przegrały wysoko 77:101

Następny mecz KKS Olsztyn rozegra we własnej hali. Olsztynianki podejmą 6. października zespół Panattoni Europe Lider Pruszków.

WYNIKI 1. KOLEJKI:

• 29.09.18 17:00 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 40:73 AZS Uniwersytet Gdański
  • 29.09.18 17:00 Lider Pruszków 76:64 Mon-Pol Płock
  • 30.09.18 15:00 AZS Uniwersytet Warszawski 79:73 SKK Polonia Warszawa
  • 30.09.18 18:00 Golden Tulip Politechnika Gdańska II 101:77 KKS Olsztyn
  • 03.10.18 17:00 SMS PZKosz Łomianki 70:43 SMS PZKosz II Łomianki