Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Pewny awans Stomilu w Pucharze Polski

25.09.18 17:17   rys   0

Piłkarze Stomilu Olsztyn pewnie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni Kamila Kieresia wyeliminowali drugoligowca z Wejherowa. Bohaterem spotkania został Tomasz Zając, który strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę.

• Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn 1:3 (0:3)

0:1 - Zając (31), 0:2 - Sołowiej (36), 0:3 - Zając (43), 1:3 - Wicki (57 k)

Stomil: Leszczyński - Mosakowski, Dzięcioł, Sołowiej, Dziemidowicz - Tanczyk, Paweł Głowacki, Jegliński, Wasiak (77 Szramka), Zając (90 Serbintowicz) - Mętlicki (72 Śledź)

Sztab szkoleniowy zdecydował w tym tygodniu podzieli drużynę na dwie grupy. Jedna powalczy w Pucharze Polski, a druga skupi się na piątkowym spotkaniu z Chrobrym Głogów. W Wejherowie w podstawowej jedenastce wybieli piłkarze, którzy w tym sezonie mają głównie statut rezerwowego. W barwach Stomilu można było zobaczyć m.in. Jakuba Mosakowskiego, Ernesta Dzięcioła czy Dominika Wasiaka.

Stomil Olsztyn wynik spotkania ustalił już w pierwszej połowie. Biało-niebiescy miedzy 31 a 43 strzelili trzy bramki. Najpierw Tomek Zając wykorzystał dobre podanie od Wołodymyra Tanczyka. Następnie z rzutu wolnego dośrodkował Zając a najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Sołowiej i głową skierował piłkę do siatki. Na 3:0 strzelił ponownie Zając, który w polu karnym otrzymał podanie od Wasiaka.

Po przerwie Stomil nie zdobył już żadnej bramki, a gospodarze honorowe trafienie zaliczyli po strzale z rzutu karnego. W polu karnym faulował Jakub Mosakowski, a pewnie jedenastkę wykorzystał Krzysztof Wicki. Olsztyński zespół najmniejszym nakładem sił wywalczył awans do kolejne rundy Pucharu Polski i już może myśleć o piątkowym spotkaniu ligowym z Chrobrym Głogów (wyjazd).

Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn 1:3