Hajduczek rywalizował w Koninie. Fot. Materiał prasowy klubu

Hajduczek rywalizował w Koninie

24.09.18 18:51   rys   0

W sobotę (22 września) w Koninie odbył się I turniej Pucharu Polski Juniorów w szermierce szablą sezonu 2018/2019. Do zawodów przystąpiło 99 zawodniczek i zawodniczek z roczników 1999-2004.

Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało dwóch szablistów - Mikołaj Jurkiewicz i Piotr Kozłowski oraz 3 szablistki - Weronika Borkowska, Nina Kondrusik i Klaudia Malgrem.

Jako pierwsi swoje pojedynki zaczęli chłopcy. Do fazy pucharowej awansował Piotr Kozłowski - który dzięki wygranym 5/6 pojedynkom zajął 14 miejsce po walkach grupowych. Dzięki temu awansował bezpośrednio do 32-jki Turnieju. W kolejnej fazie niestety nie pokonał zawodnika Wenezueli Emira Patino 5:15 i ostatecznie zakończył zawody na bardzo dobrym 18 miejscu. Mikołaj Jurkiewicz zakończył zawody na 53 miejscu.

Przez fazę walk grupowych pomyślnie przeszły Weronika Borkowska i Klaudia Malgrem. Nina Kondrusik zakończyła turniej na 38 miejscu.

W fazie pucharowej Weronika Borkowska została pokonana 5:15 przez zawodniczkę gospodarzy KKSz Konin Małgorzatę Zawodniak i sklasyfikowana została na miejscu 25. Klaudia Malgrem wygrywając 5/6 walk zajęła po fazie grupowej 4 miejsce. W fazie walk pucharowych pewnie pokonała zawodniczkę Dragona Łódź Maję Pipczyńską 15:5, następnie zawodniczkę KKSz Konin Weronikę Waleriańczyk 15:7 i awansowała do finałowej ósemki Pucharu. W walce o podium niestety została pokonana przez zawodniczkę ZKS Sosnowiec Julię Cieślar 15:7 i zajęła ostatecznie rewelacyjne 5 miejsce. Klaudia Malgrem, Nina Kondrusik i Piotr Kozłowski to jeszcze zawodnicy kategorii junior młodszy, walczyli z zawodnikami starszymi od siebie nawet o 5 lat.