Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil w beznadziejnej sytuacji finansowej

12.09.18 12:17   em   32  

W środę prezes Stomilu Olsztyn Maciej Radkiewicz zwołał konferencję prasową i poinformował opinię publiczną o beznadziejnej sytuacji finansowej klubu. Istnieje poważne zagrożenie, że klub bez poważnego zastrzyku gotówki mógłby nawet nie dokończyć rundy jesiennej.

W środę prezes Stomilu Olsztyn Maciej Radkiewicz zwołał konferencję prasową i poinformował opinię publiczną o beznadziejnej sytuacji finansowej klubu. Istnieje poważne zagrożenie, że klub bez poważnego zastrzyku gotówki mógłby nawet nie dokończyć rundy jesiennej.

- Przychodząc do klubu zapowiedziałem, że wszystkie moje działania będą transparentne - mówił na początku spotkania z dziennikarzami prezes Stomilu Maciej Radkiewicz. - Chcę żeby opinia publiczna i kibice tego klub wiedzieli o wszystkim na bieżąco i znali także problemy Stomilu.

Te problemy to oczywiście zobowiązania finansowe, które klub wobec wszystkich firm, jednostek oraz pracowników wynosi blisko dwa miliony złotych. 815 tysięcy złotych spółka zalega u dostawców (m.in. firmy transportowe, usługi hotelarskie i restauratorskie, czy Ośrodek Sportu i Rekreacji). 678 tysięcy Stomil zalega wobec Urzędu Skarbowego, Gminy Olsztyn oraz ZUS-u. Ta kwota w instytucjach publicznych ma być rozłożona w ratach, żeby klub nie musiał tego spłacić jednorazowym przelewem. Olsztyński klub zalega blisko 450 tysięcy wobec swoich pracowników, czyli piłkarzy, trenerów oraz pracowników.

- Zdaję sobie sprawę, że takie informacje nie pomagają w budowaniu atmosfery wobec klubu, ale ja nie mogę ukrywać realnych problemów naszego klubu - tłumaczy Radkiewicz. - Te wszystkie informacje przekazuje potencjalnym sponsorom i inwestorom, bo muszę uczciwie przekazywać informacje o sytuacji klubu. Na ten moment nasz Stomil trzeba uratować. Grając w I lidze potrzebujemy gwarancji finansowych, a ja przychodząc tutaj zastałem niezabezpieczony budżet klubu. Ja nie chcę się tłumaczyć, a mówię to wszystko dlatego, że proszę wszystkich o "biało-niebieskich" sercach o pomoc dla klubu.

- Bez realnego wsparcia, może się okazać, że nie dogramy do końca rundy jesiennej - powiedział prezes Stomilu.

Po przyjściu do klubu Macieja Radkiewicza udało się spłacić 113 tysięcy złotych zobowiązań. W przetrwaniu klubu ma pomóc specjalna akcja wystosowana do kibiców Stomilu Olsztyn pod nazwą "biało-niebieskie serca". Wszyscy chętni będą mogli wpłacić darowizny na bieżącą działalność klubu. Jak zapowiedział prezes Stomilu każda złotówka będzie odnotowywana na oficjalnej witrynie klubu oraz rozpisywana na jakie cele została wykorzystana. Podobna akcja już była organizowana przez Stomil pod nazwą "Milion dla Stomilu". Dwa lata temu olsztyńscy kibice wpłacili na konto klubowe blisko 80 tysięcy złotych.

Tagi: Stomil Olsztyn Maciej Radkiewicz

Komentarze

  1. 16.09.18 20:19 katolik

    Jan Paweł 2 polski papież mawiał, że sytuacja nigdy nie jest beznadziejna !

  2. 13.09.18 17:37 Przegląd

    Polecam tekst Przeglądu Sportowego. To całe podsumowanie działalności medialnej klubu: "Przed kilkoma tygodniami na Facebooku olsztyńskiego klubu mogliśmy oglądać… transmisję na żywo z kładzenia nowej murawy… nocą. Na filmie widać, jak jakiś pojazd (prawdopodobnie jest to walec) jeździ po płycie wysłużonego obiektu. Za Stomil oczywiście trzymamy kciuki, bo to klub, którego kibice zasługują na lepsze atrakcje niż ta". https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/nizsze-ligi/nizsze-ligi-ranking-dziesieciu-absurdow-gks-katowice-lks-lodz-radomiak-radom/rw85674?utm

  3. 13.09.18 17:10 hyttf

    Kupiłem dzisiaj karnet oraz wpłaciłem darowizne na Stomil.Licze na rzetelne rozliczenie tej akcji oraz ukaranie osoby badz osob, ktore odpowiedzialne sa za zrobienie dlugu badz wyprowadzenie pueniedzy ze spolki Stomil S.A.Oby audyt wskazal winnych !!!

  4. 13.09.18 17:04 greg

    a co z murawą, na razie nie wygląda to dobrze, mam nadzieję że nie zapłacą za takie hu... two.

  5. 13.09.18 16:47 zorro

    Miała być kasa z pro-junior na długi i co długi nadal są! Kto przytulił 1,2 mln pln sprawa do prokuratury!!!

  6. 13.09.18 07:05 Znany

    Rafał to w wc czy w sercu

  7. 12.09.18 22:49 Jedrus

    Tak nie może być ze narobił długów i odszedł trzeba pociagnac do odpowiedzialności zbadac dlaczego takie długi powstały czas na organizację preznego klubu

  8. 12.09.18 21:18 hgyghhg

    Zbiurka miolion dla Stomilu tez nie rozliczyl do tej pory byly prezes.Ta sama sytuacja.Makabra.

  9. 12.09.18 21:15 hgyg

    Wecznie milczacy byly prezes.Od dawna bylo to podejrzane to jego zachowania.Z reguly jak ktos milczy to ma cos na sumieniu.Swoja droga czemu miasto nie kontroluje pieniedzy ktore przekazuje.Dziwne to wszystko.Czalponskieho nie ukarano do tej pory oby ten gagatek sue nie wywina latwo !!

  10. 12.09.18 20:40 ACAB

    Emil: "Potencjalny inwestor w Stomil stawia warunek. Długi muszą zostać wyczyszczone. I mam to potwierdzone w dwóch źródłach." Dwa źródła: Kinia i ktoś jeszcze buhahaha

  11. 12.09.18 20:16 Olsztyn

    Spokojnie, poda się upadłość, zmiana nazwy i jedziemy dalej od zera, mamy wprawę, przecież to już przerabialiśmy

  12. 12.09.18 19:59 Stomilowiec

    Wpłacamy , pokażmy że Stomil to MY! Każda złotówka się liczy , musimy dać radę!

  13. 12.09.18 18:18 Do ted

    Jakie grube miliony? Klub ma przychody od sponsorów, z meczów itd łącznie 2mln 300tys zł to ile myślisz daje Budimex? Pewnie max 1mln rocznie.

  14. 12.09.18 18:16 loki

    Uratujemy ten klub ponownie! SPW!

  15. 12.09.18 17:59 Ted

    TO GDZIE DO CHOLERY SĄ PIENIĄDZE OD SPONSORÓW,CHOCIAŻBY BUDIMEX; który miał dawać grube miliony????

  16. 12.09.18 17:43 Micho

    Po co ten klub istnieje?Ciągle mają długi i trzeba ratować .Poziom jest raczej kiepski .Z moich podatków mam płacić Czechom lub innym wynalazkom.Zrobić klub amatorski i niech grają nasi za stypendia .

  17. 12.09.18 16:46 A co z kasą?

    Z Pro Junior System?

  18. 12.09.18 16:31 DJ

    A co na to poprzedni "prezes" pan borkowski???? Przecież jeszcze 2 miesiące temu pan borkowski nawet nie zająknął się, że Stomil na aż taki dług? Co się stało z pieniędzmi z Pro Junior System??? Coś tu bardzo śmierdzi...

  19. 12.09.18 16:30 PRLE

    Magiera, przeproś, ty największy dupowłazie Borkowskiego.

  20. 12.09.18 14:56 szoczek

    niestety...bez sposnora nie ma gry:(

  21. 12.09.18 14:51 Panowie

    Dajmy spokój Prezes się stara ciężko jest moze nie możemy być tu gdzie jesteśmy?Moze nasze miejsce jest w 3 lidze ?Moze ktoś za mocno chciał to utrzymać?i utrzymał i wszyscy się cieszyliśmy,trener którego mamy to Wielka osoba,kadra silna tylko ta bieda od 10 lat i mega nie życzliwe towarzystwo Zmienmy to wszyscy się zjednajmy i pomóżmy naszej Dumie Warmii.

  22. 12.09.18 14:42 znany

    Długi dla zusu i skarbówki były zapłacone chyba z tych 500tyś co dało miasto do licencji więc nie kumam. A długi dla Osiru za wynajem boiska biura szatni to są fikcyjne nigdy za to nie brali kasy, cześć tych długów jak dla Poldka za autokar sięgają 6 lat do tyłu więc spłacano to co ważne ,a wynagrodzenia dla byłych piłkarzy są w sądzie np Zachor ukrył że ma boleriozę i miał lewe zaświadczenie od lekarza. A ilu sponsorów przyprowadził prezes na razie wszyscy rezygnują.

  23. 12.09.18 14:36 znany

    Tylko Jaruś nie broni Borka wręcz przeciwnie.

  24. 12.09.18 14:30 Irek

    Jak Jaruś może obrażać piłkarzy na Twitterku, to ja też mogę napisać coś na jego temat.

  25. 12.09.18 14:28 Do Irka

    A Ty jak masz coś do Jarka to powiedz mu to w twarz A nie piszesz na forum.Pokazujesz jaki jesteś młot

  26. 12.09.18 14:22 Do Irka Młota

    A co Baranowskiego trzeba chwalić za Co?Ze uciekł jak szczur?Jak w Wigrach nie grał i Stomil kolejny raz podał mu rękę to było Ok.

  27. 12.09.18 14:02 Irek

    Ciekawe czy Jaruś M., który był też na konferencji, dalej będzie chwalił wielkiego Mariusza, jaki to on super Prezes. Już teraz wiesz młocie, dlaczego odszedł Baranowski? Czy dalej będziesz Jarusiu wyzywał Baranowskiego na Twitterku?

  28. 12.09.18 13:52 to_ya

    Ten sponsor to jest realny, czy jak zawsze potencjalny. Może trzeba ujawnić nazwę firmy za zgodą właściciela I wtedy niech właściciel tej firmy powie, że jak będzie konto na ,,zero" to inwestuje swoją kasę . Takich potencjalnych sponsorów to Stomil ma w każdym sezonie. Klub musi kupić inwestor, który będzie pilnował wydawanych i zarabianych pieniędzy.

  29. 12.09.18 13:33 tomasz

    Wierze ze ta sytuacja może irytować mieszkańców Olsztyna. Lecz wierzę - ba... mam pewność że obecny prezes - transparentny prezes - w końcu dobry prezes - chce uratować STOMIL OLSZTYN w przeciwieństwie do poprzednika in cognito - Pana Borkowskiego, który pozostawił spółkę w TAKIM STANIE!!! . Trzeba dziękować, że znalazł się PREZES który w koncu wyprostuje sprawy spółki jak również złej sytuacji w akademii sportu. BRAWO PANIE PREZESIE!

  30. 12.09.18 13:14 E

    Wstyd znowu prosic o kase ktora przepada nie wiadomo gdzie i na kogo ta kasa ma isc na klub ktory nic nie prezentuje .Inwestowac mozna w kluby ktore godnie nas reprezentuja AZS czy Stomilanki

  31. 12.09.18 12:47 on

    wydawanie kolejnych pieniędzy na stomil to jak nalewanie wody do dziurawego wiadra - efekt będzie zawsze taki sam. Najgorsze w tym wszystkim to, że reanimując zrujnowany stomil rujnuje się inne dyscypliny sportowe. Może czasami warto powiedzieć "przepraszamy, nie wyszło. zrobimy to jeszcze raz od początku tylko porządnie" niż udawać, że jakoś to będzie. Gdyby chociaż wyniki sportowe były super...tu naprawdę nie ma czego ratować.

  32. 12.09.18 12:33 Kibic

    Znowu to samo ?? Nie macie wstydu znowu prosić o pieniądze.. zamknąć ten klub i spróbować budować od 4 ligi ale z głową a nie tylko opieranie się na kasie która kiedyś może będzie i obiecywanie gruszek na wierzbie

     _                   
    | |                  
  __| |_   _  __ _  __ _ 
 / _` | | | |/ _` |/ _` |
| (_| | |_| | (_| | (_| |
 \__,_|\__,_|\__, |\__,_|
                | |      
                |_|      
 

Najnowsze artykuły

Twitter