Hajduczek Olsztyn walczył w Katowicach. Fot. Materiał prasowy drużyny

Hajduczek Olsztyn walczył w Katowicach. Fot. Materiał prasowy drużyny

Hajduczek walczył w Katowicach

10.09.18 08:11   rys   0  

W sobotę (8 września) w Katowicach odbył się Puchar Polski I juniorów młodszych w szabli. Tym turniejem zawodnicy w tej kategorii wiekowej rozpoczęli rywalizację o zdobycie kwalifikacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2019. Pod kilkoma względami był to rekordowy Puchar Polski - wzięło w nim udział aż 155 zawodników z 20 klubów z Polski oraz dodatkowo zawodnicy z Czech i Austrii.

UKS Hajduczek reprezentowali: Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik i Klaudia Malgrem oraz chłopcy - Szymon Błaszkiewicz-Kumar, Piotr Kozłowski, Filip Kusak, Oskar Kusak i Kacper Staniszewski.

- Pierwszy turniej i pierwsze emocje. Po zgrupowaniach, które poprowadzili Robert Mrówczyński i Adam Sęczek, mamy pewne założenia, ale sam turniej je na pewno zweryfikuje, tym bardziej, że zmieniły się przepisy i przed fazą pucharową rozgrywana jest tylko jedna runda walk grupowych. Kto lepiej mentalnie wejdzie w rywalizację, ten ma większe szanse na dobry rezultat - mówił jeszcze przed turniejem trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

Na planszach do rywalizacji przystąpiło 91 szablistów. Po walkach grupowych z dalszej rywalizacji odpadł Szymon Błaszkiewicz-Kumar. Swoje pierwsze walki pucharowe przegrali: Oskar Kusak z Bartoszem Rosłonem (Akademia Integracji) 14:15, Piotr Kozłowski z Wojciechem Kaczmarczykiem (KKSZ Konin) 13:15, Kacper Staniszewski z Gracjanem Jedwabnym (KKSZ Konin) 8:15.

Najlepiej z olsztyńskich szablistów wypadł Filip Kusak. Kolejno wychodził zwycięsko z pojedynków z: Rafałem Sowulą (TMS Sosnowiec) 15:2, Vavrincem Linką (Czechy) 15:1 i Aldarem Mandzhievem (Austria) 15:10, awansując do grupy 8 finalistów turnieju. Tu w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Sebastiana Glanca (KKSZ Konin) 8:15, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Jako drugie rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Po fazie grupowej wszystkie awansowały do play-off. Nina Kondrusik wygrała pierwszą walkę z Sonią Kozanecką (Dragon Łódź) 15:13, przegrywając kolejną z Emilią Rowińską (AZS AWF Warszawa) 6:15. Dwie kolejne - Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem - dotarły do ćwierćfinałów.

Aniela Kozłowska w pierwszym starciu pokonała zawodniczę z Czech - Marę Zekicovą 15:4, w kolejnej Emilię Stępczyńską (AZS AWF Warszawa) 15:13, zaś w walce o finałową ósemkę Zuzannę Poradę (TMS Sosnowiec) 15:9. W ćwierćfinale musiała uznać wyższość znacznie starszej zawodniczki Emilii Rowińskiej (AZS AWF Warszawa) 11:15. Aniela zakończyła rywalizację na 8. miejscu.

W drodze do grupy finałowej Klaudia Malgrem wygrała z: Emilią Habryn (TMS Sosnowiec) 15:6 i Ewę Zając (TMS Sosnowiec) 15:14. W ćwierćfinale przegrała z Darią Skonieczną (UKS Szabla Ząbki) 12:15, zajmując ostatecznie 7. miejsce.

- Już tydzień temu cieszyliśmy się z sukcesów młodzików, kiedy na podium stanęła Aniela Kozłowska i Oskar Kusak. Ten turniej był równie udany, bo zakończył się wprowadzeniem trzech zawodników do grupy finałowej Pucharu Polski. Wprawdzie nasi zawodnicy ulegli w walkach o medale, ale są oni jeszcze młodzi. Klaudia i Filip są w środkowym roczniku juniora młodszego. Aniela to jeszcze młodzik. Mamy co świętować. Był to do tej pory najlepszy turniej w tej kategorii wiekowej w wykonaniu naszych szablistów - nie ukrywa zadowolenia trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

Tagi: Hajduczek Olsztyn

Komentarze

       _ 
       (_)
 ______ _ ___ _ 
|_ / _` / __| |
 / / (_| \__ \ |
/___\__,_|___/_|
        
        
 

Najnowsze artykuły

Twitter